Marrus

Jaki ciągnik 30-40 KM?

Polecane posty

Marrus    0

Chcielibyśmy kupić w miarę traktor który były do prac takich jak przetrząsarka ,zgrabiarka , brony , siew , wożenie wody na pastwisko . Ciągnik nie może mieć więcej niż 30 lat . Najlepiej żeby był takiej marki której części można dostać w Polsce od ręki , i żeby nie był to model z seri z której wyprodukowano 100 ciągników . Pasuje żeby był oszczędny , zwrotny , lekki i "w miarę" komfortowy . Kasy nie mamy dużo na to jakieś 10-15tyś . Chcemy odciążyć c-360 bo ona chodzi cały czas . Jak nie kosiarka to prasa , przyczepa samozbierająca , rozrzutnik , beczka , brony , pług itd . Szkoda ciągnika . Napiszcie wasze propozycje . Myślimy nad c-330 lub t-25 ale może jakichś macie inny pomysł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek6211    12

ja polecam 330 a najlepiej to 330M zrobisz ją wszystko a jak nawet coś będziesz musiał pociągną to też ci się przyda. tylko ze za 330M to będziesz musiał dać 17 tyś ale na pewno się nie zawiedziesz a i z częściami to od reki też dostaniesz.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

Mf 235 odpada ze względów finansowych (nie ma żadnego poniżej 15)

C-330 no może może .

Zetor to fajna propozycja sąsiad ma 4511 i super chodzi . Zero napraw . Ostatnio choruję na jakiegoś zetora bo ursusa mam mtz mam a zetora nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Szczerze to ja niewiem za co w tej C330 płacic te 15-20000zł :blink: przeciez te ciągniki mają już po więcej jak 20 lat za tyle to kilkuletniego Vladimirca kupisz :)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Ja polecam Ci T25 , ciągnik ten mało pali , ma rewers (nie wszystkie) i na pewno będzie bardziej komfortowy od C330 i co najważniejsze dużo tańszy . A do tych prac które wymieniłeś w zupełności wystarczy . Pozdrawiam razor275

Edytowano przez razor275

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Jeśli myślisz o zetorze to może jakiś 4911, 5011 lub coś takiego podobnego.

Jeśli nie zetor to bierz c-330 lub T-25, a może jakiś C-360 3p?

Edytowano przez manik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUMZ95    0

Według mnie c330 albo 4011, T25 albo MF 255. URSUS 4011 ma 42 konie(tak dla info).

 

Pozdrawiam!


Moje sprzęty c360 3P , 4011 , JUMZ i inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:blink: kolego masz za dużo podpowiedzi wybierzesz i tak prawdopodobnie albo MF- 255 lub coś z lżejszych wersji JD :)


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion420    17

z tego co czytam to każdy chwali to co sam posiada :D A więc ja również :D Polecam C-330M kompaktowy i oszczędny B)


Ursus C-330M
Zetor 7211
Zetor 7340
Claas Arion 420 cis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grodecki    0

Moim zdaniem według tych kryteriów które napisałeś może być C 330 pozdrawiam

 

A uzasadnienie gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Ja polecam T25

 

A uzasadnienie gdzie?

Edytowano przez milanreal1

Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

uzasadnienie to T25 jest szybsze od C-330 do przodu jak i do tłu, szybciej zapali, jest wygodniejszy, mało pali


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

a może 3P? pali ciut więcej od ciapka a o niebo lepszy no może po za nie którymi pracami ,tak przy okazji to sprzedam swoje 3

p lub zamienię na c385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

No ale powiedz po co mi druga c-360 3p (przecież to tylko 5KM różnicy) . A my szukamy coś taniego , prostego , nie dużo palącego i żeby do niego były tanie części . JD odpada ze względu na koszt części i łatwość zakupu części . MF też bo to jest drogie a części też nie najtańsze . I na drodze wyboru zostaje T25, ursus c330 i zetory .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

no to powodzenia 3P to tył 360 a silnik psuje sie mało ,mało pali od 3 do 5 litrów na na godzine a ciapek 2 do ok.4.do zetora części zawsze były droższe a i w zakupie jest droższy tak jak i ciapek na temat władka sie nie wypowiadam bo nie miałem z nim styczności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

tylko nie ruski, sasiad pustej przyczepki u nas nie mogl ruszyc bo troche kola przymarzly :lol: ten traktor, bez urazy, jest do d....

ja bym bral ciapka i to z 70 lat skrzynia nie do zajechania, ale M ke to sobie daruj bo po "swietnej" modyfikacji prez panow z URSUSA ta skrzynia jest kompletna porazka


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

miałem eMkę i nie mogę o skrzyni złego słowa,ale to może odstępstwo od reguły.miał jeszcze kolumnę na jeden drążek w oryginale-fajna rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

3P raczej nie kupuj bo gorszy (oczywiście nie te z oryginalnym silnikiem perkins) od C-360


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Słuchajcie.Kolega potrzebuję ciągnik najlepiej 30-50km. Z przednim napędem, dobrze żeby miał tura. On ma koło 1 ha, nic nie uprawia, a ciągnik potrzebuję do prac porzątkowych, jakąś małą przyczepkę ciągać, kosiarkę, mulczer. Lubi się bawić koło domu.Osobiście uważam że mu nic nie jest potrzebne, ale ma taką zachciankę.

 

Najwięcej będzie go używał w zimie do odgarniania śniegu. Ma do drogi głównej z 500 metrów i niekiedy jest z tym problem. A do pracy co dzień dojeżdża.

 

 

Myślałem o T25, 330, MF 255 ale 4X4

 

Może iseki, kubota ale 15km trochę mało, żeby tak z 25km.

 

 

Kasa to jakieś 25 tyś. Ciągnik 4x4 typowy, popularny. dobrze odpalający w zimie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja bym polecił takiemu człowiekowi Zetora 5211 , o spalanie się nie martwmy , skoro "ma takie zachcianki" to go stać :P Szczelna komfortowa kabina , ogrzewanie , wspomaganie kierownicy - żaden z wymienionych przez Ciebie ciągników tego nie ma ;) Co prawda km trochę więcej , ale co to szkodzi ?

 

Myślę ,że jesli ma do odsniezania 500 m drogi to czy to t-25 czy ursusami będzie marzł i po kilku minutach przeklnie ten pomysł , w dodatku ciągniki lekkie a zetor myślę ze i bez dociążąnia tylnej osi sobie poradzi :) A jesli nie będzie mógł niczym wyjechac zimą to i do "miasta" można skoczyć w miare komfortowych warunkach i nie przypłacić tego zdrowiem :) w 25 tys powinien mieć piknego Zetora :D

 

Mnie osobiście podobają się te 2 egzemplarze zetora 5011(jeden przystosowany do zimy , drugi ma tuz więc spych już łatwo wymodzić) :

 

http://otomoto.pl/zetor-5011-A110148.html

http://allegro.pl/zetor-5011-5211-idealny-zobacz-i1955169577.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
http://allegro.pl/traktorek-komunalny-yanmar-f16d-kabina-nie-kubota-i1913012422.html Za parę dni pojedziemy takie coś oglądać. Też myślał o Zetorze ale najpierw te małe pooglądamy. Drugi problem to taki że jak kolega słyszy jechać ponad 100 km to już mu się odechciewa. Do tych małych mamy koło 100 ale ja go zawiozę. Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Ta jak wcześniej pisałem to T25a2 z 1982 ponieważ go posiadam i jeszcze nic nie było przy nim robione poważnego poza drobnostkami i posiadam też C-360 z 1980


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj