Vladoo1

Strajk Rolników 2011

Polecane posty

suzuki21l    5

Panowie jak mówicie o podatku na paliwo to co to za różnica im droższe to więcej dostaniecie zwrotu podatku VAT...

 

Chcę jeszcze na coś zwrócić uwagę, co jakiś czas w różnych tematach powiela się narzekanie na Pana Sawickiego i jego politykę i należy go rozliczyć przy wyborach... Myślę, że będzie to głupi pomysł gdyż dużo rolników wbije sobie gwóźdź do trumny... Praktycznie jest duża szansa na koalicję PO-SLD wtedy dopiero co niektórzy docenią Pana Sawickiego, może się skończyć łaskawe płacenie drobniaków do KRUS a płacenie kasy do ZUS... Pozdrawiam

[/quo

 

chyba odwrotnie im droższe tym mniej zwrotu, przecież zwracają do każdego litra a nie do ceny, czyli im droższe paliwo tym mniej litrów za daną cenę kupisz, tym mniej zwrotu, mógłbyś uzasadnić te pierwsze zdanie??

Edytowano przez suzuki21l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Po pierwsze VAT jest obliczany od kwoty netto więc im większa ta kwota to tym więcej jest podatku VAT... Kolega napisał ile płaci za paliwo 3,2 a ludzie w mieście tankują prawie po 5 zł/l, oczywiście nie każdy sobie to odliczy bo tylko ci co odliczają VAT ale takich rolników jest coraz więcej...

 

Dla przykładu:

 

Cena netto 3,6 zł/l to brutto wyjdzie 4,428 zł/l

Cena netto 3,7 zł/l to brutto wyjdzie 4.551 zł/l

 

Jaki wniosek dla VAT'owca podrożało o 10 groszy dla nie VAT'owca o ponad 12 groszy...

 

Dla tych co nadal myślą, że w mieście jest bardzo dobrze to zapraszam na stronę wp.pl i na dole jest dział PRACA i weźcie jakich temat i poczytajcie sobie komentarze ludzi... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

ok masz rację, ci chodzi o rolnikach watovcach , mi chodziło o zwrot podatku zawartego w cenie oleju napędowego, te 0,85zł od litra, co U Gminy zwracają

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

danield28- ale ile rolnik tego paliwa kupi w ciągu roku, a ile mieszczuch??? kolejna sprawa to mieszczuch nie mając pracy może pół roku żyć na zasiłku, a rolnik mający ponad 2ha już do bezrobotnych się nie zalicza, chociaż i tak może w gospodarstwie nie pracuje i nigdzie indziej, tylko żyje z renty i tego co dostanie za wydzierżawioną ziemię;[

Edytowano przez zetorek1607

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

co do tego paliwa to mój brat jako mieszczóch przepala osobówką ok 5000l benzyny rocznie a u nas w gospodarstwie idzie ON (tylko maszyny rolnicze) ok 1800l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
danield28- ale ile rolnik tego paliwa kupi w ciągu roku, a ile mieszczuch??? kolejna sprawa to mieszczuch nie mając pracy może pół roku żyć na zasiłku, a rolnik mający ponad 2ha już do bezrobotnych się nie zalicza, chociaż i tak może w gospodarstwie nie pracuje i nigdzie indziej, tylko żyje z renty i tego co dostanie za wydzierżawioną ziemię

 

Nie liczmy tutaj paliwa użytego do produkcji tylko do samochodu i rolnik czy mieszczuch spalą takie same ilości i chyba nie twierdzisz, że ci rolnicy co rozliczają się z podatku VAT nie odciągają sobie tegoż podatku od paliwa... Dla mnie narzekanie takich rolników, że paliwo jest drogie jest totalną bzdurą bo fajnie jak się płaciło za paliwo 2,5 zł/l... Rządzi nami świat a nie my światem, jest taki okres i trzeba go przeboleć bo zawsze może być gorzej... Cena za baryłkę ropy spadnie to i cena wróci na swój dotychczasowy poziom...

 

Zasiłek przysługuje ci może 6 miesięczny a kasę dostajesz tylko przez 3 miesiące i po 3 miesiącach od zwolnienia i to jest twój fajny zasiłek... Co do ziemi, jeśli ktoś nie ma pracy to tyle ziemi nie ma bo to nielogiczne, może zawsze nią sprzedać a pieniądze zainwestować w coś innego w dodatku może się starć o drobną pomoc na założenie działalności gospodarczej i ma star w swój biznes... Twój przykład świadczy tylko i wyłącznie o lenistwie... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

Tylko że nasze rządy dźwigają nam akcyzy :( gdyby w zeszłym roku nie podnieśli ON o te 16 gr i w tym roku vat to paliwo nie było by jeszcze po 5 zł ;[ I to się nazywa zielona wyspa wszystko po pięć złoty oprócz LPG

Edytowano przez kapi123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

było by po 5 zl i tak. poprostu stacje by więcej zarobiły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

Nie było by w większych miastach ponieważ jest więcej stacji i by była konkurencja chyba że zrobili by zmowę cenową ;[ ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

A i w Łowiczu jutro jest-samoobrona pcha się do koryta-także zetorek1607 możesz jechać, blisko jest od ciebie , może się spotkamy :D


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

@Binladen szkoda że dzisiaj dopiero to odczytałem, bo może bym pojechał;) jak ktoś może to niech napisze jak było na dzisiejszych strajkach :rolleyes:

Edytowano przez zetorek1607

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

W Łowiczu było podobno poniżej 200 osób na strajku ,także porażka dla organizatorów a to był jedyny tego dnia w łódzkim ,no więc na wsi jest lepiej niż komukolwiek się wydaje ,a na pewno nie dzieje się żle świniarzom bo to oni szydzą z tego strajku i nawet jeden od nas nie raczył pojechać .Motłoch zamknął się w chlewniach i nawet nie myśli strajkować bo zboże trochę staniało a im tylko chodzi o "darmową" paszę bo cena świń jest ok

 

Znowu zaczynasz? Za krótki był ban? +10% za "motłoch"

Edytowano przez milanreal1

Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oxalis    0

Witam:) mam pytanie-czy mogę odzyskac VAT od paliwa jeśli na fakturze widnieje tylko "maszyna rolnicza" bez żadnego nr rejestracyjnego? jeśli nie to co musi byc żeby móc go odzyskac? kanister???:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie liczmy tutaj paliwa użytego do produkcji tylko do samochodu i rolnik czy mieszczuch spalą takie same ilości i chyba nie twierdzisz, że ci rolnicy co rozliczają się z podatku VAT nie odciągają sobie tegoż podatku od paliwa... Dla mnie narzekanie takich rolników, że paliwo jest drogie jest totalną bzdurą bo fajnie jak się płaciło za paliwo 2,5 zł/l... Rządzi nami świat a nie my światem, jest taki okres i trzeba go przeboleć bo zawsze może być gorzej... Cena za baryłkę ropy spadnie to i cena wróci na swój dotychczasowy poziom...

 

Zasiłek przysługuje ci może 6 miesięczny a kasę dostajesz tylko przez 3 miesiące i po 3 miesiącach od zwolnienia i to jest twój fajny zasiłek... Co do ziemi, jeśli ktoś nie ma pracy to tyle ziemi nie ma bo to nielogiczne, może zawsze nią sprzedać a pieniądze zainwestować w coś innego w dodatku może się starć o drobną pomoc na założenie działalności gospodarczej i ma star w swój biznes... Twój przykład świadczy tylko i wyłącznie o lenistwie... Pozdrawiam

 

 

Kolego co powiesz jak np: w sierpniu paliwo nie stanieje a zboże będzie np:żyto po300zł/t , świnie po 3,6zl ,mleko takie jak jest?. Możesz ręce nogi urobić a państwo będzie nas kroić ze wszystkich stron.Nie wszyscy mają po 150h aby żyć z dotacji a i te pewnie się skończą ,przecież nie idzie nie zauważyć,że państwo chyli się ku bankructwu .

Edytowano przez czadowywicek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ah niektórzy ludzie tutaj to wielka kula u nogi polskiego narodu ;[ Najmądrzejszy tutaj binladen to tylko tutaj się swoimi wypocianmi dzieli bo o innych tematach to pojęcia nie ma. :blink: :unsure:


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Jeśli ktoś z wielkopolski chce posłuchać ministra rolnictwa to jutro w Margoninie (woj. wielkopolskie, powiat chodzieski) w restauracji "Komfort" o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie z ministrem rolnictwa Markiem Sawickim.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Chyba lepiej pisać z pojęcie w jednym niż cały czas lać wodę w innych...

Dobrze mówisz tylko źle zęby składasz :P B) Ale czy tutaj on coś sensownie napsiał? Nie powiedział bym. Oni widzą że nam pieniądze z kieszeni wystają, wytapetowane pokoje eurasami o i tyle w temacie


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
Napisano (edytowany)

Jak tam ze strajkowaniem bo o żadnym strajku dawno nie słyszałem... Pozdrawiam

Edytowano przez danield28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj