baranek

Odchów cieląt

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
baranek    3

Arion420 dodajesz do śruty jakieś premiksy, koncentraty?Jak tak to jakie, a i śruta powinna być dobrze zmielona czy wystarczy jak ziarna będą tylko poprzetrącane jak na walcach grubo? :huh:

Od którego tygodnia dajesz śrutę?

Edytowano przez baranek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion420    17

Śrute jęczmienną od zaraz po kupnie, a kupuje takie 3-4 tygodniowe i beż żadnych koncentratów. Koncentrat daje dopiero jak podciągną do 120 kg wtedy dostają "Opasa" z Nutreny. A jeżeli chodzi o zmielenie to, ja tego nie stosuje ale słyszałem, że do małych cieląt to jak najgrubiej, czyli po gniotowniku bedzie dobrze.

Edytowano przez arion420

Ursus C-330M
Zetor 7211
Zetor 7340
Claas Arion 420 cis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    72

Witam mam takie pytanie, mam zamiar kupić cieliczkę taką 115-120 kg, nawet już mam upatrzoną, ona teraz pije mleko 3 razy dziennie i dostaje niewielką ilość siana, po zakupie u mnie by dostawała mleko 2x dziennie i siano co można jej jeszcze podawać jakieś musli dla cieląt witaminy coś takiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Panowie odświeżę nieco temat. Praktykuje ktoś odchów cieląt na mleku krowim tyle ze podawanym z wiaderka ze smoczkiem? Głównie chodziło by mi o ilość takiego mleka dla cielaka, ze sztucznym wiadomo 2 x po 2-3l A jak z naturalnym krowim? Głównie chodzi o to aby przy jednej krowie odchować jakajwięcej cielaków tym systemem. Oczywiście do żarcia szła by od razu CJ Ma ktoś jakieś spostrzezenia na tem temat? Mogłoby się wydawac że sztuczne to substytut naturalnego wiec i z ilością powinno być podobnie, jak myślicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taka sama ilość . 2-3 to na początek .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

A potem powiedzmy 2 miesięczne? Utrzymywać te 3 litry w dwóch odpajaniach czy zwiększać ilość? No i jeszcze jedna sprawa czy dawać takie prosto wydojone czy rozcieńczać z wodą hym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Ja podaję po 4 litry świeżo udojonego w dwóch odpasach, pasza treściwa do woli. Mleka nie rozcieńczam. Do tego dostęp do wody i siana non stop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z byczkiem hf który ma 9miesiecy a waży zaledwie 150km nie chce rosnąć . Objawy słabo wstaje , chodzi i ociera się o co tylko może , ma problemy z przeknieciem tego co rzwie. Co może by dolegać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj