Gorbaczow

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514

Polecane posty

quercus    7

Najważniejsze to umieć się targować albo trafić na miłego sprzedawcę :P


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Znowu OT robimy... Trzeba się uspokoić bo % poleci... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

fortschritt a bizon myśle ze jednak jest się nad czym zastanawiać... Bizon jest sięrmiężny ale swoja robotę odwali części trzeba kupować (przynajmniej do mojego...) i gnoja naprawiać Fortschritt jest zgrabny i wydaje sie bardziej dopracowany nie słyszałem wczesniej aby ktoś nażekał na 514 a w zachodniej polsce części można kupić wszedzie a na pozotałosci po fabryce Fortschritt na stronce jest info o czesciach do514 i chyba 512 wiec zapewne daliby namiar na najbliższego dealera...


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

mój tato miłą najpierw 56 potem rekorda niebieskiego z pierwszych niebieskich jeszcze z małą chłodnicą ( poszedł w kieleckie)a potem rekorda 2003. Ten nasz pierwszy rekord to była maszyna kosiliśmy nim około 300 hektarów przez pierwsze lata kiedys żniwa trwały miesiąc :D (bez kukurydzy). Jak widze jak się forszajami dookoła miotają to nie mam najlepszego zdania. Dlatego tylko bizon. teraz niestety bizon zostął wyparty przez większa maszyne ale to już inna historia.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No taki postęp.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ale miło wspominam rekorda. codzienne czyszczenie chłodnicy żeby sięnie grzał. A najwięcej rekordem nakosiliśmy 105 ton pszenicy w jeden dzień co jak na rekorda było wynikiem całkiem dobrym


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Rekord dobry, ale za dużo pali... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
ale miło wspominam rekorda. codzienne czyszczenie chłodnicy żeby sięnie grzał. A najwięcej rekordem nakosiliśmy 105 ton pszenicy w jeden dzień co jak na rekorda było wynikiem całkiem dobrym

To rekordem rekord pobiliście..... :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Napewn lepszy Bizon. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Mam takie samo zdanie... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Każdy ma swoje zdanie. Jenak każdy z nich ma plusy. Na korzyść MDV514 przeważa na pewno Kabina (komfort) a w Bizonku też mamy kabinę ale już mniej komfort.B) Ale i tak osobiście wole Bizona Niemiecka technologia jakoś mi nie pasuje B).


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ta technologia jeszcze z czasów NRD.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No ale Bizonowska jest jeszcze starsza B)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bardzo stara... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Jeśli chodzi o Supera to jeszcze z lat 60.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56
Każdy ma swoje zdanie. Jenak każdy z nich ma plusy. Na korzyść MDV514 przeważa na pewno Kabina (komfort) a w Bizonku mamy najczęściej daszek.B) Ale i tak osobiście wole Bizona Niemiecka technologia jakoś mi nie pasuje B).

 

 

jeszcze sie niespotkalem z rekordem ktory mialby daszek... wszystkie maja kabiny


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ojj sory zagalopowałem się pomyliłem z Superem już poprawiam. Jeszce raz sory B)

 

PS Już poprawione @xsc B)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bombay    0

Witam. Ja polecam fortschritta. Przez 6 sezonów miałem E-512 i w tym roku kupiłem E-514. I jestem z niego bardzo zadowolony. W żniwa skosiłem około 80ha bezawaryjnie. kombajn jest z 1991 roku z nowym rozdrabniaczem słomy (oryginalnym) i heder 4,2 m. Stara 12 zostawiłem na części bo wiele kół pasów i łożysk jest takie same nie wspomnę o silniku i skrzyni. na plus idzie kabina jest bardziej komfortowa niż w bizonie. bo nie widziałem żeby ktoś w bizonie podczas koszenia siedział jakoś wszyscy stoją. a w fortschricie cały czas siedzę mam szczelna kabinę z nawiewami i nie wychodzę cały zakurzony jak to kombajniści z bizonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachles    0

no ty masz takie zdanie a ja mam inne i bizona nigdy bym niezmienił na forshrita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3
Każdy ma swoje zdanie. Jenak każdy z nich ma plusy. Na korzyść MDV514 przeważa na pewno Kabina (komfort) a w Bizonku też mamy kabinę ale już mniej komfort.;) Ale i tak osobiście wole Bizona Niemiecka technologia jakoś mi nie pasuje :D.

nie wierze ze nie wolalbys claasa jakiegos dajmy na to z 90 roku od bizona z tego samego okresu;) dzien do nocy;] nie mowie ze bizony sa złe ale po prostu classy sa lepsze :)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Na pewno są lepsze nie były rozwijane w komunie (klepanie od lat 60 to samo). Komfortowo to już inna bajka że o cenie nie wspomnę.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

wiadomo... jakosc zawsze byla w cenie...


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Jakoś wygląd tych Claasów (szczególnie starych) nie przypada mi do gustu... No i cena też niezła. Nowe Claasy już są ładne, ale i tak Bizon jest najładniejszy... ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

mialem na mysli kombajny z serii DOMINATOR x8 lub XX8 a te sa kozackie ;)

 

 

NIE cytujemy poprzedniego postu - Matey


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

ja na twoim miejscu kupil bym fortshritta mdw 524 ceny z rekordem sa zbilzone i w mdw masz lepszy komfort [ joystick,komputer , i te inne sprwy ] i do tego wieksza wydajnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez Rolniczek95
      Panowie i panie  mam problem z uszczelkami do skrzyni biegów do rekorda, macie jakieś namiary na sklep, producenta który robi takie uszczelki? Wiem że sam mogę zrobić takie uszczelki, ale czy jest sens kupować materiał który kosztuje 40 zł wycinanie itd
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
    • Przez Rolniczek95
      Z wujkiem zastanawiamy się czy dało by się przerobić instalacje elektryczną w bizonie z 24v na 12v, co sądzicie, czy gra jest warta świeczki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj