armi95

Jaki rozrzutnik do Ursusa 4514

Polecane posty

armi95    0

Witam. Zamierzam kupic wiekszy rozrzutnik, który będzie współpracowac z Ursusem 4514. Ilu tonowy będzie do niego pasował? Rozrzutnik byłby w cenie do 10 000 zł.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

4514 10 t??:blink: nie ma mowy na moje oko to 6t to jest juz naprawde max a za 10tys to musi bys jakas uzywka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@muszkieter97 oszalałeś, na ciągnik co ma 45kW proponujesz 10t? Chyba na pusto :P Ja bym CI radził 6t, ciągnik da radę, chyba że masz pola mokre czy górzyste to nie będzie miał zbyt lekko.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek30    0

Sąsiad 4514 ciągał TYTANA 8 i gdy było sucho to ok, ale jak było mokro to miał co robić:)


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Mój kolega 4514 ciąga tandema 6T i myślę że to jest wystarczający rozrzutnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrzej    9

Tandem 6t uznałbym za wystarczajacy,bedzie leki zapas mocy na wypadek,gdy warunki zamienia sie w nie sprzyjajace,czyli mokro,badz gorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbizon    37

Ja c-360 też ciągałem kiedyś tandema 6t i szedł jak burza. Do 4514 też proponuje 6t ale ciężko będziesz miał znaleźć coś w dobrym stanie w cenie do 10 tyś.


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Chyba kupię 6T. Myslę , że może coś dobiorę. Te 6 tonowe były chyba też polskiej produkcji?


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Może pooglądam jeszcze jakieś zachodnie używki 7 tonowe. Co o tym myślicie. Może coś polecacie?


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Poszukać nie zaszkodzi ;) Ja osobiście uważam że te tandemy z warfamy nie są najgorsze, ale to Twoja decyzja. W poprzednim poście miałem napisać 6t, już poprawiłem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilW    3

U nas póki co tandem 6t (polskiej produkcji) współpracuje z C360 3p i nawet sowie radzi. Gleby zwięzłe więc nie ma mowy o jakimś zapadaniu, pod lekkie górki 3 szosowa i idzie jak po maśle, najgorzej jest wtedy kiedy trzeb ruszyć pod górę a obornik już doszedł za oś, no ale czego można wymagać od 3p na kiepskich diagonalkach. 4514 będzie śmigał, części ogólno dostępne a awaryjność niewielka, więc po co szukać zachodnich zwłok? My za swojego daliśmy 8 tyś i był od rolnika który kupił nowego tytana, wymieniliśmy przez 2 lata łożyska na wałkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup 6 lub 7 ton ale lepiej jakiś zagraniczny. Według mnie najlepszy byłby pionowy adapter z 2 wałkami. Ja mam 3 ślimaki poziome to nie powiem rozrzuca idealnie tylko, że bardzo wąsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
    • Przez redbull
      Stoję przed wyborem rozrzutnika 10-12 ton , raczej stawiam na polskie maszyny bo ceny i tak zwalają z nóg Unia , Euromilk a może coś takiego jak Roltrans czy coś jeszcze innego polecacie, są tu użytkownicy tych marek rozrzutników jakieś wady zalety w porównaniu z konkurencją?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj