ilnicki96

czy opłaca sie hodowac króliki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mrcase85    1

Kiedyś miałem dużo krulików około 30 ale za dużo jadły, wolno rosły, mięso było nieciekawe więc posprzedawałem wszystkie króliki

ps.dużo brudzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gladius    3

Swego czasu czytałem trochę o tym.

Otóż owszem, opłaca się, ale przy skali przynajmniej 200 samic, żywionych granulatami i ogólnie przy intensywnej produkcji - wtedy można myśleć o jako - takim zysku pozwalającym na utrzymanie. Jednak jeśli ma to być tylko hobby, czy dochód dodatkowy, to skala i intensywność mogą być znacznie mniejsze. W takim wypadku można sprzedawać znajomym po znacznie wyższej cenie niż oferują w skupie (z tego co czytałem wynika, że przeważnie 4 - 6 zł za kg żywca).

Co do wzrostu - będzie szybki przy intensywnym żywieniu, warto zainwestować w rasowe króliki - rzekomo też rosną szybciej niż mieszańce, zwłaszcza rasy średnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniksam2    0

przyjmijmy że samica będzie miała około 7 sztuk w miocie i będzie miała młode średnio co 2,5 miesiąca,

Będziesz trzymał takie króliki około 6-8 miesięcy i sprzedasz mięso 20zł za kg to sobie resztę policz

przynajmniej u mnie w okolicy jest taka cena za królika po uboju z prywatnych hodowli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mucha12    0

Ja hodowałem króliki i dalej hoduje ale miałem rok przerwy bo miałem około 30 królików i przyszła choroba i wszystkie zaczęły zdychać ale znowu się wziołem za króliki według mnie się opłaca bo roboty nie jest dużo a mięso jest dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemal w każdym województwie jest taki skup,tylko pytanie ile sztuk chcesz hodować bo jeżeli jest to np: 30 to wyłącznie dla siebie,na skupie przeliczając koszty ich utrzymania itd-to raczej nie zarobisz,prędzej będziesz tratny. Kolejna kwestia to jaką odmianę królików chcesz hodować,polecany jest często kalifornijski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj