buchaj

Czy warto zamienić Claasa na Bizona?

Polecane posty

buchaj    0

Wiec zacznę od początku: mam claasa protectora (rocznik niznany, ale min.30lat ma). W te ostatnie zniwa psuł się niezwykle często. Pod koniec żniw trafiła się najpoważniejsza awaria - urwał się jeden z klawiszy wytrząsacza. Razem z ojcem pomyśleliśmy, ze najrozsądniej będzie kupić nowy. Ale gdy się dowiedzieliśmy jaka jest cena (8700zł/szt) to zrezygnowaliśmy. Na razie postanowiliśmy pospawać ten stary, a w przyszłości jak tylko zdnajdą się pieniądze na ten cel to trzeba będzie wymienic claasa na cos nowszego. I tu pojawia się cały dylemat: czy kupić zachodni, czy bizona? Zachodni może i lepszy jakościowo, ale do bizona części są znacznie tańsze (przykładowo taki klawisz do bizona kosztuje 500zł). Poza tym nie wiem jak to jest ze spalaniem u bionów, bo mój claas to pali naprawdę mało. Tak więc proszę o porady i opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Sam widzisz jakie drogie są części do Claasa, a tym samym do zachodnich kombajnów... Ja radziłbym kupić ci Bizona... Nie tylko, że są tańsze części, ale także i wszędzie dostępne... Jeżeli chodzi o spalanie to ja napiszę tak: ja mam Bizona Super z 87r. Jak kosił rzepak [stół i sieczkarnia używana] to w ciągu 10h [9h koszenia i ok. 1h przejazdów itp.] spalił mi. ok. 80l... Nie wiem jak jest z innymi Bizonami, ale mój paliwa to spala naprawdę mało [wg mnie B) ]... Ja ze swoich doświadczeń polecałbym wam kupić Bizona... A jeżeli można spytać to do jakiej kwoty chcielibyście kupić nowszy kombajn???


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

zalezy bo do zachodnich tez można dostać częsci ale cena niestety razi w oczy...nikt nigdy do konca nie bedzie pewnien czy zachodni czy bizon ale kupując bizona naprawisz go sam i czesci wszedzie masz.kupując zachodni masz wiekszy komfort (jesli myslisz o roczniku 88++) ale czesci są droze ale jest duze prawdopodobienstwo ze sie nie bedzie bardzo psuł co w bizonie nikt nie gwarantuje bo lubią sie psuć B)

decyzja nalezy do ciebie...zalezy tez ile masz kasy i jaki areał :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Jeśli już będziemy wymieniać kombajn to chcielibyśmy aby nam parę lat posłużył, dlatego myślimy o czymś z końca lat 80 lub początku 90 (cena do 60tys). Z tym że nie wiem czy da się to zrealizować w tym roku, bo mamy jeszcze kilka innych ważnych inwestycji (m.in.przydałby się jakiś nowy ciągnik ok 100km). Ale za jakieś 2-3 lata to już nie będzie wyboru.

Kombajn narazie kosiłby ok20ha zboża, ale w przyszłości prawdopodobnie będzie więcej (przykładowo w tym roku było 2ha więceje zboża niż w ubiegłym a w przyszłym będą prawdopodobnie 3 dodatkowe hektary). Usługi odpadają, bo nie ma kiedy. Ponadto przydałby nam się wydajniejszy kombajn niż claas protector (który ma heder 3m), bo mamy sporą hodowlę i żniwa musimy stosunkowo szybko przepędzać. A co do awaryjności, to zdaję sobię sprawę, ze bizon ustępuje pod tym względem clasowi, ale za te pieniądze jakoś to ścierpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do 40 ha polecam jednak Bizona ,te 50 godz koszenia przeżyjesz w gorszym komforcie ,części dostępne od reki ,przy odpowiedniej kulturze technicznej bezawaryjny a za róznicę w cenie z zachodnim można kupić bardzo komfortowe auto w którym się spędza wiecej czasu i bardziej go docenisz.Druga sprawa ze dzisiaj żniwa trwają 1-2 tyg i kombajn ma w tym czasie być sprawny lub ma być mozliwośc jego naprawienia w 24godz. Co ci z niesprawnego choćby to był sam jaśniecllas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Skoro do ok. 60 000zł to polecam Bizona Rekorda... Jeżeli kombajn będzie dobrze utrzymany i wszystko naprawiane zgodnie z "instrukcją", a nie tylko młotek, przecinek i spawarka to na pewno długo Ci posłuży i nie będziesz narzekał... W moim Bizonie w tym roku nie było żadnych awarii, oprócz wymiany końcówki targańca przy stole do rzepaku, a jeszcze mamy ok. 15-20ha zboża do koszenia... Jutro kombajnik idzie na cały dzień w pole... B)


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Ja z doświadczeń innych mogę polecić każdy typ kombajnu byle w dobrym stanie i koniecznie żeby nie był myty a tylko dmuchany powietrzem. Dobrze robi na żywotność każdego kombajnu. JD, Class, Fahr czy Bizon byle dobry chociaż łatwiej znaleźć dobrze utrzymanego 20 letniego CLASSA czy JD jak BIZONA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

Ja osobiscie nie zamieniłbym classa na bizona..Np.Mecator-Z050 W classie moze byc kabina..Heder mniejszy ale nie heder najważniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio16    0

Ja jak kolega Celeronik polecam JD ewntualnie NH są to dobre maszyny i wydajne, i na wet gdy przydazy wymieniac jakąś częsć to dasz drożej ale pochodzi ona duzo dłużej niz polska od bizona. Z Bizonem różnie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Mam JD 970, ogólnie jestem z niego zadowolony B). Fakt, części śą droższe od bizonowskich i to dużo :). Ale stosuje technikę zamienników i jazdy po szrotach :). Dużo pasków, napinaczy i innych pierdoł pasuje od polskich maszyn :). A części typowe dla modelu szukam na szrotach. Czasami zdarzy się, że trzeba kupić coś nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOMBAJNista    0

Bizon bedzie duzo nowszy do Clasa czy JD lu NH stad proponował ym Bizona czesci w bród a jak sie dba to i Bizon sie nie psuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
Ja osobiscie nie zamieniłbym classa na bizona..Np.Mecator-Z050 W classie moze byc kabina..Heder mniejszy ale nie heder najważniejszy

No, ale buchaj chce coś z lat 80 - 90 więc oba te kombajny odpadają. W tym przypadku heder jest ważny, bo przecież musi szyko skończyc żniwa, bo ma hodowlę, a nie jak piszesz, że heder nie najważniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Czemu nie. Taki bizonek by go godnie zastąpił. Może znajdziesz czerwonego rekorda w dobrej cenie. (tlyko nie rób jak w sąsiedniej wiosce, kupił za 25 tys. i codzinnie coś pada)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

a nie lepiej ci kupić NH gadałem z goście który sie zna na tych kombajnach i mówił ze ze te starsze roczki są dobre mój kolega na 20- h zboże mam starego nh m133 użytkuje go już 4 lat i mówił jak coś sie psuje to do bizon pasuje prawie wszystko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Słuchajcie (czytajcie:D)! A co myślicie o forszajach? Modele o porównywalnym wieku do bizona są o wiele tańsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fokmen    2

My mamy 2 claasy i jak narazie nie narzekamy faktem jest ze czesci do tych maszyn sa bardzo drogie ale jak kupisz orginalne too wiadomo ze szybko tego nie wymienisz przyklad poleciala nam orginalan glowka od targanca od kosy napoczatku kupywalismy polskie od roznych maszyn to takie nam 3-4 na sezon szly a jak kupilismy orginalna tak juz chyba 4 i dalej kosi. A wiadomo jak kombajn psuje sie w zniwa to nie jest zaciekawie . Ja polecam zdecydowanie CLAASA:);)


Moje filmiki zobaczycie na

http://pl.youtube.com/profile_videos?user=fokmen5

zapraszam do ogladania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286
My mamy 2 claasy i jak narazie nie narzekamy faktem jest ze czesci do tych maszyn sa bardzo drogie ale jak kupisz orginalne too wiadomo ze szybko tego nie wymienisz przyklad poleciala nam orginalan glowka od targanca od kosy napoczatku kupywalismy polskie od roznych maszyn to takie nam 3-4 na sezon szly a jak kupilismy orginalna tak juz chyba 4 i dalej kosi. A wiadomo jak kombajn psuje sie w zniwa to nie jest zaciekawie . Ja polecam zdecydowanie CLAASA:);)

 

Wiadomo, że jak kupisz oryginalną część to dłużej Ci pochodzi niż jakaś podróbka albo dobierane części od innych maszyn... I to nie tylko chodzi o kombajn, ale wszelkiego typu pojazdy... A kombajn raczej nie zespuje się zimą jak stoi pod dachem, tylko dopiero jak go zaczniesz używać to mogą wyniknąć jakieś usterki... A jeżeli chodzi o części do Claasa to faktycznie są bardzo drogie...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Widzisz jakie są ceny części;p a ja mam bizona zo56 i nie narzekam tylko założyć kabinę jakies wiatraczki i super sprawa, silniczek chodzi jak żyletka;) i nawet jak jest dobre zboże i jest dobrze ustawiony to pięknie czyści tak samo jak zachodnie;)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj