Vladoo1

Strajk Rolników 2011

Polecane posty

vala2000    1

daniel ty to chyba wieś to tylko z obrazka znasz zachowujesz się jak moja ciotka która kupę lat w Polsce nie była twierdziła że u nas taka bida że w koniki robią -nie chce nikogo urazić na temat koni-to jak ciężko pracuje to chyba mam mieć prawo żądać godziwej zapłaty bo jak czytam takie posty to mnie krew zalewa bo tyle moje na tej ziemi co ręce mogę udziwignąć to czego tu zazdrościć że sobie nowy ciągnik kupi żyje trochę na tym świecie i nie pamiętam kiedy miałam wolne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

Swiniarze strajkują bo po wejściu do UNI przez tyle lat mieli sielankę ,przyzwyczaili się do zboża za grosze a teraz nie mogą się otrząsnąć że zboże w końcu ma normalną opłacalną cenę przy tych kosztach produkcji ,nie opłacą się a u nas w gminie w tamtym roku zostało wydane kilkanaście pozwoleń na budowę wielkich chlewni oczywiście prawie wszystkie na tucz kontraktowy, no i kto tu jest winien jak nie rolnik, który będzie tworzył górkę świńską jako niewolnik niemca czy duńczyka? Po co hodować w ten sposób?przecież jakby nie wwożone były zachodnie prosiaki w ilościach tysiące tirów to i cena za polskie świnie by była inna, tam już się zmądrzyli i sprzedają prosiaki w bdb pieniądzach a polak za jałmużnę będzie hodował

Polak mądry po szkodzie i sam jest sobie winien ,oczywiście tracą na tym drobni hodowcy co mają maciory i niewielkie chlewnie ;)


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

@danield28- a czy na wsi wszyscy jeżdżą JD i Fendtami??? najwięcej jest Zetorów, NH TD i Case JX, oczywiście są rejony gdzie są duże gospodarstwa, to i tam maszyna musi być i ona się nie nudzi... @Binladen skoro dla ciebie cena za zboże jest dobra, to i za świnie też mogłaby być opłacalne, a jak nie to kupuj chleb, który będzie po 5zł, a nie będziesz szynkę wpie***lał;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

Wpi...lam to swoją ,za cienki jestes w uszach żebyśmy podyskutowali-wiadomo prawda każdego koli w oczy, ja jestem samowystarczalny także strachy na lachy, wszystko mam swoje, ale w końcu trzeba udowodnić świniarzom co robią za niewolników, że te ceny dzięki nim chociaz w tej chwili są bardzo dobre jeśli ktoś zna sie na ekonomice i trzyma tyle co na swoim zbożu-także ja bym zaczął protesty ale przeciwko budowie następnych chlewni pod umowę- nie róbcie z siebie niewolników i szanujcie środowisko, które jest przez was niszczone, ale wiem z doświadczenia iż po trupach do przodu będą szli, taki gatunek świniarzy


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Coś mi się zdaje że mieszkasz po sąsiedzku z dużym, jak to nazywasz "świniarzem".

Pewnie nie udało się zablokować budowy ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
@danield28- a czy na wsi wszyscy jeżdżą JD i Fendtami??? najwięcej jest Zetorów, NH TD i Case JX, oczywiście są rejony gdzie są duże gospodarstwa, to i tam maszyna musi być i ona się nie nudzi...

 

Ależ oczywiście, że nie ma każdy ale jeśli chodzi o JD to jest to około 20% gospodarstw (3 miejsce w sprzedaży w Polsce) ale nie ważne... Pisze to po raz kolejny, że ja nikomu nie zabraniam posiadać JD czy Fendt'a tylko jak ktoś go posiada to znaczy, że miał na niego pieniądze nawet jak wziął kredyt to musi go spłacić chyba, że jest to w jego przypadku zakup nieprzemyślany i nieekonomiczny i go nie spłaci ale ja za to nie mogę, że ktoś jest idiotą... Po drugie duże gospodarstwa nie mają takich problemów finansowych jak małe a jak jest ta maszyna potrzebna i ma co robić jak piszesz to tez jest opłacalna... Po trzecie jestem pewien że te osoby co mają fendt'y po prostu tak czy tak maja pieniądze tylko teraz mają trochę mniej i to ich też straszne boli bo zazwyczaj ten kto ma dużo chce jeszcze więcej... Po czwarte ludziom za bardzo się spodobała kasa z unii... W temacie dopłaty tam to jest dopiero zdenerwowanie, że jeszcze nie ma dopłat za co nawozy kupić... Ja się w takim razie pytam co on zrobił z pieniędzmi które zarobił za zeszły rok, najlepiej stracić wydać albo zapłacić rate za kredyt na John Deere'a bo co na wiosnę dostane dopłaty i będzie dobrze... Oczywiście dopłaty należy spożytkować jak się tylko chce ale nie żeby być od nich zależnych... Na takie coś brak słów i gdzie tu logistyka... Tacy to specjalnie powinni dostać pieniądze na koniec maja...

 

Nie przebywam na wsi codziennie ale jak jestem wiem co to jest za praca i pracuje mi to nie przeszkadza... Wiem tyle patrząc po rodzicach mojej dziewczyny, że są to ludzie którzy nie są zależni od nikogo nawet od unii tylko od pogody... Byli wstanie zaoszczędzić pieniądze i mogą sobie pozwolić teraz na sfinansowanie inwestycji związanych z MGR nawet jak skorzystają z kredytu (po raz pierwszy) to nie musza się wielce czegoś obawiać a prowadzą gospodarstwo 26 hektarowe... To, że komuś nie wychodzi to nie znaczy, że inni mają źle... Każdy jak sobie pościeli tak się wyśpij ktoś chciał być rolnikiem to nim został wiedział, że rolnictwo jest to ciężki kawałek chleba ale często się opłaci... Naprawdę dużo jest tu ludzi wieku szkoły średniej zdajcie maturę i na studia do miasta wuczyć się zawodu i wtedy będziecie mogli coś więcej tutaj powiedzieć wtedy zobaczycie, że w mieście jest super... Pozdrawiam... :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

a ja tego nie rozumiem u mnie jak strajki były to przyjechali najmniejszymi ciagnikami bo paliwo drogie a tu widze prawie same 6 garowe potwory to na to paliwo maja nie wierze ze kazdy miał tam po 3 km, a i wydaje mi sie ze ten strajk podzieli rolnikow widac to juz tu na forum swiniarze płacza że pszenica droga a z drugiej strony uprawowcy sie ciesza bo w koncu sa godne ceny na zboza, za rok moze pszenica znowu byc po 400zł za tone nic nie wiadomo a swinia po 7zł. Jak narazie swiniarze nia macie co płakac musicie przeczekac bo moim zdaniem przez te strajki troche sracie w swoje gniazdo ze sie tak wyraze


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

W tym tygodniu znajomy sprzedawał świnie(nie wiem ile ale pewnie ze 100) to dostał za żywiec 4.7brutto i żałował bo mozna było już po 4.5netto sprzedać, także chyba trochę do góry idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

haha ile? Może na podlasiu są po tyle ale nie na zachodzie powyżej 4 zł ciężko


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

to fermowe gospodarstwo, więc troche tego sprzedaje i na pewno nie stoi z nimi na skupie gdzie pewnie cena dalej po 3.5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@hubertuss napisał: ,,Co do wykształcenia to normalnie, żenada jak komuś szkoła nic nie dała to już nie chce mi się komentować tego. Potem widać w urzędach jak ludzie najprostszych druków wypełnić nie umieją normalnie szok. Edukacja w dzisiejszych czasach to podstawa nawet na wsi''.

 

Edukacja to podstawa dla tych co pracują za biurkiem, jak prądu braknie i komputerek nie śmiga to nawet faktury nie umią wypisać, a tacy po studiach!

Kolejny przykład jak to pewien rolnik dał linka(pod jakąś fotą w galerii chyba z silosami) jak to mu przyszło pozwolenie na budowę silosu (uwaga teraz) zborzowego- i niby po studiach a nawet nie potrafili poprawnie napisać :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vala2000    1

Teraz rolnik musi być sobie menadżerem księgowym pod każdym względem bo inaczej ma straty ,kiedyś jak się nie uczył to zostawał przeważnie na wsi skończyły się te czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

@hubertuss napisał: ,,Co do wykształcenia to normalnie, żenada jak komuś szkoła nic nie dała to już nie chce mi się komentować tego. Potem widać w urzędach jak ludzie najprostszych druków wypełnić nie umieją normalnie szok. Edukacja w dzisiejszych czasach to podstawa nawet na wsi''.

 

Edukacja to podstawa dla tych co pracują za biurkiem, jak prądu braknie i komputerek nie śmiga to nawet faktury nie umią wypisać, a tacy po studiach!

Kolejny przykład jak to pewien rolnik dał linka(pod jakąś fotą w galerii chyba z silosami) jak to mu przyszło pozwolenie na budowę silosu (uwaga teraz) zborzowego- i niby po studiach a nawet nie potrafili poprawnie napisać :lol: :lol:

a propo uczonych urzędników, w dowodzie mi wpisali imiona rodziców zamiast Wacław i Henryka, to Wacław i Henryk, pedzie mnie adoptowali he, he, albo w zaświadczeniu z krus, ARIMR to agencja restrukturyzacji i modernizacji rolnika , albo jak pisałem w temacie MR, przysłali mi owe zaświadczenie bez podpisu i pieczątki , i weż tu jeżdzij wszystko poprawiać nie dość że niema czasu to jeszcze paliwo drogie ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

No i jakie plany ma świński motłoch na strajki jutro bo coś ucichło ?Czyżby zboże staniało, bo przecież za żywiec cały czas dobrze płacą .Populistyczna samoobrona musi się brać do roboty, bo jak zeszła z sejmu to coś cicho o niej nawet miller nie pomógł w łodzi .Wielka pora na ekonomikę a nie ręce wyciągać do państwa ,trzebabyło sobie kupić zboża jak było po 35 a nie ludzie w piecach popalili, no chyba było was stać ale myśleliście że wiecznie będzie darmocha, nawet ziemi ostatnio nie chcieli kupować no bo po co jak zboże na miejsce przywieżli poniżej 400 za tonę, ropa droga niech poczciwi rolnicy uprawiają i sprzedają świniarzą a ci się będą bogacić na czyimś grzbiecie .Producenci zboża przez ostatnie dwa lata naprawdę mieli ciężką sytuację, ale w końcu przyroda przyniosła sprawiedliwość ,ja współczuje tym co sadzili buraki cukrowe do cukrowni ,które pozamykali ,posieli póżniej zboże zamiast buraków i porażka przez kilka sezonów, a teraz trzeba płacić za cukier po 5zł i nie wiem kogo tu winić ale chyba tych co sprzedali szwabom cukrownie a oni zamkli je i dali rolnikom jałmużne za nie uprawianie, także ktos to przemyślał żeby dobrze zarobic na cukrze


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Ten co oddaje buraki cukrowe dostanie cukier od cukrowni może nie za darmo ale na pewno za grosze więc cena 5 zł/kg go nie interesuje... Go będzie interesować dlaczego cukrownia mało zapłaciła za buraki a teraz tyle kasuje za cukier ale to niestety też nie zależy od cukrowni, że taka jest cena... Producenci mleka również korzystają z produktów ze swojej mleczarni dzięki czemu zaoszczędzają na pośrednikach... To jest moim zdaniem plus dla rolników... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten co oddaje buraki cukrowe dostanie cukier od cukrowni może nie za darmo ale na pewno za grosze więc cena 5 zł/kg go nie interesuje... Go będzie interesować dlaczego cukrownia mało zapłaciła za buraki a teraz tyle kasuje za cukier ale to niestety też nie zależy od cukrowni, że taka jest cena... Producenci mleka również korzystają z produktów ze swojej mleczarni dzięki czemu zaoszczędzają na pośrednikach... To jest moim zdaniem plus dla rolników... Pozdrawiam

 

 

Nie wiem skąd ty wiesz że np. ten co oddaje mleko do mleczarni bierze sobie "za darmo" ich produkty, bo może ty czegoś nie doczytałeś, owszem cały miesiąc bierze jak chce "za darmo" tylko że na konto przychodzi wypłata po potrąceniu tego co dostałeś za te "darmo". Sprzedaje mleko i buraki, towary które się nich produkuje kupuje w sklepie: mleko, śmietana, cukier. Może kiedyś się kupowało cukier w cukrowni ale to już nie są te czasy musisz sobie trochę odświeżyć wiadomości.

Edytowano przez lamborghini105

Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
Nie wiem skąd ty wiesz że np. ten co oddaje mleko do mleczarni bierze sobie "za darmo" ich produkty, bo może ty czegoś nie doczytałeś, owszem cały miesiąc bierze jak chce "za darmo" tylko że na konto przychodzi wypłata po potrąceniu tego co dostałeś za te "darmo". Sprzedaje mleko i buraki, towary które się nich produkuje kupuje w sklepie: mleko, śmietana, cukier. Może kiedyś się kupowało cukier w cukrowni ale to już nie są te czasy musisz sobie trochę odświeżyć wiadomości.

 

 

Po pierwsze lamborghini105 wystarczy przeczytać mój temat ze zrozumieniem aby wiedzieć, że nie napisałem, że ktoś dostaje produkty z mleczarni za darmo kupuje je po prostu taniej niż w sklepie gdyż omija marżę hurtowni i marżę sklepu... Co do cukru to moje wiadomości są pewne gdyż sam nosiłem worki 25kg z cukrem który został przywieziony z cukrowni, nie twierdzę, że dostali to za darmo bo tego nie wiem ale na pewno nie płacili 5zł/kg... Wiem jak jest bo tak mają rodzice mojej dziewczyny i sami mi nawet o tym mówili... Pozdrawiam

Edytowano przez danield28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jak ktoś chce może się nie uczyć przymusu powyzej podstawówki nie ma. Oczywiśxcie błędy wszędzie się zdażają to raz a dwa w urzędach siedzą rózni ludzie nie koniecznie z wymaganymi kompetencjami.

Ktoś napisał na poprzedniej stronie o c5 i bmw 3. Większej głupoty chyba nie dało się wymyśleć. Przecież to są dwa różne auta. Trzeba by było z c5 porónać o bmw 5. Nie wiem skąd ludzie te głupoty biorą, może faktycznie jeśli już się uczyć nie chce to może coś chociaż poczytać.

Wzrost cen spowodowany jest coraz wyższymi kosztami przetowrzenia i dystrybucji produktów. Popytajcie tych co mają firmy płacą zus podatek vat, podatek dochodowy, podatek od metrów, placu, biura, fabryki i wiele inncyh. Nie mówie już o pensjach dla pracoweników, rachunkach itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Popytajcie też ile owym pracownikom płacą i dlaczego mimo braku jakiejkolwiek opłacalności ciągle dokupują place pod budowę,budują domy czy też kupują nowe auta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Po pierwsze lamborghini105 wystarczy przeczytać mój temat ze zrozumieniem aby wiedzieć, że nie napisałem, że ktoś dostaje produkty z mleczarni za darmo kupuje je po prostu taniej niż w sklepie gdyż omija marżę hurtowni i marżę sklepu... Co do cukru to moje wiadomości są pewne gdyż sam nosiłem worki 25kg z cukrem który został przywieziony z cukrowni, nie twierdzę, że dostali to za darmo bo tego nie wiem ale na pewno nie płacili 5zł/kg... Wiem jak jest bo tak mają rodzice mojej dziewczyny i sami mi nawet o tym mówili... Pozdrawiam

Bajki piszesz. Sam byłem plantatorem buraka i w cukrowni chciałem wziąść 50kg cukru i zrezygnowałem bo cena była porównywalna jak w sklepie. Cena 5zł jest od kilku dni, a jak ktoś brał w listopadzie w cukrowni to pewnie po cenie rynkowej coś około 3zł. Myślisz ze w cukrowni biorąc 10kg cukru dostaniesz lepszą cenę jak hurtownia co bierze 100ton?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ile by nie płacili są to zawsze jakieś koszty. Co do domów dlaczego mają sobie nie zbudować jeśli kogoś stać. Tak samo jest z rolnikami są tacy co budują nowe domy kupuja nowe auta. Jeśli zatrudniają pracowników tez płacą im tyle ile akurat na rynku za podobną pracę się płaci. Na rynku czy to pracy czy produktów rolnych decyduja siły popytu i podaży. Nadmiar wieprzowiny jest w całej europie takze ja bym się nie spodziewał wzrostu cen nawet za kilka lat. Chyba że znaczna część chodowców zbankrutuje lub sie przekwalifikuje.

Jeśli uważacie, że pośrednicy czy też przetwórcy produktów rolnych robia taki biznes, tak się na was dorabiają. Dlaczego nikt nie otwiera takiego interesu. Przecież było kilka edycji róznicowania działalności pozarolniczej, będzie jeszcze jedna. Można otworzyć piekarnię, masarnię założyc hurtownie. Przecież to takie kokosy.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Dziś strajk nieopodal mnie w Radzyniu Podlaskim. Od godziny 11 do 14 ciągniki będą wolno jeździć po drodze krajowej 19.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

CiquitaB chyba na str. 15 pisał o polskim prawie. Proponuję strajk pod hasłem "Od-biurokratyzować Polskę". Pod tym hasłem, może nie będzie kłótni świniarzy/krowiarzy i innych. Może też dołączą się inne zawody. Tak się zastanawiam, czy wogóle rolnikom dopłaty są potrzebne? Podobno miały rekompensować wzrost ŚOR, ON i innych oraz zapobiegać wzrostom żywności. I co? I g...o z tego wyszlo. A papierów jeszcze więcej i nawet d..y nie można sobie nimi podetrzeć. Dopiero po x latach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj