pawel85

Współpraca z hodowcą bydła

Polecane posty

pawel85    0

Witam chciałem nawiązać kontakt z hodowcami bydła z okolic Olsztyna Chodzi o stały zakup cieląt dla własnej hodowli.Wiec jeżeli takowi by się znaleźli proszę o kontakt na PW na forum. Piszę posta bo chce bezpośrednio ominąć pośredników. Moderatora proszę o nie usuwanie tematu za kilka dni sam to zrobię. Za info z góry dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryba    5

Byczki czy jaloweczki? mleczne czy miesne? w jakiej wadze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tycha    2

Ja też chciałbym się z kimś dogadać i moge kupywać małe cieliczki hodowlane hf,Jersey lub nrf najlepjej czerwonej maści z ceną oczywiście się dogadamy tylko PW.Ja jestem z okoic Łomży woj podlaskie.Jeśli posiada ktoś coś na sprzedaż to prosze pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

takie hodowlane małe cieliczki to mało kto sprzedaje, bo zostawiają sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85    0

Chodzi mi głównie o byczki takie 1- 3 tygodni, mogą być mięsne i zwykłe biało czarne , jałówki jeżeli będą mięsne to także mile widziane.

Z ceną na pewno się dogadamy. Nie jestem handlarzem tylko uzupełniam stadko dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foka71    1

Ja też chciałbym się z kimś dogadać i moge kupywać małe cieliczki hodowlane hf,Jersey lub nrf najlepjej czerwonej maści z ceną oczywiście się dogadamy tylko PW.Ja jestem z okoic Łomży woj podlaskie.Jeśli posiada ktoś coś na sprzedaż to prosze pisać

Kup w piątek"Współczesną",albo we wtorek"Kramik"i"Okazje",tam jest trochę ogłoszeń,ale takie rasy jak chcesz,to trzeba miec fuksa żeby znależć.Też jestem spod Łomży i w ub.roku trochę jeżdziłem po Podlasiu za cielaczkami,ale z kolorowych to tylko mieszańce się trafiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
winson92    0

ja jestem z wlkp mogłbym chodowac byczki tak do ok. 350kg i sprzedawac dalej jakby byl ktos chętny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85    0

Winsom92 po co robisz of topa w temacie piszesz nie na temat.Nie chodzi o kupowanie 320kg byczków tylko cieląt i nie chodzi o przyszłość tylko o podjęcie interesu choćby dziś nie kiedyś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85    0

nie koniecznie z okolic Olsztyna ale mieszkam w kujawsko pomorskim niedaleko Grudziądza ,więc staram się nawiązać jakiś kontakt w odległości w miarę ludzkiej dla przewozu cieląt.Ale tak ok 200-250 km od miejsca zamieszkania to uważam za maximum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
winson92    0

mogę ci tyle powiedziedz ze gosciu w miejscowosci "śniaty" sprzedaje cielaki sa to czyste HF bo trzymie tylko bydlo mleczne ponad 115 krow wszystkie byczki sprzedaje. Wuja kupuje od niego i ja mam tez od niego (zdejcie w mojej galerii) dalem za niego 750zl pol roku temu.

jezeli zboze sprzedajesz to moglbys sie z nim dogadac za byczki bo ma za malo ziemi i dokupuje zboze. z kilkoma rolnikami sie wymienia w ten sposob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baranek    3

Również poszukuje cielaków do chowu tylko od rolników, mogą być nawet same hf-y takie 2-4 tygodnie. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie , trafić na hodowcę który może wam sprzedać kilka w miarę równych cielaków graniczy z cudem , ci duzi mają stałych odbiorców ( handlarzy ) którzy biorą od nich za symboliczne pieniądze wszystko co ma cztery kopytka i łaty więc nie zaryzykują utraty takiego klienta , hodowca dzwoni do handlarza ten przyjeżdża ładuję pełen samochód cielaków płaci i odjeżdża a hodowcy o nic głowa nie boli . Ci mali natomiast mogą wam zaoferować jedną góra dwie sztuki i jeszcze chcieliby na tym jak najwięcej zarobić bo u nich każda złotówka się liczy ( jazda po jednego czy dwa cielaki 100 czy 200 km przy dzisiejszych cenach paliwa wogóle się nie kalkuluje ) . Sam poświęciłem już chyba ze dwa miesiące na poszukiwania dostawcy i nic . Cielaka w wadze 170-300 kg to można kupić od ręki i każdą ilość a z małymi jest wieki kłopot . Zresztą sami widzicie że na cały temat (w sumie 14 postów ) niema ani jednej oferty sprzedaży :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj