Zaloguj się, aby obserwować  
hubert9595

Jaką pilarke wybrać???

Polecane posty

hubert9595    4

Zastanawiam się nad kupnem pilarki i mam dylemat czy kupić stihla czy husqwarnę??? Ms250 ma 3,1KM a 450e 3,2KM a może coś mocniejszego 3,5KM??? Pilarka jest mi potrzebna do przygotowania opału na 2 gospodarstwa z 4h lasu. Czy taka moc mi wystarczy???

Dzięki za wszystkie odpowiedzi z góry;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej207    0

moc jest wystarczająca ja bym ci polecał stihla mają dwa pierścienie prowadnice bez obsługowe oraz cieńszy łańcuch pikolo sam mam taką 6 lati jestem zadowolony oraz są zgrabniejsze od husgwarny ale wybór należy do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Jeżeli to będzie zwykła przecinka to uważam że w zupełności wystarczył by ci ms 230,sam mam taką już pięć lat,2,8km,lekka i taka do ręki.Poprzednio miałem ALPINE,ta sama moc ale sthil lepszy,lżejszy z pół kilo i ma więcej ok.1500obr\min.Chodzi mi o to że jak nie będziesz ciął jakiś potężnych kloców to trochę słabsza ale najważniejsze że lżejsza będzie lepsza.Po całodmiowym cięciu nie wiesz ile znaczy nawet głupie pół kilo dla rąk i pleców...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

Ja też mam Stihla 023 i proponuję Husqvarnę, mój się Niemcom nie udał

A co z tym stihlem się dzieje, bo ja mam ten model już 15 lat i nie mam zastrzeżeń, raczej to z nowszymi modelami są problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

daras77 dobrze mowi ja mam 2 husqwarmy cos kolo 2km i 3,5km juz z 5 lat w tym roku kupilem 2 km shila i od tej pory prawie nie uzywam Huski niema co porownywac moim zdaniem wykonanie duzo lepsze a lancuch ostrzylem dopiero 1 a naciolem z 8-9 przyczep drzewa w czy w Husce po dniu roboty a nawet szybciej bya to koniecznosc. do tej pory bylem za husqwarma ale od kad sprubowalem shila nieche innej pily a tne sporo co roku. wiec bez niczego polecam ci shila sam mnie kolega namawial a nie chcialem wiezyc ale wkoncu zainwestowalem i nie zaluje :) jesli ktos mi nie wiezy moge wstawic foto tych 3 pil ktore posiadam. pozdr

Edytowano przez JEDREK

ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Ja mam husqvarne 345e i alpine 500 do ciężkiej roboty. Hus dobra ale łańcuch lipa ciągnie się że parę razy dziennie trzeba napinać więc kupiłem łańcuch sthila i parę dni bez naciągu chodzi. Także chyba sthil górą. A alpina 12 lat i jak nówka zębatka i prowadnica nowe plus kilka łańcuchy a drzew na kłódki nacieła że ho ho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1971    0
A co z tym stihlem się dzieje, bo ja mam ten model już 15 lat i nie mam zastrzeżeń, raczej to z nowszymi modelami są problemy...

mam go od 1990 roku dwa kapitalne przewód od impulsatora rozrusznik i wieczne trudności z odpalaniem zaliczyłem z nim dwa serwisy firmowe i z pięciu nieautoryzowanych. i co poprawi się kilka dni to potem z powrotem to wraca .W ogóle mam go dość !

Edytowano przez adam1971

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

Może ktoś ją uroczył, to trzeba ją poświęcić i moze będzie chodzić, albo coś do niej pożyczyć od kogoś, u nas są tacy debile ,że jak coś pożyczysz od kogoś od razu idzie do ciebie po cos pozyczyć bo inaczej jak to oni mówia zaraz zacznie się coś pieprzyć ze wszystkim

Także idż do sąsiada pożycz np paliwa i może pomoże, a pożyczałeś ją komuś?


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

adam1971 to tej twojej to sie nalezy nowy zastemca nie myslales o tym tyle lat pila jak duzo tniesz to raczej niema co sie meczyc :blink: wiec po tylu latach to raczej niema co narzekac z tego co mowia znajomi pilarze a jest ich unas troche pila ktora pracuje zawodowo w lesie 4 lata i dalej nie oplaca sie juz jej naprawiac bo koszyt za duze biora nowe pily takie sa unas opinie.


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Ja ze swojej strony polecam stihl ms 260,niezniszczalny sprzęt na długie lata.

Te tańsze stihle sa coraz gorzej robione,nawet w niemczech zaczęli rządzić księgowi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

daras77 ms230 i ms250 waż tyle samo 4,6kg a jest mocniejsza prawie o 0,5KM.

ms260 fajny sprzęt tylko i po kieszeni pociągnie;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Ja mam ms 230 i złego słowa o niej nie mogę powiedzieć mam ją od 2004 r i już swoje wyrznęła tylko zmieniam tylko teraz mam łańcuch do du*y i muszę często ostrzyć. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj