Polecane posty

kacvegas91    0

Jaki jest koszt budowy tuczarni na 2 lub 3 boxy ?? I jaki jest koszt przerobienia garażu na taki box ?? Wymiary by pasowaly. I czy to sie opłaca przy 13 hektarach ziemi ? Produkcja prosiąt we własnym zakresie. Wiadomo ze zborza z 13 ha by było niewiele ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darko    0

też jestem ciekaw 2 lub 3 boksy po 40szt. na głęboką ściółkę ale mnie interesuje przybudówka dach z płyty obornickiej i do tego boczne i wewnętrzne ściany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

budując dach z płyty obornickiej jaką zastosować konstrukcję dachu? Pewnie drewniana nie na długo by posłużyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacvegas91    0

Mam jeden garaz który idealnie by pasowal na box , bo jest mozliwosc wstawienia okien i zrobienia dojscia do paszy. Tylko ze jeden to by było troche mało. Niewiem na ile sztuk, 8-10 macior w cyklu zamknietym. musze to uwzglednic biznes planie jesli chce liczyc na jakies pieniądze z tytułu ułatwienia startu młodemu rolnikowi ;)

Edytowano przez kacvegas91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fazi18    0

Świnki się nie opłacają ,

mała cena .

Na 13 hektarach to 10 macior + około 200 tuczników nie wyżywisz .

Maciora przez rok zje z 1300 -1400 kg paszy ,

prosiak żeby osiągnął masę 100 kg zje 400 kg paszy.

Średnio z hektara zbierzesz 3 tony zboża :

13*3= 39 ton zboża

(10*1300)+(200*400)= 93 tony

 

Wyżywisz na tym 4 maciory i 80 tuczników rocznie , nie więcej .

Więc nie wiem czy ci się to opłaci , masz za mały areał żeby produkcja

trzody ci się opłaciła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polmajster    0

Fazi moze i sie mało opłacają ale brednie niestety wypisujesz. Piszesz jakbys zupełnie pojęcia o tym nie mial, wiec poco ?? Na 13 ha moge jedynie wyzywic te 10 macior , troche byków i warchlakow w odchowalni do tuczu koncowego zborze trzeba kupowac bo zeby wyzywic tyle tucznikow bez kupowania trzeba miec ze 40 ha. Zborze drogie ale jednak jeszcze jakis zysk jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Od tych 400 kg zboża co potrzebujesz na jednego tucznika odejmij koncentrat, starter itp.

Te 3 t/ha to coś cienko.

Edytowano przez mario3004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polmajster    0

Nom 3t z ha masz to wspolczuje ci. Swoje zborze najlepiej sprzedawac na cele konsumpcyjne. Nie jest tak latwo. Trzeba kombinowac , nie narzekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Fazi18 jak do uzyskania masy 100 kg potrzebujesz 400 kg zboża i zbierasz z hektara 3 tony zboza to ja sie nie dziwię że tobie swinie sie nie opłacaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fazi18    0

w tym roku od wiosny do lata było u mnie sucho , a w dodatku na żniwa zaczęło padać :(

pamiętaj że zawsze planowane zbiory trzeba zaniżyć z tego powodu że nie wiadomo jaka będzie pogoda :D

zawsze zbiorę więcej niż 3 tony (ponad 4 tony)

chyba że z tego kawałka co mam 5 hektarów IV klasy

tam to sama glina , nawet nie opłaca się tam gnojowicy wylewać

naprawdę ta pogoda daje popalić :(

sucho miałem :(

a co do opłacalności to pamiętaj że trzeba także wliczyć wodę , prąd , paliwo , prowit (bez prowitu nie rosną tak szybko) a w tym 400 kg to wchodzi w to też prowit :D

trzeba podliczyć wszystkie koszty i zyski

więc hodowla to nie bajka

wiem co mówię

a i nie zapominajmy o robociźnie (to też kosztuje)

Edytowano przez Fazi18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

bez komentarza a mnialo byc o kosztach budowy tuczarni!!! budujac nowy budynek trzeba sie dobrze zastanowic bo ja budujac 5 lat temu dzis bym to zrobil duzo inaczej ale to po latach cos sie sprawdza a cos nie wtedy mialem 20 loch a zwiekszylem do 46 a dzis mysle o 70 a docelowo za pare lat o podwojeniu czli 140-150 a planowac to trzeda duzo wczesniej by bledow bylo jak najmniej i warto skorzystac z porady fachowcow i innych rolnikow majocych podobne stado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacvegas91    0

Nic nie jest takie kolorowe jak sie wydaje. Znam goscia co ma 17 krow dojnych i 18 ha , płacą mu za mleko tylko 1zł/l bo ma za małą wydajność ponizej 5tys l na miesiac , uwaza ze nie oplaca sie mu kupowac koncentratow dla polepszenia tego!!! I co tutaj bedziemy rozmawiac o oplacalnosci . Interesowal mnie koszt przerobienia garazu na box bo o budowie nowego budynku na razie nie ma mowy przy tych cenach ... Takie sa polskie realia poprostu trzeba byc optymistą i nie martwic sie na zapas. Ropa juz po 5zł pesymista powie ze nie oplaca mu sie na pole juz wyjezdzac a optymista laduje koguta na dach i za***rdala zeby sasiąd go nie "łyknął"

Edytowano przez kacvegas91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojmasz221    0

Siemka, powiedzcie mi jaki byłby koszt budowy tuczarni na ok 1000-1100 sztuk, najlepiej na rusztach. Wiadomo nie licząc żadnych ociepleń itd. zwykłym suporeksem murowane, dach z lekkiej konstrukcji pokryty blachą.. Oczywiście dodatkowo tylko paszociągi . Zmieściło by się w 400 Tys ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chcialbym sie dowiedziec tak w przyblizeniu ile by wyniosla budowa budynku o powierzchni 300m2. Miala by to byc stodola + tuczarnia. Szerokosc budynku to 15 m a dlugosc 12m stodola + 8m tuczarnia na ruszcie plus zbiornik na gnojowice. Material to bedzie pustak wyniesie mnie ok. 7000 zl z transportem. Strop nad tuczarnia. Wszystko miala by wykonac firma. Chodzi o stan surowy z dachem(tuczarnia bedzie wykonczona pozniej). Jesli ktos budowal cos podobnych rozmiarow i moglby tak w srednim przyblizeniu podac koszt bylbym wdzieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rexreed    1

Siemka, powiedzcie mi jaki byłby koszt budowy tuczarni na ok 1000-1100 sztuk, najlepiej na rusztach. Wiadomo nie licząc żadnych ociepleń itd. zwykłym suporeksem murowane, dach z lekkiej konstrukcji pokryty blachą.. Oczywiście dodatkowo tylko paszociągi . Zmieściło by się w 400 Tys ?

 

 

400 TO NA SAMA SUROWIZNE BEDZIE OK ..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj