Mateo13

Kukurydza czy sorgo

Polecane posty

mkus61    0

mam pytanie na jaką głębokość siać sucrosorgo i w jakim terminie.

Prosiłbym o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrcase85    1

Sorgo trzeba pryskać takim oto srodkiem jak LUMAX zwalczy proso a nie zwalczy sorga

jak będziemy pryskać innym to bedzie żle 5 ha sorga spaliłem innymi srodkami lumax najlepszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

sucrosorgo miałem 6ha 4 lata temu w czystym siewie wysokość 430cm pryska się opryskiem na kukurydze ale zaraz po siewie do 3 dni środkami doglebowymi z koszeniem niema problemów jak jest kemper w mieszance z kukurydzom odmiana kukurydzy musi być późna aby faza dojrzewania obu roślin była w jednej faza fo co najmniej 280 co pamiętam termin siania sucrosorga początek czerwca i nic prędzej siałem bo dajże 6 czerwca i chyba 6kg na ha porcie mieli na 3 ha raz zasiałem i koniec bo plon wyrąbisty a co z tego jak ani za wiele energi ani białka a co do koszenia kosić trzeba wysoko bo ma kwas pruski tak się chyba nazywa i najwięcej jest go przy ziemi jak się kosi taki czerwonawy kolor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrowoman    0

Próbował ktoś z Was siać tylko sorgo i uzyskać z niego suchą masę np. do przerobu w energetyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

prędzej zmarznie niż uschnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj