Mateo13

Kukurydza czy sorgo

Polecane posty

Szczepanus    0

powiem wam tak sorgo jako pasza objetosciowa nadaje sie tylko do zywienia jałówek lub bydla opasowego . jezeli macie slabe gleby i sorgo musi byc siane to zalecam wam sianie na polowie pola sorgo a na polowie kukurydze w przypadku roku małymi opadami deszczu mozecie zbierac sorgo razem z kukurydza a jezeli dobry jest rok tzn mokry mozecie sobie podzelic pole i zebrac osobno kukurydze i sorgo.Pamietajcie nic nie zastąpi kukurydzy to jest podstawowa pasza i od niej trzeba zaczac ustalanie dawki pokarmowej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

mocznik ma bardzo niski nawet do 40 spadał. ja mam na pryzmie z kukurydza sorgo @szczepanus


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanus    0
mocznik ma bardzo niski nawet do 40 spadał. ja mam na pryzmie z kukurydza sorgo @szczepanus

ale masz ja razem wymieszna czy np na dole sorgo a do gory kukurydze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

warstwami ale na tej pryzmie co teraz odkryłem jest wiecej nieco sorga


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
.....jezeli macie slabe gleby i sorgo musi byc siane......

 

ja sieje kukurydze na najgorszej ziemi jako mam :D kiedyś sialem tam żyto ale czasem nie wtarto było go młócić i zrezygnowałem.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanus    0
ja sieje kukurydze na najgorszej ziemi jako mam :D kiedyś sialem tam żyto ale czasem nie wtarto było go młócić i zrezygnowałem.

no to tylko bic brawo jezeli tobie rosnie kukurydza na slabej ziemi widocznie stosujesz bardzo dobra agrotechnike. ja tez mam znajomych gdzie sieja na 5 -6 klasach ziemi kukrydze i ona dosc dobrze wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanus    0

no widzisz moj kolega ma podobnie jak ty i wymyslil sobie ze bedzie brac kukurydze do krow w laktacji a sorgo do jalowizny i krow zasuszonych, wiem ze to troche zabawy - ja daje tylko propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

ja sorga nie siałem ale z tego co widziałem to wszyscy je kosili jak przestało rosnąć i był już jako taki termin do koszenia bo razem z kuku kosili. A ja słyszałem że sorgo powinno tak samo podeschnąć jak kuku do koszenia a nie kosić je zielone bo ma wtedy w sobie jakieś kwasy które schodzą w dolne części rośliny dopiero gdy już ona podsycha. A u nas po prostu nie ma do tego warunków. I z tąd mogą być te rozczarowania i problem związane z dawkami pokarmowymi , sorgo zostało przereklamowane

 

Pozdrawiam


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

racja przereklamowane to raz a dwa moje i tak było podeschniete dobrze


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

Teraz pasiemy sorgiem więcej( kuku już się prawie skończyła), no i białko spadło poniżej 3.00% i ni jak zbilansować dawki. Mocznik jest w porządku. Krowy jedzą sorgo lepiej, ale odkąd więcej sorga dostają niż kuku spadły trochę z mlekiem.


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROPA    1

mam pytanie czym sialiście sorgo bo chcem posiac 2 ha ale zabordzo niewiem czym posiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

normalnie poznanaikem i próba krecona ale lepiej zasej sobie kuku


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja w tym roku tez zaryzykowałem i posiałem sorgo poznaniakiem. Jeśli chodzi o ilość to wysiałem dokładnie tyle ile miało być wysiane zobaczymy z tego wyjdzie jak to wzejdzie <_<


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

słuchajcie jak myślicie jakbym zasiał sorgo na poplon po skoszonym zbożu(życie konkretnie) to by urosło?bo chce posiać poplon na kiszonke.co radzicie?no i jeszcze dodam że mam słabą ziemie V klasa.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w tym roku tez zaryzykowałem i posiałem sorgo poznaniakiem. Jeśli chodzi o ilość to wysiałem dokładnie tyle ile miało być wysiane zobaczymy z tego wyjdzie jak to wzejdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stan67    0

Zasiałem samo sorgo piper (trawę sudańską) po jęczmieniu ozimym siewnikiem od buraków. Siałem co 18, odstęp 45. Wyszło mi 9kg/ha. Chyba trochę mało i zaeksperymentowałem... Połowę posiałem jeszcze raz. Sorgo siałem pierwszy raz. Ciekawy jestem czy może obejść się bez oprysku. A jeżeli nie to kiedy pryskać? Przed wschodem czy powschodowo też można po ukazaniu się chwastów? Oczekuję na porady w sprawie oprysku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam chciałem prosić o rade bo stoje przed dylematem wiec mam zyto w poplonie zasiane i to zbiore na kiszonke a póżniej chciałem zasiać kukurydze samą czy lepiej zasiac razem z sorgiem (kukurydza 2 rzędy sorgo 2 rzędy) i moje pytanie czy dobrze tak czy oże samą kukurydze siać dopowiem ze to jest ziemia 5 klasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek410    0

jak zasiejesz qq z sorgiem to nie bedziesz miał czym opryskać od jednoliściennych (sorgo to roślina jednoliścienna). Po za tym nie wiem czy jest sens robić takie mieszanki... Skoro już chcesz sorgo to lepiej zasiać w czystej uprawie. Patrzyłeś na wartości pokarmowe sorga?? (Bardzo słabe) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Tyle że sorgo urośnie nawet jak jest susza. I nie wiem czy dobrze robisz siejąc w poplonie żyto na kiszonke zwłaszcza na ziemi 5 klasy. Opóźnia to sianie kukurydzy, potem musisz jeszcze pod kukurydze uprawić i przesuszasz glebę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thebest2895    70

U mnie przez kilka sezonów sieliśmy poplon przed kukurydzą na pierwszym roku była największa wydajność poplonu a potem co rok stopniowo spadała ze względu na opóznienie prac polowych. Osobiście nie polecam poplonu przed kukurydzą bo to nie ma sensu lepiej niech kukurydza lepsza urosnie bo to pełno wartościowa pasza chociaż energiczna i wydajna.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Ze swoich obserwacji wywnioskowałem że nie warto siać poplonu przed kukurydzą,bo przez puźny siew kuku jest dużo niższa(mniejszy plon) i jej wydajność energetyczna jest niższa.Jeszcze jak jest ziemia w miare dobra i dobrze się uprawi,nawiezie obornik,gnojowicy,nawozy to jeszcze nie jest źle,ale jak ktoś byle jak obrobi i nie nawiezie dobrze pola to jest zupełnie nie opłacalne,dochodzą jeszcze koszty paliwa,zebrania zielonki(jak ktoś musi najmować),no ale kazdy niech robi jak chce :P

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie kiedyś siałem sorgo i urosło mi na 3,5m a następnego roku zasiałem sorgo (trawa sudańska) ale to nie było to samo

Nie wiecie może jak się nazywała ta pierwsza odmiana sorga i gdzie je można kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Próbowałem siać to sorgo z qq. Nie polecam po pierwsze z opryskami jest problem tak jak to kolega wspomniał, po drugie problem jest tego typu że racja sorko poradzi sobie w skrajnie suchych warunkach ale jeśli pod koniec wegetacji qq dostanie wilgoci nie przysycha tak jak qq tylko jest zielone i wilgotne jak urośnie mniejsze to jeszcze nie ma takiego problemu ale jak ponad 3m a zazwyczaj takie rośnie to sieczkarnia się zapycha nie da się ciąć. Może gdyby długo czekał. Ale ja nie mogę sobie na to pozwolić.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj