Skocz do zawartości
bocian13

Jak palą wasze R-ki i M-ki w te mrozy??

Polecane posty

brawo    1

mam pytanko, jeśli zamuwie w nowej R-ce większy akumlator , czy powinienem zamuwić także mocniejszy alternator. Dodam że jestem na etapie tarowania ceny 5090R, nieukrywam że każdy grosz się liczy.

Junkers    42

Lepiej zamów sobie mocniejszy alternator zamiast akumulatora, aku zawsze sobie możesz przełożyć, gdzie z alternatorem nie będzie to takie tanie i proste.

brawo    1

ciekawe czy jest wybór, i właściwie jaki pwinien być ten mocniejszy, szczerze niezabardzo jestem w tym biegły. Pomużcie, może jakieś przykłady oznaczenia

Wiadomość z agroFakt.pl

hubertuss    492

Gdzieś widziałem, że chyba jest mozliwość zamówienia większego akumulatora. Jednak wraz z akumulatorem założą oczywiście mocniejszy alternator. Napewno nie możliwe bedą jakieś kombinacje typu mocniejszy altek słaby aku. Ciagnik jest na gwarancji i wszystko ma stanowić komplet a nie jakiś szczep. Co do palenia to gadałem z kumplem, który sprzedaje jd. 5m faktycznie lepiej pali od 5r. Dlatego smieszne są niektórych opisy, że im pali od strzała. Chyba, że u kogos od strzała to kilka obr wału korbowego. Lub przesiadł się z c 360.

brawo    1

dzisiej dzwoniłem do dilera to zaproponował mi grzałkę, Na temat macniejszego aku nie umiał mi odpowiedzieć od razu i mamy się spotkać żeby to omuwić. A poza tematem co sądzicie o hamulcach hydraulicznych zamiast pneumatyki

Junkers    42

Grzałka dobra rzecz, jakby ci nie zaproponował to byś jej nie miał?? Powinien być jakiś wgląd na litanie co można a co nie można.

Co sądzi my takich hamulcach, a co ty sądzisz?? Masz przyczepy pod hydraulikę, jeśli masz na pneumatykę to hydrauliczne są ci w ogóle nie potrzebne, nawet nie pożyczysz przyczepy, ani nikt nie da ci używać takich hamulców w swojej przyczepie żeby nie mieszać olei, chyba że bez hamulców będziesz jeździł. Pewnie masz przyczepy na powietrze więc bierz pneumatykę jedno i dwu obwodową.

U siebie mam instalację tylko dwuobwodową ale jak podłącze przyczepę jednoobwodową pod żółtą końcówkę to też działa :blink:

konrad1234    0

dzisiej dzwoniłem do dilera to zaproponował mi grzałkę, Na temat macniejszego aku nie umiał mi odpowiedzieć od razu i mamy się spotkać żeby to omuwić. A poza tematem co sądzicie o hamulcach hydraulicznych zamiast pneumatyki

jak pomedykujesz to i z zetora wmontujesz sam montowałem do 6610 koszt około 100zł

hubertuss    492

Co do grzałek lepiej pare zł dołożyć aby zamontowali odrazu w serwisie. Przy ogolnej sumie koszt niewielki a łatwiej napewno będzie palił. Ale to tylko jeśli ktoś musi korzystać z ciągnika zimą. Ja bym bez grzałki się obył. Kiedyś ktoś wrzucał niemiecką liste dodatków do 5r. Był tam chyba aku 140 ah, kosztów nie pamiętam,ale zawsze można dealera zapytać.

jaro    163

Raczej 154 Ah-jak obecny mi się skończy (ma 8 lat więc jak na obecne standardy to już staruszek :D ) to sobie zafunduję ten większy (ciekawe kto robi te akumulatory do JD ?-znalazłem zamienniki Varty i Boscha).

Ten większy akumulator w specyfikacji łączony jest z alternatorem 115 A ten mniejszy 90 A.

hubertuss    492

Jakiej firmy byś nie kupił, żaden nie wytrzyma tyle co montowany fabrycznie. Nawet jeśli ten drugi będzie tego samego producenta.

Edytowano przez hubertuss

brawo    1

podaje konkretnie, można zamówic mocniejszy alternator 14V / 150A, i akumlator 12V / 154 AH/ 700A , bo tak mam napisane w specyfikacji, Natomiast grzałke można sobie dokupić w późniejszym terminie bo kwota netto już przekroczona

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mskm
      Witam,
      chciałbym się spytać użytkowników tego ciągnika z jakimi agregatami pracują. Planuje zakup uprawowo-siewnego nabudowanego 3m .Nie wiem czy nie będzie za ciężki. Czy ktoś pracuje takim zestawem. Dodam że ciągnik jest podkręcony do 100 koni i ma 750kg balastu z przodu.
    • Przez PawePopiel
      Witam potrzebuję aby ktoś wrzucił filmik z ustawień bcu, bif, ecu, ecp, do DJ5090r najlepiej z opisem funkcji , ponieważ teraz pokazuje mi w milach i niemam godziny ,(sąsiad wykasował błędy i chyba coś przestawił ale zgubił kartkę i nie chce grzebać aby czegoś nie uwalić)
    • Przez wabrzek
      Witam mam opony Michelin multibib 600/65/38 tył i przód 480/65/28 ciągnik jd 6115r. Pytanie do jakiego sensownego poziomu obnizyc ciśnienia przy pracy z plugiem i agregarem upr-siew. Maszyny o wadze ok 1.5 t. Chodzi o pracę w polu i przejazd drogą utwardzoną. Według kalkulatora firmowego można obniżyć do 0.6 Bara ale wtedy są piasek jak bez powietrza. 
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam, mam dylemat. Zastanawiam się nad wyborem JD o mocy ok 115km. W grę wchodzi JD 6330(nie premium) lub Jd 6115M. Cena w zasadzie jak podaje diler będzie podobna. Mam obawy co do silnika z filtrem cząstek stałych W modelu 6M. I pytanie czy lepiej wstawić CHIPA do 6330 i ze 105 km zrobić ok 120 km i mieć starą generację silnika (na pewno niezawodną) bez filtra czy nie obawiać się filtra i wybrać 6M bez Chipowania(bez ingerencji w fabryczne ustawienia) trochę lepiej wyciszonego i różniącego się nieznacznie nowościami. Mam po prostu obawy przed "nowym dzieckiem" JD i "chorobami wieku dziecięcego" związanych z silnikiem. Proszę o porady i wypowiedz użytkowników serii 6R z racji obecności filtra cząstek stałych
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Nierozumiem dlaczego po 2 latacch od produkcji 6170R wprowadzili nowe 6175R i są na scr i wiele innych bajerow?