Vladoo1

Strajk Rolników 2011

Polecane posty

Widze, że zapanowała tu cisza. Słyszał ktoś może o planowanym na jutro proteście na "gierkówce" w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego @BartekPL

Ja już na 2 stronie podalem ten link...

Fakt faktem,ale według mnie powinno sie zrobic tak w warszawie,poniewaz nasza cala zgraja ktora rzadzi ma w d.... "POLSKA WIES" Moze to by troche pomoglo tylko jest jeden maly problem pewnie policja by nas zgarnela :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To trzeba mieć ze 2 beczki gnojowicy z działkiem do podlewania i w razie ataku wodą odpowiedzieć z większym impetem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Francuzi walcza o swoje i sie nie bawia .. pare lat temu spalili cielaki ktore byly na tirach sprowadzone z polski do francji bo byly tansze, oni sie nie pieprz.. Albo grubo albo wcale .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

19Damian89 no niby wszystko pięknie ładnie tylko jakby tak u nas zrobili to zaraz by wpadli ci z jakiejś instytucji ochrony nad zwierzętami i z jednej zadymy powstały by dwie tylko tym razem nie przeciw rządowi tylko przeciwko sobie.A drugą rzeczą która mnie wkurza jest to że nauczyciele mają łatwiejszą pracę większe płace więcej przywilejów i dalej im nie pasi a jak zastrajkują z 2 godz to zaraz się znajdują pieniądze na podwyżki pensji ;[


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

" Myślisz że w Niemczech czy we Francji jest także przejrzyste prawo, że obywatele na dobranoc czytają sobie kodeksy i ustawy? Jak by było to po co komu prawnik? Tylko na zachodzie częściej korzystają z usług prawniczych. U nas dopiero to raczkuje. Przeciętny Kowalski z prawnikiem ma styczność dopiero wtedy gdy ma sprawę w sądzie lub jest u notariusza. A tak każdy omija go z daleka. Winą właśnie jest to że są mało dostępni i trochę zbyt drodzy dla Kowalskiego. Ale widzę że pomału to się zmienia."

Nie nie myślę żeby czytali tam kodeksy do poduszki-ale myślę że komplikowanie rzeczy prostych jest na rękę komplikującym :D czyt. prawnikom którzy dbają o to aby koledzy po fachu mieli co do garnka włożyć...

Zresztą-kto lubi prawników ręka do góry :D .

PS.Jest na to wszystko prosta recepta-równość wobec prawa-proste ?

Jaro, nie jesteś przypadkiem idealistą który chce aby w państwie każdy miał dobrze i nie narzekał?

I tobie chodzi o język prawny czy prawniczy (sposób zapisu ustaw, przepisów) czy o mnogość bezsensownych ustaw, rozporządzeń które są po to aby zapełnić kartki?

 

A drugą rzeczą która mnie wkurza jest to że nauczyciele mają łatwiejszą pracę większe płace więcej przywilejów i dalej im nie pasi a jak zastrajkują z 2 godz to zaraz się znajdują pieniądze na podwyżki pensji

 

Posiedź z debilami 45 minut próbując im coś przekazać to zaraz się przekonasz że to nie jest łatwa praca.

Pewnie, że można prowadzić sprzedaż bezpośrednią i ominąć pośredników, ale wszyscy nie mogą robić wszystkiego. Niech każdy robi co do niego należy tylko niech przy tym nie wykorzystuje innych.

Ale nie da się zrobić tak żeby wszyscy mieli dobrze. Utopie nie istnieją. Jeśli masz możliwość zarobienia to rób to i nie oglądaj się na innych. Zapewniam Cię że inny o tobie zapomną jak oni się dorobią lub będą mieli lepiej niż ty. Ci pośrednicy którzy teraz na Nas zarabiają także zaczynali od zera, także musieli kombinować i nikt im nie pomógł.

 

-a pośrednicy najchętniej wykończyliby rolników .

Jak wykończą rolników to i siebie przy okazji. Oni są zależni od nas bardziej niż my od nich.

 

Tak naprawde bogacą sie panowie w garniturach i to właśnie przeciw tym cwaniakom powinniśmy prodestować.Jako rolnicy czy miastowi nie przeciw sobie,lecz razem jako jeden naród,naród któremu hu*owo sie wiedzie i w hu*a se nie da lecieć.

Gdyby Lenin żył w Polsce zostałby pewnie prezydentem.

Dlaczego całą winę za niepowiedzenia zwalacie na "pośredników"? Oni mają tylko monopol na kupowanie od Nas towarów? Nikt inny po za pośrednikiem nie może otworzyć sobie zakładu, hurtowni i kupować tanio a sprzedawać drogo? Chyba tak nie jest. Ale najlepiej winę za swoje niepowodzenia zwalić na innych. Tak jest najłatwiej bo wtedy z czystym sumieniem że, zrobiło się wszystko można iść spać. Ciekawy gdyby któryś z Was był pośrednikiem czy by kupował od rolników drogo a sprzedawał tanio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

19Damian89 no niby wszystko pięknie ładnie tylko jakby tak u nas zrobili to zaraz by wpadli ci z jakiejś instytucji ochrony nad zwierzętami i z jednej zadymy powstały by dwie tylko tym razem nie przeciw rządowi tylko przeciwko sobie.A drugą rzeczą która mnie wkurza jest to że nauczyciele mają łatwiejszą pracę większe płace więcej przywilejów i dalej im nie pasi a jak zastrajkują z 2 godz to zaraz się znajdują pieniądze na podwyżki pensji ;[

 

Masz racje bo nie pracuje po 8 godzin kazdy weekend wolny wakacje 2miesiace ferie o czymmy mowimy chociasz z tego co wiem to tez koksow nie maja kolegi mama pracowala w placach w szkole taki stary nauczyciel w liceum mial nie cale 2tys na reke chociasz fakt majac takie godziny pracy jak oni to moga sobie smialo dorabiac w szkolach weekendowych czy wieczorowych i miec 2 pensje. Lekarze tez strajkuja a jak ci jaden mowil ze on ma 5-6tys na reke w miesiacu i to jest malo? bniech sobienie urzadza jaj z ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Każdy pośrednik do towaru sobie doliczy mniej więcej 20-25% zysku aby miał już od gotowego produktu. Wiem jak jest w firmie w której pracuje a towar wyprodukowany przez nas to lepiej nie pytać jest tak ceniony że głowa mała. Sam mieszkam na wsi w gosp. i jak my byśmy mieli sobie tak doliczać to każdy by żył jak pączek w maśle. Do tego jeszcze policzcie jak jest takich pośredników więcej to cena rośnie bardzo szybko a towar przechodzi z rąk do rąk bez żadnego wkładu no poza paliwem które jest potrzebne aby produkt przetransportować i pracownikiem. Zobaczcie ile zarabiają na zbożu pośrednicy a ile rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

a dziś miał być organizowany strajk gdzieś za Piotrkowem Trybunalskim


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

Dzisiaj w radiu słyszałem o jakimś strajku rolników wiecie coś o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

W Łódzkim blokowali drogę krajową na przejściu, samochody były puszczane co kilka min. Słyszałem o tym w RMF FM o 12 00 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że rolnicy zaczęli się domagać lepszych cen nie tylko jeśli chodzi o ceny trzody chlewnej.

Całkowicie popieram.

Edytowano przez lamborghini105

Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Przeczytałem i nic nadzwyczajnego albo niepokojącego nie zauważyłem. Oświeć mnie jak możesz co jest w nim takiego złego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Złego ?-same dobre rzeczy :D -miłe Twemu światopoglądowi gdzie albo jeb..sz albo jesteś jeb...y :D .Zrozum że nie każdy rodzi się z zadatkami na to aby spędzać życie w pogoni za zyskiem-są też tacy którzy chcą sobie w miarę spokojnie żyć,niekoniecznie bogato ale też i nie na granicy ubóstwa-niestety różnej maści cwaniacy (których Ty zdaje się gloryfikujesz) skutecznie potrafią ów żywot człowieka poczciwego obrzydzić.Z pewnością są wśród pośredników ludzie uczciwi-niestety tak się jakoś składa że większość rolników ma do czynienia z pośrednikami których określenie mianem uczciwego byłoby zbyt daleko idącym eufemizmem :D .Człowiekiem starszej zapewne niż Ty daty jestem zapewne i jako przedstawiciel starszego pokolenia dopuszczam do siebie oczywiście fakt, że czasy się zmieniają ,świat idzie do przodu ,kto się nie rozwija ten się cofa i tym podobne truizmy-ale jakoś nie przemawia do mnie idea tych "nowych czasów" w których jedynym sposobem oceniania siebie i innych jest odniesiony (lub nie ) sukces finansowy .

Widzę co się dzieje dookoła-kiedyś gospodarz nie robił z gęby cholewy (ja w dalszym ciągu staram się tak postępować)-teraz jeden z drugim kłamią w żywe oczy i jeszcze tłumaczą że "takie czasy'-faktycznie takie czasy-jak to mawia mój wujek-"świat bardak,ludzie bladzie" :D .

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ale takie czasy jaro były zawsze. Kiedyś sukcesem była ilość posiadanej ziemi, pałaców wojska czy udanych podbojów i łupów z wojny. Teraz są to pieniądze, akcje czy obligacje. Od zawsze ten co był sprytniejszy czy silniejszy miał lepiej. Teraz także to się nie zmieniło. Zmieniły się jedynie atrybuty świadczące o zaradności czy sprycie. W mojej okolicy większość pośredników było rolnikami lub jeszcze jest. Czyli to oznacza że będąc rolnikiem można także zająć się innym interesem. Ale większość z stąd nie dopuszcza do siebie takiej myśli że aby mieć więcej pieniędzy trzeba inwestować nie tylko w sprzęt rolniczy a co za tym idzie w produkcję ale także w przetwarzanie czy dystrybucję swoich towarów. Oni chcą za mleko od 20 krów mieć tyle co właściciel dużej firmy budowlanej czy lekarz który musiał kilkanaście lat zmarnować nad książkami. Bo jak to niektórzy piszą "gdyby nie my to miastowi nie mieliby co jeść". Zachodni sąsiedzi nie maja oporów zajmować się dystrybucją czy przetwórstwem swoich towarów we własnym zakresie. I żeby żyć spokojnie na dobrym poziomie nie trzeba być od razu rekinem biznesu, mieć ekonomię w małym palcu. Wystarczą chęci i głowa na karku. Do tego są jeszcze ułatwiające dotacje z UE. Ale widzisz, najlepiej jest wymagać od innych niż od samego siebie, najlepiej jest zwalić winę na kogoś. Tak jest najprościej ale czy najszybciej i najlepiej? Czy to poprawi Nasz los szybciej niż wspólne działanie aby ominąć pośredników?

 

Takie mam pytanie do Was. Ile byście mogli zainwestować z innymi rolnikami w zakład mięsny, dużą chłodnię czy biogazownię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Pliss-Stasiek czy Ty naprawdę nie widzisz że ja nie skarżę się na swój los ?-dobrze mi jest jak jest-nie chcę być jakiś tam bogatszy,silniejszy czy coś tam-ot po prostu taki niereformowalny.Nie zżera mnie zazdrość,nie chcę mieć więcej-rozumiesz takie coś czy też obce to jest kompletnie Twojemu światopoglądowi ?Jeżeli zrobisz założenie że tacy ludzie mogą istnieć ,tacy którzy nie mają ochoty brać udziału w wyścigu szczurów wtedy może zrozumiesz moją (naszą) niechęć do (jeszcze raz powtórzę) nieuczciwych pośredników-po prostu oni są z innego świata-a my jesteśmy ksenofobami :D (widzisz ile lat ślęczałem nad książkami i nie chcę pensji jak lekarz :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Stasiek..ha, ha!!! I co jeszcze? Masz rację, chłopa się zawsze gnębiło. Ale czasy się jednak zmieniły. Co nam jeszcze doradzisz? Co mnie obchodzą pośrednicy? Już odpowiadam - g...wno. Ja chcę odpowiednią cenę za swoje produkty!!! O pośredników niech się martwią inni. Jak się społeczeństwo godzi na takie marże, to proszę bardzo

Edytowano przez maniek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

A gdzie napisałem żebyś ty, żeby każdy wziął się do roboty i zaczął "inwestować" w inne dziedziny niż rolnictwo. Napisałem że jest taka możliwość zarobienia i skorzysta z niej jakiś tam % rolników. Reszta nie będzie się chciała tym bawić bo im jest i tak dobrze(na przykład ty) a reszta uzna że im się to nie opłaca albo oni chcą wysokich cen i już( jak maniek33). I napiszcie mi co jest nieuczciwego w zarabianiu na poziomie 20-25% na produkcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Na przykład to, że rolnik jedzie po kosztach albo dokłada, czekając na lepsze ceny, podczas gdy ktoś inny zarabia 25%. Proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj