Zaloguj się, aby obserwować  
bertold13

URSUS 3512

Polecane posty

bertold13    1

Co to jest?:unsure:

Wiem ze to cos z podnoskiem zwiazane, przy kupnie ciagnika dal nam gosc i mowil ze nigdy tego nie uzywal i sam nie wie...:(

Prosze o pomoc :D

 

23022011%28008%29__787962.jpg

Edytowano przez bertold13

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turas20    8

Są to stabilizatory zabezpieczające narzędzie przed bocznymi wychyleniami w całym zakresie podnoszenia cięgieł dolnych.Te dolne otwory zaczepiasz tam gdzie są dolne bolce od zaczepu,A te górne otwory zakładasz na belke i belke do ramion zapinasz.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie prawda. Do tego co piszesz służą łańcuchy po bokach. To są zastrzały do belki zaczepowej. Jedno stronę zakłada się na belkę wraz z ramieniem podnośnika a drugą stronę mocuje się tam gdzie są dolne zamocowania górnego zaczepu. Po to masz ten jeden bolec. Od zaczepu zostaje jeden wolny polec a drugi blokuje zaczep w pozycji podniesionej. W ten sposób belka jest usztywniona i samoczynnie się nie podniesie ani nie opadnie. Mam takie zastrzały ale nigdy nie były mi potrzebne. Jeśli masz instrukcje obsługi od ciągnika to zajrzyj tam to zobaczysz rysunek jak to jest montowane. Strona 79


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to sa takie cięgna kolego dzięki którymi możesz przedłużyć żywotność podnośnika czyli np, gdy zapinasz neptuna na belkę albo jakiś ciężki sprzęt np. rozsiewacz czy opryskiwacz i wtedy nie gniecie ci na siłownik tylko czymaja te cięgna, andrzej miał racje tylko że u góry te ramiona to i zapina się na ten bolec co i łącznik górny czyli cięgno bo i na to jest on troszke dłuższy, a te bolce przy górnym zaczepie to są dwa z tej racji że jest ten zaczep bardzo szerki i jeden przez cały zaczep to miałby z 0,5m i był by kłopotliwy, a tak to są 2 a używa się jeden bo tak jest szybciej ale do przyczep jednoosiowych na górny zaczep lepiej zapinać 2, a i te cięgna nie zapieły by się i tak na te bolce bo i te kąt otworów się nie zgodzi i nie wsadzisz bolców wiem bo w latach świetności mojego 3512 często używałem tych ramion :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bertold13    1

az milo ze ktos kto sie zna odpowie:)

ktos mi kiedys napisal ze jesli bede miec jakies pytania odnosnie 3512 to zebym pisal i ze wiele osob mi odpowie:)

i widac ktos mial racje:D

dzieki panowie:):)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

to sa takie cięgna kolego dzięki którymi możesz przedłużyć żywotność podnośnika czyli np, gdy zapinasz neptuna na belkę albo jakiś ciężki sprzęt np. rozsiewacz czy opryskiwacz i wtedy nie gniecie ci na siłownik tylko czymaja te cięgna, andrzej miał racje tylko że u góry te ramiona to i zapina się na ten bolec co i łącznik górny czyli cięgno bo i na to jest on troszke dłuższy, a te bolce przy górnym zaczepie to są dwa z tej racji że jest ten zaczep bardzo szerki i jeden przez cały zaczep to miałby z 0,5m i był by kłopotliwy, a tak to są 2 a używa się jeden bo tak jest szybciej ale do przyczep jednoosiowych na górny zaczep lepiej zapinać 2, a i te cięgna nie zapieły by się i tak na te bolce bo i te kąt otworów się nie zgodzi i nie wsadzisz bolców wiem bo w latach świetności mojego 3512 często używałem tych ramion :rolleyes:

 

Na jaki łącznik górny?? Zapina się na zaczepy od górnego zaczepu. Czytaj uważnie. Pisałem ze wraz z zastrzałami jest dodatkowy bolec gdyż jeden od zaczepu musi trzymać zaczep w górze.

Piszesz z edo opryskiwacza albo rozsiewacza. Ale wtedy nie dasz rady podnieść wyżej ani opuścić go. Jak dla mnie to tylko utrudnianie sobie życia.

 

http://images45.fotosik.pl/662/db041f318c5948ca.jpg skan jak to się przypina.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja zawsze zapinałem te zastrzały tu gdzie zapina się cięgno, masz racje to troche utrudnia życie ale ja zapinałem do kombajna do buraków bo szkoda mi było podnośnika a i tak jak ustawiłem na jedną wysokość to tak jeździłem cały czas bez żadnej regulacji.

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bertold13    1

no to teraz juz wiem;p nie bedziemy chyba tego uzywac bo to jednak naprawde utrudnia zycie:/

o panowie powiedzcie mi da rade skads pobrac instr. napraw do 3512?


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Zastanawia mnie jedno jak założe zastrzały i np będę korzystał z hydrauliki przy rozsiewaczu i dźwignię ustawie na stały wydatek to później żeby odczepić zastrzały trzeba trafić w to samo miejsce w ustawieniu pozycyjnej żeby zdjąć te zastrzały czy jakoś inaczej to się odczepia?

Bo jeśli tak to to jednak strasznie utrudnia pracę i w dodatku pompę można przeciążyć jak się w inne miejsce na pozycyjnej ustawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Z tego co wiem, to producent (czyt. MF) przeznaczył te zastrzały do współpracy z belką zaczepową. W instrukcji nic nie ma chyba o mozliwości współpracy z innymi maszynami zawieszanymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj