Mateo13

Kukurydza czy sorgo

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mateo13    0

W tym roku zamierzam posiać kukurydzę z sorgo,ja sieje kukurydze zwyklym siewnikiem.Czekam na wasze opinie. :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Też tak chciałem zrobić ale nie mam nasion sorgo więc posieje samo kukurydze. Sieje konnym siewnikiem co 50 cm.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo13    0

Ja wiem gdzie kupić musze poszukac tego ogloszenia :wacko: Jak znajde to dam ci namiar :P ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

dzięki ale nie będę w tym roku siał już sorga. może w przyszłym jak będę miał nasiona ale mało ilość tak n pre chciałem wsypać troszkę do siewnika tak aby gdzieś nie gdzieś się trafiało. Kukurydze będę siał jutro lub we wtorek: http://zdrowo.info.pl/gmo.html

Edytowano przez andrzej2110

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni    2

no i po co sie spiszyc z sianiem kukurydzy?ona ma swoj okres dojrzewania i akurat bedzie gotowa do sciecia,wtydy gdy bedzie najwiecej roboty np we zniwa.ja tamn z kukurydza wyjade dopiero po 1 maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo13    0

Mam ten numer do tego gościa co sprzedaje sorgo :wacko: tylko zapytaj sie czy to te :P On wysyła towar wysyłkowo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ale do jutra mi nie dojdzie. A jak jest u niego cena?? mi by starczył szklanka nasion.

 

Ja sieje na 6 i 5 klasie więc ziemia się już wygrzała. pola były ruszone już dawno. a w piątek uszykowałem do siewu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo13    0

Właśnie musze jeszcze do niego krętnoć i zapytać o cenę :wacko: Bo mi trza na 4ha :P tel. do niego kom.505967494

 

I jak posiałeś już kukurydze :P ????Bo umnie jeszcze nawet z orać po życie z tamtego roku :P

 

pamiętaj o opcji EDYCJA!

Edytowano przez tomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

posiałem w poniedziałek. Zajrzyj do galerii.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

siewnik z bronami był już wcześniej (kiedyś siał zboże) a przy kultywatorze musiałem przerobić mocowania (które kiedyś zrobiłem sztywne do bron) na ruchome. Teraz planuje zrobić deskę z zamontowanymi rurkami tak aby można było przejechać po rżysku i za jednym razem uprawić i posiać poplon.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

to mieszanka kukurydzy i sorga ale nie w osobnych żędach np: 1 rządek kukurydzy 1 sorga lub 2 kukurydzy, 2 sorga. sposób siewu należy dobrać do sieczkarni tak aby zawsze cieła to samo a nie raz więcej sorga a raz kukurydzy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czesc jak myslicie co lepsze na pasze dla bydła i trzody kukurydza czy sorgo B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

kukurydza


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ja bym to dał raczej do upraw specjalnych. Bo kuku i sorgo ze zbożami mają raczej nie wiele wspólnego. A tym bardziej na kiszonkę jeśli dobrze mi się wydaje. Ale to tylko moje zdanie. :)

 

 

Pozdro B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Sorgo opłaca się siać na słabych ziemiach tam gdzie kukurydza zawodzi. A kukurydza jest lepsza bo ma wiecej energii a sorgo ma masę.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja bym posadził kuku myślę, że jest lepsza.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys    1

najlepiej posiać i kukurydze i sorgo na przemian.Juz gdzies widzialem jak siali 2 rzędy kuku i 2 sorga na przemian i gosciu mowił ze jest to dobre na słabsze ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

słyszałem że sorgo zawsze urośnie nawed w susze. I chyba też zasieje, ile razy sie zcina sorgo w roku ?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj