86tomek

claas mercator jak ustawić klepisko

Polecane posty

86tomek    0

Witam mam problem z ustawieniem klepiska przyznam ze z mojej winy bo zdemontowałem a nie spojrzałem jak było ustawione . Chodzi mi głównie o ustawienie szczeliny ma wlocie i wylocie tylko na wlocie od czego odmierzyć szczelinę od klepiska czy od tego takiego ruchomego przyrządu przedłużające klepisko z takimi drutami przyspawanymi równolegle do cepów .proszę o podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
86tomek    0

Tak przejrzałem tą stronę tylko że tam piszą o klapach przymykających klepisko a mi chodzi o to coś przed klepiskiem taka blacha z trzema prętami przyspawanymi wygląda to jak część przedłużenia z przodu klepiska i chodzi mi czy od tego czegoś mierzyć szczelinę wlotu czy od 1 płaskownika na klepisku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel929    0

cze :A ja u siebie w messidorze (to samo co mercator) (gdy korbke ta pod siedzieniem mialem na 2 dziurce od gory) ustawiałem na pierwszym płaskowniku tz miedzy tym plaskownikiem na klepisku a cepem na wejściu cos koło 15mm a na wyjsciu(oststni plaskownik na klepisku) chyyba koło 5mm. robilem to za pomaca kawałka preta 15mm i 5 mm i wymucał bardzo dobrze a jak by co to miałem jeszcze mozliwosc podciagniecia na raczce pod siedzieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CETOR    0

Witam mam dziś do zaoferowania POLSKIE instrukcje obsługi do kombajnów CLAAS:

-Mercator

-Mercator 50

-Mercator 60

-Mercator 70

-Mercator 75

-Mercator S

 

Instrukcje zawierają wiele fachowych porad oraz ciekawostek dotyczących obsługi-

Twojego kombajnu !!!

 

Instrukcja to niewielki koszt a na przykład:

-złe ustawienie sit może nas przy dzisiejszych cenach zboża o wiele więcej kosztować.

-nieodpowiednia obsługa,zastosowanie nie odpowiednich środków smarnych lub olejów może doprowadzić do poważnej usterki (duże koszta finansowe,strata cennego czasu podczas żniw)

 

Ustaw oraz obsługuj swój kombajn prawidłowo według instrukcji- a nie będziesz wiedział

co to znaczy nawet AWARIA KOMBAJNU !!!

 

Instrukcje podzielone są na działy:

 

-Wskazówki ogólne

-Przed uruchomieniem

-Regulacje podstawowe i omłot

-Tabele (tabele:sit ,omłotu,środków smarnych,przeglądów)

-Jak młócić każde rodzaj zboża (z jakimi ustawieniami)

-Silniki

-Dane Techniczne

 

Instrukcja są w języku POLSKIM wersjach książkowych mają po 150 stron, są w formacie A5, zawiera szczegółowe rysunki i ilustracje.

 

Posiadamy w ofercie również katalogi części do powyższych modeli kombajnów !!!

Katalogi mają po 300-400 stron i zawierają wiele fachowych ilustracji oraz numery katalogowe wszystkich części. Katalogi są bardzo przydatne podczas każdej naprawy !!!

 

pozdrawiam

 

KONTAKT

 

E-mail:INSTRUKCJEROLNICZE@INTERIA.PL

Tel.516370377

Edytowano przez CETOR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
110866    0

witam a może ktoś podpowie.czy do wyjęcia klepiska trzeba wyjmować przenośnik pochyły,bo ja podniosłem wytrząsacze odkręciłem śruby mocujące klepisko i dalej mi nie chce wyjść,bo trzyma się na kłosowniku ,i myślę że musowo wyjąć przenośnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo23    0

Dobrze myślisz

110866 też to właśnie przerabiam, pare dni temu zabrałem się do gruntownego przeglądu, i nie ma innej rady. Bynajmniej u mnie rama klepiska jest połączona z kłosownikiem którego inaczej nie wyjmiesz. Po zdjęciu przenośnika pochyłego jest łatwy dostęp do wszystkiego.

Edytowano przez Karo23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Griga1212    0

Witam mam claasa metadora 60 i mam problem z sitem młócacym  nie jest równe z cepami ??

Edytowano przez Bartek933

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115
Napisano (edytowany)

Odkopie trochę ale mam pytanko. Chce ustawić szczelne klepiska i nie wiem czy odległość mierzyć od ostatniej/pierwszej listwy klepiska do listwy cepa czy końcówki cepa (najbardziej wysuniętej końcówki cepa)? 

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj