Skocz do zawartości
Marrus

Jaki ciągnik 30-40 KM?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marrus    0

Chcielibyśmy kupić w miarę traktor który były do prac takich jak przetrząsarka ,zgrabiarka , brony , siew , wożenie wody na pastwisko . Ciągnik nie może mieć więcej niż 30 lat . Najlepiej żeby był takiej marki której części można dostać w Polsce od ręki , i żeby nie był to model z seri z której wyprodukowano 100 ciągników . Pasuje żeby był oszczędny , zwrotny , lekki i "w miarę" komfortowy . Kasy nie mamy dużo na to jakieś 10-15tyś . Chcemy odciążyć c-360 bo ona chodzi cały czas . Jak nie kosiarka to prasa , przyczepa samozbierająca , rozrzutnik , beczka , brony , pług itd . Szkoda ciągnika . Napiszcie wasze propozycje . Myślimy nad c-330 lub t-25 ale może jakichś macie inny pomysł ?

piotrek6211    12

ja polecam 330 a najlepiej to 330M zrobisz ją wszystko a jak nawet coś będziesz musiał pociągną to też ci się przyda. tylko ze za 330M to będziesz musiał dać 17 tyś ale na pewno się nie zawiedziesz a i z częściami to od reki też dostaniesz.

Zetor Team

Wiadomość z agroFakt.pl

Marrus    0

Mf 235 odpada ze względów finansowych (nie ma żadnego poniżej 15)

C-330 no może może .

Zetor to fajna propozycja sąsiad ma 4511 i super chodzi . Zero napraw . Ostatnio choruję na jakiegoś zetora bo ursusa mam mtz mam a zetora nie .

MgrLukash    115

Szczerze to ja niewiem za co w tej C330 płacic te 15-20000zł :blink: przeciez te ciągniki mają już po więcej jak 20 lat za tyle to kilkuletniego Vladimirca kupisz :)

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

razor275    279

Ja polecam Ci T25 , ciągnik ten mało pali , ma rewers (nie wszystkie) i na pewno będzie bardziej komfortowy od C330 i co najważniejsze dużo tańszy . A do tych prac które wymieniłeś w zupełności wystarczy . Pozdrawiam razor275

Edytowano przez razor275

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

manik    34

Jeśli myślisz o zetorze to może jakiś 4911, 5011 lub coś takiego podobnego.

Jeśli nie zetor to bierz c-330 lub T-25, a może jakiś C-360 3p?

Edytowano przez manik

JUMZ95    0

Według mnie c330 albo 4011, T25 albo MF 255. URSUS 4011 ma 42 konie(tak dla info).

Pozdrawiam!

Moje sprzęty c360 3P , 4011 , JUMZ i inne

zenas    6

:blink: kolego masz za dużo podpowiedzi wybierzesz i tak prawdopodobnie albo MF- 255 lub coś z lżejszych wersji JD :)

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

arion420    16

z tego co czytam to każdy chwali to co sam posiada :D A więc ja również :D Polecam C-330M kompaktowy i oszczędny B)

Ursus C-330M
Zetor 7211
Zetor 7340
Claas Arion 420 cis

grodecki    0

Moim zdaniem według tych kryteriów które napisałeś może być C 330 pozdrawiam

A uzasadnienie gdzie?

bartek1992    34

Ja polecam T25

A uzasadnienie gdzie?

Edytowano przez milanreal1

Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

bartek1992    34

uzasadnienie to T25 jest szybsze od C-330 do przodu jak i do tłu, szybciej zapali, jest wygodniejszy, mało pali

Hesston 5540

iron    415

a może 3P? pali ciut więcej od ciapka a o niebo lepszy no może po za nie którymi pracami ,tak przy okazji to sprzedam swoje 3

p lub zamienię na c385

Marrus    0

No ale powiedz po co mi druga c-360 3p (przecież to tylko 5KM różnicy) . A my szukamy coś taniego , prostego , nie dużo palącego i żeby do niego były tanie części . JD odpada ze względu na koszt części i łatwość zakupu części . MF też bo to jest drogie a części też nie najtańsze . I na drodze wyboru zostaje T25, ursus c330 i zetory .

iron    415

no to powodzenia 3P to tył 360 a silnik psuje sie mało ,mało pali od 3 do 5 litrów na na godzine a ciapek 2 do ok.4.do zetora części zawsze były droższe a i w zakupie jest droższy tak jak i ciapek na temat władka sie nie wypowiadam bo nie miałem z nim styczności

izydor6280    506

tylko nie ruski, sasiad pustej przyczepki u nas nie mogl ruszyc bo troche kola przymarzly :lol: ten traktor, bez urazy, jest do d....

ja bym bral ciapka i to z 70 lat skrzynia nie do zajechania, ale M ke to sobie daruj bo po "swietnej" modyfikacji prez panow z URSUSA ta skrzynia jest kompletna porazka

Polska B

wiesmag    52

miałem eMkę i nie mogę o skrzyni złego słowa,ale to może odstępstwo od reguły.miał jeszcze kolumnę na jeden drążek w oryginale-fajna rzecz.

bartek1992    34

3P raczej nie kupuj bo gorszy (oczywiście nie te z oryginalnym silnikiem perkins) od C-360

Hesston 5540

tomek73    195

Słuchajcie.Kolega potrzebuję ciągnik najlepiej 30-50km. Z przednim napędem, dobrze żeby miał tura. On ma koło 1 ha, nic nie uprawia, a ciągnik potrzebuję do prac porzątkowych, jakąś małą przyczepkę ciągać, kosiarkę, mulczer. Lubi się bawić koło domu.Osobiście uważam że mu nic nie jest potrzebne, ale ma taką zachciankę.

Najwięcej będzie go używał w zimie do odgarniania śniegu. Ma do drogi głównej z 500 metrów i niekiedy jest z tym problem. A do pracy co dzień dojeżdża.

Myślałem o T25, 330, MF 255 ale 4X4

Może iseki, kubota ale 15km trochę mało, żeby tak z 25km.

Kasa to jakieś 25 tyś. Ciągnik 4x4 typowy, popularny. dobrze odpalający w zimie.

pawlus224    1548

Ja bym polecił takiemu człowiekowi Zetora 5211 , o spalanie się nie martwmy , skoro "ma takie zachcianki" to go stać :P Szczelna komfortowa kabina , ogrzewanie , wspomaganie kierownicy - żaden z wymienionych przez Ciebie ciągników tego nie ma ;) Co prawda km trochę więcej , ale co to szkodzi ?

Myślę ,że jesli ma do odsniezania 500 m drogi to czy to t-25 czy ursusami będzie marzł i po kilku minutach przeklnie ten pomysł , w dodatku ciągniki lekkie a zetor myślę ze i bez dociążąnia tylnej osi sobie poradzi :) A jesli nie będzie mógł niczym wyjechac zimą to i do "miasta" można skoczyć w miare komfortowych warunkach i nie przypłacić tego zdrowiem :) w 25 tys powinien mieć piknego Zetora :D

Mnie osobiście podobają się te 2 egzemplarze zetora 5011(jeden przystosowany do zimy , drugi ma tuz więc spych już łatwo wymodzić) :

http://otomoto.pl/zetor-5011-A110148.html

http://allegro.pl/zetor-5011-5211-idealny-zobacz-i1955169577.html

tomek73    195
http://allegro.pl/traktorek-komunalny-yanmar-f16d-kabina-nie-kubota-i1913012422.html Za parę dni pojedziemy takie coś oglądać. Też myślał o Zetorze ale najpierw te małe pooglądamy. Drugi problem to taki że jak kolega słyszy jechać ponad 100 km to już mu się odechciewa. Do tych małych mamy koło 100 ale ja go zawiozę. Edytowano przez tomek73

bartek1992    34

Ta jak wcześniej pisałem to T25a2 z 1982 ponieważ go posiadam i jeszcze nic nie było przy nim robione poważnego poza drobnostkami i posiadam też C-360 z 1980

Hesston 5540

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez marekha80
      witam wszystkich!! mam mały dylemat ponieważ podpisałem umowę na zakup nowego ciągnika cena ok 155tyś brutto. mam doświadczenie z zetorem 7245, 9245 98km, to ma być ciągnik głównie do prac cięższych i nie chciałbym by był gorszy od tego 9245 bo mam z nim miłe wspomnienia. i teraz czy forterra 90km czy coś innego. przedział mocy od 80-100km. dziękuje z góry, za porady.
    • Przez kat
      Witam!!! Po nowym roku mamy zamiar zmienić główny ciągnik w gospodarstwie (orka, agregat, talerzówka, transport). I tu moje pierwsze pytanie czy opłaca się kupować ciągnik kilku letni taki jak DF Agrotron 120, czy lepej kupić nowy (zetor, same)???
      Jeśli ktoś z was polecał by inną markę to takrze proszę o opinie

Pozdro dla całego AF ;D
    • Przez happymisiek
      Witam. chciałbym kupić ciągnik ok 80 km koniecznie z turem.ciągnik ma głównie pracować przy turze.Rozważam Ursusa 5714 lub 5524 . Co o tym myślicie o tym wyborze słyszałem że są oszczędne i nie ma problemu z ewentualnymi naprawami.
    • Przez KrychxU
      witam serdecznie, chciałbym się dowiedzieć jaki ciągnik jest "najlepszy" w tym przedziale mocy.
      Myślałem głównie o Zetorze proxima ew. new holland t5 tier 4 b (chyba tak się nazywał). Ciągnik pracował by z ładowaczem czołowym, przy prasie JD 590 przy Sipmie(kostka), talerzówce 3m no i transporcie. Jeżeli ktoś posiada np. jd to niech napiszę swoją opinię. będę wdzięczny. Szukam ciagnika w miare taniego , nowego z bezproblemowy dostępem do części. Z góry dziękuję.
    • Przez Rolnik_Szuka
      Program, dzięki któremu dość dokładnie można się przyjrzeć konkretnemu modelowi traktora

https://www.youtube.com/watch?v=MY8s-zLXEos Kubota
      https://www.youtube.com/watch?v=OC4i2Okeycw Zetor
      https://www.youtube.com/watch?v=3iYQ3XwXo_c Belarus

Zobaczcie