Polecane posty

olszak    1

Witam.

Mam do was pytanie. Co sądzicie o ciągniku Nh td5030. Planujemy zakup nowego ciągnika i wybor padł właśnie na tego nh.

Ciągnik będzie pracował na około 15ha. Uprawiamy same warzywa tzn. pomidory i papryka. (kiedyś może coś dojdzie).

Wraz z ciągnikiem wiąże się zakup odpowiednich narzędzi pług 4x35, agregat rozsiawacz itp ale to juz postanowione.

Proszę o opinie na temat tego modelu.

Pozdrawiam.

Edytowano przez olszak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest już kilka tematów o tej serii. Ciągniki tym się poza mocą nie różnią. Nie potrzebnie zakładałeś nowy temat <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olszak    1

farmersNHtd95d Wiem że poza silnikiem się nie roznia. Ale o tym silniku sie wiem zbyt wiele i chciałbym sie dowiedziec jak sobie radzi w tym modelu.

Model 5030 ma silnik F5C o pojemnosci 3,2l i mocy 82 a np.5040 ma NEF o pojemnosci juz 4,5l 88km. Jaka jest roznica w spalaniu, jak sie sprawuje silnik F5C czy nie jest to zamala pojemnosc do tego ciagnika.

Ciągnik i tak glownie bedzie pracowal z opryskiwaczem i w transporcie ale rowniez bedzie wykonywal ciezsze pracetypu orka. Posiadam równiez c 4011 ale praca tym traktorem nie jest przyjemna i jest bardzo meczaca.

Forum czytam juz dlugo bez sensu bym nie zakladal tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olszak    1

Około 100tys netto ale maja podrozec po rozpatrzeniu wnioskow do 110tys z klimatyzacja, obciaznikami, pneumatyka, skrzynia 12x12 (40km/h), LIFT-O-MATIC, napedy zalaczane elektrohydraulicznie no cos tam jeszcze ale nie pamietam dokladnie bo nie mam oferty przed soba.

Diler odradza mi wziecie fotela z amortyzacją pneumatyczną mówi że jakies awarie są czy to prawda ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki24    2

Wiele osoób sugeruje przedni TUZ z obciążnikiem do tego ciagnika, rozpatrz to o ile będziesz miał możliwość zwrotu z wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olszak    1

Jaka jest cena przedniegu TUZ-a ?? Standardowe obciążniki nie są wystarczające ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Standardowo ma 8x40kg,ale jak dobierzesz jeszcze i będzie 10x40kg plus 100kg szalka także 500kg do twoich maszyn w zupełności wystarczy, ja dołożyłem z 8 do 10 w swoim bo było mało i teraz wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olszak    1

Jaki może być koszt zalożenia przednigo tuz-a. W sumie to bym moze znalazl dla niego wykożystanie np. taki widłak do ciagnika.

Wypowie się ktoś na temat tego silnika ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

olszak mogę wiedzieć gdzie Ci taką cenę podali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki24    2

Przedni TUZ około 7000 lub 8000 zł netto, nie pamiętam dokładnie ale 1,5 roku temu przedstawiciel z Tarnowa tak mi tłumaczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

Przedstawiciel w Bialej Podlaskiej (lubelskie)

brałeś może w war polu koło wikinga na sidorskiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olszak    1

To jest tam kolo staci paliwowej bezopslugowej. Ja jescze nie kupilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

może stoi już tam ? Bo mój chyba tak taki z turem

Edytowano przez Jakub667

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

no nie wiem czy już stoi ale już powinien bo dwa miesiące mineły od zamówienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olszak    1

Jakub667 nie brales na zadne dotacje ?? Ile cie kosztowal i jakie wyposażenie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

na dotacje składałem ale u dilera doradzili mi żeby dac zaliczką oni ciągnik zrobią tak jakby bym go nie kupywał bo miały iśc w górę .a ciągnik td5050 z turem ,klimą i pnełmatyką ksztowac będzie mnie 170000

Edytowano przez Jakub667

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

170 tyś za td 5030?

 

Wyraźnie napisał, że to cena za TD5050 z turem. Jest to realna cena brutto w zalezności od tego jaki tur i z jakim osprzętem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

no a td 5030 135000 czyli 35000 tysięcy taniej wtedy kiedy się ceny dowiadywałem

Edytowano przez Jakub667

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Gdzie mogę nabyć najtaniej filtry do TD5030 najlepiej w internecie może jakieś zmieniki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Chciałbym odnowić temat. Mam pytanie do użytkowników modelu TD5030, jak się spisuje ten silnik, czy nie jest zbyt mały na 80 koni i jak z apetytem na paliwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM    0

To zależy do czego chcesz używać tego ciągnika.

Prywatnie poleciłbym Ci T5040 86 KM z rewerem elektrohydr i pólbiegami jeśli może być większy lub nieduży z wyglądu T4030 Deluxe - 78KM jeździłem ostatnio u dilera takim - bardzo zwrotny i interesujący ciągnik, fajnie się w nim siedzi, ergonomia ciekawsza niż w TD5030.Co do samego TD5030 to mieszane znam opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wysos
      czy ktoś wie czy jest możliwość zrobić wolny (swobodny) powrót oleju? chciał bym aby podczas pracy maszynami wymagającymi ciągłego przepływu hydrauliki aby olej nie wracał przez rozdzielacz a właśnie poprzez wolny spływ, czy zrobienie (dorobienie) takiego przyłącza w miejscu wlewu oleju to dobry pomysł? a może gdzieś w tym modelu jest miejsce przygotowane na takie przyłącze?
    • Przez damianix
      Witam!
      Po jeździe 40km/h i zatrzymaniu się wyrzuca olej z odpowietrznika. Zgłaszałem na gwarancji to wymienili odpowietrznik i dalej tak samo. Jak pracuję tylko w polu to nie wyrzuca oleju. Co może być przyczyną ?
      odpowietrznik td5.85.mp4
    • Przez lesbycool
      Witam w moim nh td5.85 wyskakują błędy 3141,3292 wyskakują na przemian podczas pracy co dziesięć minut co to może być


    • Przez Grzesiekc
      Witam jak w temacie czy ma ktoś informacje ile gazu wchodzi do układu klimatyzacji w NH TD95D ?
      Dodatkowo co może być uszkodzone jeżeli kompresor włącza się na krótko a po włączeniu pokrętłem nie działa ?
    • Przez Ziel
      Witam od 3 lat mam problem z hamulcami, ciągnik był kupiony nowy z gwarancją 1rok, wszystko było ok przez rok, po roku hamulce zaczęły się zapowietrzać. Najpierw jakimś cudem ciągnik potrafił wywalić płyn ze zbiorniczka po czym zapowietrzały sie hamulce, płyn dolałem i odpowietrzyłem (leje olej mineralny z serwisu) po odpowietrzeniu po jakims czasie to samo, wywali w losowym momencie plyn i juz d*pa. Sprawdzałem i wymieniałem membranę w układzie pneumatycznym, przejrzałem cala pneumatykę, nie wiem co robić, serwis też nie wie a nie mam zamiaru im odstawiać ciągnika na wymienianie wszystkiego po kolei bo to sam mogę zrobić. Jeśli ktoś miał taki lub podobny problem to proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj