Vladoo1

Strajk Rolników 2011

Polecane posty

zmija2a    1

A wracając jeszcze do tych papierów. Dziś jako świadek zeznawałem nt. homologacji ciągnika. Ktoś jakiś przekręt zrobił a potem ktoś go pod.....olił. Kto winien? Ten co zrobił przekręt (a może nawet nie wiedział, że go robi), czy ten co go pod....olił. Już nie wnikam kto go pod....lił. W trakcie zeznań mówie do Policemana - "Zaraz zadzwonie do tego sprzedawcy i mu powiem: Chłopie sp....alaj z tego kraju". Już na koniec to odechciało mi się jakiejkolwiek roboty. Papiery, po to one bo najłatwiej się na nich pomylić. I co wtedy? Winien!!! A wracając jescze do tej polskiej mentalności. Ktoś na forum pisał mi żebym sobie kupił większy ciągnik bo bede gorszy od sasiad. Idiota jak dla mnie. Problem może polega na tym, że przestaliśmy nazywać rzeczy po imieniu. K...wa to kobieta businesswoman. A jak chcesz mieć awans to daj d..upy lub kolege podp....ol. Sory za ten mój język, ale staram się nazywać rzeczy po imieniu.

 

Kiedyś nawet pani z WiORiN powiedziała coś takiego: "Zamiast jechać w teren i sprawdzać choroby, musimy te papiery wypisywać!". A gdzie jest jedno okienko? Jutro badanie bydła i co znowu? Paszporty, papiery, kolczyki! O zgrozo. Ostatnio w ARiMR byłem, jakaś żonka chciała cielaka zarej.. Oczywiście upoważnienie od męża wymagane przez młodą pracownice ARiMR. Całe szczęście siedział obok starszy pracownik ARiMR i pogonił tą młodą hehe.

 

Papiery ewoluowały. Za komuny były teczki ;)

 

Koniec świata idzie ;) Ropa w zawrotnym tempie szybuje w górę. Na zachodzie obniżają prędkość na autostradach. A w Polsce? Podwyższają hehe. I weź ich teraz dogoń hehehe.

Edytowano przez zmija2a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

Skończcie z tymi strajkami bo to woła o pomstę do nieba ,ciężkie czasy dopiero nadejdą to się z rozumem nie pozbieracie, zresztą jak tak dalej będzie w afryce to wybuchnie wojna światowa i dopiero może wtedy ludzie zaczną sie szanowac i będzie mógł sąsiad na sąsiada patrzeć i ręke mu poda, musi przyjść na wszystkich sprawiedliwość :mellow:


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

tak, tak i co jeszcze powiesz??? takie strajki powinny się odbywać co najmniej raz na tydzień w każdym województwie, aż ceny się nie zmienią, a jak przestaniemy strajkować to sobie w ogóle o nas zapomną i będą robić co chcą z rolnikiem ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

BinLaden, nie wydaje mi się żeby ludzie chcieli strajkować. Ale jak k...a co nie którzy do sądu idą po wyrok? Papier wszystko przyjmie itd.. Papier ważniejszy od wiedzy? Chwasty trzeba wyrywać. Ludzie opanujcie się. Wiadomo każdy lubi mieć pieniądze. Tylko czy każdy powinien je mieć? Ja tam wole je wydawać niż mieć ;)

 

A i jeszcze jedno woli ścisłości. Żeby je wydawać to trzeba je mieć, a żeby je mieć to najpierw trzeba na nie zapracować. Ot taka prosta filozofia. A po drodze są papiery, na których łatwo się pomylić. Potem donos, siedzisz i nie pracujesz. Byki z obory w okolicy wyprowadzają. I co myślisz, że prokuratura coś robi? Goo...o prawda. W papierach siedzi i sie dobrze wytrzec nie może. Temat rzeka. Pzdr.

Edytowano przez zmija2a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

A da się zmienić? ale ten też nie jest kiepawy :D


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Siedźcie cicho, harujcie, kłaniajcie się w pas, bo przez was wojny będą....ha,ha co za pier...olenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Ktoś pisał w temacie o biogazowniach. A czy nie lepiej i taniej zrobić elektrosiłownię w zakładach karnych lub nawet w klubach fitness ;) A może jeszcze prościej - ograniczyć zużycie energii.

A co do tej energii to Ci u mnie jej dostatek. Tylko to jeszcze taki patent nie opatentowany hehe.

Dodam, że zupełnie legalny tylko pewnie nie ma jeszcze na to PKWiU hehe.

Na zachodzie wylewają mleko na pole podczas strajku. Mam pewną teorię na ten temat. Może ktoś ją podzieli lub potwierdzi? ;)

Edytowano przez zmija2a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Skończcie z tymi strajkami bo to woła o pomstę do nieba ,ciężkie czasy dopiero nadejdą to się z rozumem nie pozbieracie, zresztą jak tak dalej będzie w afryce to wybuchnie wojna światowa i dopiero może wtedy ludzie zaczną sie szanowac i będzie mógł sąsiad na sąsiada patrzeć i ręke mu poda, musi przyjść na wszystkich sprawiedliwość :mellow:

 

I 3 tkaich na forum sie znajdzie wielkich znawców i myślą że zbawią rolników :lol: :lol: Sobotnia wódka mi sie cofa jak cie czytam ty wogóle masz coś w spólnego ze wsią orpócz oglądania fotek na AF i filmików na YT? :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Dobra wymyśliłem idee strajku, taką wspólną dla wszystkich, żeby nie było.

"Od-biurokratyzować Polskę. Ruszamy z g..nem na Warszawę" :D Dodam, że ja już mam w tym pewien wkład, ale to takie losowe przypadki ;)

Edytowano przez zmija2a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

BinLaden niezły z Ciebie Nostradamus ;) To tak odnośnie tsunami w Japonii 2011r.

Edytowano przez zmija2a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Wychodzimy na ulice i robimy strajk. 1 Kwietnia robimy strajk, obniżenie akcyzy paliwowej i podatku drogowego. Mamy płacić za coś czego nie ma ? Praktycznie każda droga się rozsypuje, i brak budowy nowych. hasło strajku " NIE TANKUJĘ TAŃSZEJ BENZYNY I ROPY OCZEKUJĘ" Niech politycy zarabiają po 2000 tyś na miesiąc bez żadnej premii wynagrodzeń ani odpraw. rozliczyć ich dokładnie, niech ich wypłaty idą do budżetu państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

z tym strajkiem o tańsze paliwo to całkiem dobry pomysł, tylko żeby poza rolnikami przyłączyli się też inni np firmy transportowe a nawet indywidualni kierowcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

dokładnie niech politycy zarabiają te 2tyś, a premie niech dostają za zasłużenie, a nie czy stoi czy leży pół miliona się należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Ostatnio coś się dogrzebałem, że na administracje tj. urzędy itp. od 1999r poszło ok 1 bln 200 mld złotych ;)

 

A na polską wieś dali ochłapy w wysokości ok. 100mld. hehe

Edytowano przez zmija2a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

albo chociaż jak to paliwo drożeje to niech i zwrot podatku będzie większy, a nie paliwo drogie, a zwracają grosze ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że oni nie będą uzależniać wielkość zwrotu podatku od ceny paliwa.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Panowie jak mówicie o podatku na paliwo to co to za różnica im droższe to więcej dostaniecie zwrotu podatku VAT...

 

Chcę jeszcze na coś zwrócić uwagę, co jakiś czas w różnych tematach powiela się narzekanie na Pana Sawickiego i jego politykę i należy go rozliczyć przy wyborach... Myślę, że będzie to głupi pomysł gdyż dużo rolników wbije sobie gwóźdź do trumny... Praktycznie jest duża szansa na koalicję PO-SLD wtedy dopiero co niektórzy docenią Pana Sawickiego, może się skończyć łaskawe płacenie drobniaków do KRUS a płacenie kasy do ZUS... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

co z tego że dostaniemy więcej zwrotu VAT jak i tak cena netto jest wysoka, bo na dzień dzisiejszy u mnie wynosi ok 4,05zł co po zwrocie jeszcze akcyzy wynosi 3,20 zł ( przy większych ilościach troche taniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj