Zaloguj się, aby obserwować  
Daniel89

Pojenie Cielaków

Polecane posty

Daniel89    7

Mam takie pytanie.

Poje Ćielaki z wiader ze smoczkiem.

Będę chciał im je odstawić.

Czy one nie będą mieli po tym pragnienia za smoczkiem.

I będą pili normalnie z wiaderek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

u mnie nie ma z tym problemu na początku trochę nie chętnie ale pragnienie robi swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek6211    12

2 3 dni się pomęczysz i będą piły normalnie dasz na początek palca i się odzwyczają od smoczka

Edytowano przez piotrek6211

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zootechnik    4

Cielaki należy poić w sposób taki by ich głowa była wysunięta do góry wraz z szyją czyli smoczek wyżej jest idealny. Dlaczego. Wysunięta głowa do góry powoduje że wyciąga się przełyk i ciągnie za sobą fałd w żołądku (w żwaczu) który się rociąga tworząc rynienkę. Mleko po tej rynience płynie wprost do trawieńca. Gdy damy z wiadra a niskiej wysokości cielak napije się też ale mleko wpadnie do żwacza w którym zagnije co prowadzi do biegunki i upadków itp..

Generalnie cielaki poimy tak jak fizjologia nakazuje, ciele podchodzi to krowy i wygina głowę i ssie ją, od dołu. Wystarczy tylko by szyja była wyciągnięta do przodu a rynienka się uformuje. Jeżeli nie mamy takiej możliwości warto zwrócić uwagę na mleka które mają w składzie jakiś kompleks kwasów organicznych które osłonią i niedopuszczą do rozwoju patogenów w żołądku, żwaczu. Jednak polecam fizjologię bo to jest najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XXL    42

Pamiętaj by pojąc z wiaderek bez smoczka nie stawiać wiadra na ziemi tylko trzymać je wyżej bo dzieje się to u młodych cieląt co napisał kolega wyżej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Kolega @zootechnik dobrze pisze, ale z wiaderka bez smoczka jest trudno w taki sposob napoic cielaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajecie cielakom wode? Przegotowana, czy z kranu? I ile jej piją i w jakim wieku?


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek6211    12

ja daję wodę cielakom ale rozrobioną z mlekiem proszkowanym i ona jest z kranu oczywiście ciepła a cielaki są wtedy w wieku ok 4 tygodnie.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj