Vladoo1

Strajk Rolników 2011

Polecane posty

zetorek1607    1

najlepiej byłoby się zgrać jednego dnia i we wszystkich miastach wojewódzkich zrobić strajk, ale taki, żeby każdy go zapamiętał, wyjechać na drogi wojewódzkie i krajowe, ale tak żeby nie jechać 40km/h tylko 10km/h, wtedy dopiero byłoby zamieszanie i ogromne korki, jak sytuacja nie będzie się poprawiać to znów tak samo, szkoda że nie mam CB radia w ciągniku, jakbym pojechał w takim strajku to ciekaw jestem co mieszczuchy mówiliby :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

Nie wiem czemu się czepiasz ludzi z miasta skoro ich tu na forum pewnie nie ma ,a ta forma protestu co przedstawiłeś jest typowo wieśniacka ,nic nie wnosząca i bez uzasadnienia bo na wsi dopiero może być żle a narazie to nie zgrzeszajcie i nie wyzywaj od mieszczuchów ludzi co ci w paradę nie wchodzą


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

najlepiej byłoby się zgrać jednego dnia i we wszystkich miastach wojewódzkich zrobić strajk, ale taki, żeby każdy go zapamiętał, wyjechać na drogi wojewódzkie i krajowe, ale tak żeby nie jechać 40km/h tylko 10km/h, wtedy dopiero byłoby zamieszanie i ogromne korki, jak sytuacja nie będzie się poprawiać to znów tak samo, szkoda że nie mam CB radia w ciągniku, jakbym pojechał w takim strajku to ciekaw jestem co mieszczuchy mówiliby :lol:

 

tu masz odpowiedź na ten niesamowity pomysł:

@hubertuss ...Łatwiej sobie traktorem pojeździć niż coś mądrego wymyślić i podjąć dyskusje...
Edytowano przez prox7441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No moze nie ruzmiemy tak jak oni nas więc nie wchodźmy sobie w droge jak komu w mieście źle to strajkuje od razu. Nauczyciele, lekarze itp.


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu się czepiasz ludzi z miasta...

...nie wyzywaj od mieszczuchów ludzi co ci w paradę nie wchodzą

Z powyższym muszę się zgodzić.

 

Protesty powinny być bo sytuacja większości rolników jest ciężka, a nikt tego nie chce dostrzec. Popieram przedmówców w sprawie jasnego sprecyzowania postulatów i wyznaczenia osób do reprezentowania akcji. Co do formy to rolnik nie ma wielkiego wyboru ale moim zdaniem powinna ona wyglądać tak, że sznury ciągników i innych sprzętów staną na poboczach dróg i przed urzędami aby zwrócić uwagę społeczeństwa i rządzących na problem ale nie będą utrudniać innym wykonywania ich pracy. Przecież tak na wsi jak i w miastach żyją w większości normalni ludzie i tak naprawdę to jedni bez drugich zginą.

 

Niektórzy powinni sobie uświadomić, że te nowe ciągniki to narzędzia pracy, a nie garnitury i jeśli ktoś chce porównywać co ma człowiek z miasta, a co ze wsi to niech weźmie to pod uwagę. Czy w zakładach pracy ludzie pracują na przedwojennym sprzęcie, czy też dążą do tego aby pracować w lepszych warunkach i lepszymi maszynami.

 

cytat:

Po pierwsze to nie jestem i nie chce być chłopem, po drugie nikt z rolników nie chce być uważany za chłopa... Uważasz, że jeśli ktoś nie jest ze wsi to uważasz, że się nie zna na rolnictwie... Myśl tak dalej ja wiem co innego...

Ps. Tak studiuje dalej i to coś zmienia...

 

Zdobyłem kiedyś tytuł technika rolnika, później mgr i inż to coś zmieniło oczywiście ale nie pokazało co to życie na wsi (rolnictwo), nawet to, że urodziłem się na wsi tego nie pokazało. Pokazuje mi to dopiero codzienna praca przy prowadzeniu gospodarstwa do 24 godzin na dobę przez 7 dni w tygodniu, piątek, świątek i niedziele więc przestań pie....ić o twojej wiedzy o temacie rolnictwa.

 

Pozdrawiam wszystkich żyjących w przekonaniu, że zmiana profilu produkcji rolniczej w zależności od opłacalności w danym roku jest możliwa. Zacznijcie od bydła mlecznego. Powodzenia.

 

Ile tu ludzie pierdoł wypisują to szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Bo pierwszy lepszy rzemieślnik jeżeli robi i nie przepija to dochodzi do tego że mieszka wygodnie i jeździ super samochodem. I dotacje mu nie potrzebne. Pryz takich cenach jak teraz to jak by nie było dopłat to gospodarstwa by padały.

 

Chłopaki nie ma sensu się kłócić

Źródło

Z rolnictwem jest tak samo jak chcesz to się rozwijasz i bez dopłat ;) Ojciec pieniądze z dopłat obecnie przeznacza na Moją i braci edukację oraz systemy zwiększające konkurencyjność na rynku.

Zamiast strajkować to się zjednoczcie, dużo więcej na tym zarobicie i bez stresu ominiecie pośredników bo zakład przetwórstwa rolnego będzie do was sam przyjeżdżał bo będzie miał tyle towaru, że mu się to będzie opłacać, a jak nie to wy będziecie mogli zainwestować we własny transport ;) do tego kasę weźmiecie jak w zarejestrujecie nową firmę :) Szybki przykład JanekJelonek jest w grupie producenckiej z tego co widzę to źle nie ma choć dużo ha nie posiada. Sprzedają dużo za dobre pieniądze, kupują dużo z dużym upustem o o klienta trzeba dbać.

 

Źródło

Nie chce Mi się cytować wstawiłem tylko link. Jak zakład zalega z wypłatą pieniędzy to dzień po terminie jedziesz do urzędu skarbowego i to zgłaszasz. Wtedy nie mogą odliczyć sobie vatu od twojego produktu a tobie muszą go zapłacić, z US jedziesz do zakładu i oznajmiasz że w związku z niewywiązaniem się z umowy zgłaszasz sprawę do komornika w celu ściągnięcia długu, komornik raz kasę weźmie ale później będą na ciebie uważać, jak się kilkadziesiąt osób zbierze i złoży wniosek zbiorowy to nawet syndyk musi brać pod uwagę wasze roszczenia bo łaczna suma zaległości zakładu będzie wtedy duża.

 

cdn :P

Edit:

Źródło

za premię kup słownik ortograficzny ;) bez urazy ale pisze się zbóż a nie "zbuż"

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ojciec pieniądze z dopłat obecnie przeznacza na Moją i braci edukację oraz systemy zwiększające konkurencyjność na rynku."

 

Czyli jednak są mu te dopłaty potrzebne inaczej zostalibyście bez wykształcenia na niekonkurencyjnej gospodarce!

 

"Jak zakład zalega z wypłatą pieniędzy to dzień po terminie jedziesz do urzędu skarbowego...syndyk musi brać pod uwagę wasze roszczenia bo łaczna suma zaległości zakładu będzie wtedy duża."

 

I jak to wpływa na stan twojej kasy, nadal jej nie masz! Chociaż działać owszem trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@binladen ale zauważ że te 5zł za 1kg to nie dostaniesz za cala 100kilogramową świnię, waga poubojowa to co innego, parę kilo zostanie odliczone.

Co do cen za świnie to bardziej trzeba by było się skupić na tym zorganizowaniu się z produkcją(ale wiadomo jak to w Polsce jest) a strajk to może i na miasto ale też zablokować zakłady mięsne aby nic nie wjechało i nic nie wyjechało z nich, wtedy muszą cenę podnieść!

Co do prędkości to tak jak pisze @zetorek1607 nie 40km/h a 10km/h - o tej prędkości to już pisałem pod jedna fotą i umieszczonym niżej filmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
Pokazuje mi to dopiero codzienna praca przy prowadzeniu gospodarstwa do 24 godzin na dobę przez 7 dni w tygodniu, piątek, świątek i niedziele więc przestań pie....ić o twojej wiedzy o temacie rolnictwa.

 

Użalasz się nad swoim losem że nie masz wolnego... Sam wybrałeś produkcję bydła mlecznego więc tak to wygląda ale przynajmniej daje to tobie przyzwoity dochód za pewne podobny albo większy niż nie jednego w mieście... Trzeba było się starać rozwijać produkcje roślinną to teraz mógłbyś sobie leżeć na plaży na wyspach kanaryjskich... A zresztą pewnie takiej osoby nie uznasz za rolnika bo on nie robi cały czas jak ty... Każdy jest kowalem swojego losu... Możesz sobie negować moją wiedzę o temacie rolnictwa jak chcesz możesz mnie uznać nawet za głupka w tej dziedzinie mi to totalnie nie obchodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Nie ostalibyśmy bez wykształcenia, po prostu na ten cel byłaby kasa ze sprzedaży płodów rolnych.

Gospodarstwo by się wolniej rozwijało i byłoby mniej konkurencyjne a niekonkurencyjne.

 

I jak to wpływa na stan twojej kasy, nadal jej nie masz! Chociaż działać owszem trzeba.

Ludzie którzy nie złożyli wniosku do sądu otrzymali kasę w tym samym czasie co My i inni którzy złożyli wniosek, tyle, że po wyraku sądu zakład pokrył koszt egzekucji komorniczej oraz koszty postępowania sądowego, a także zwrócił całość należnej sumy wraz z odsetkami w wysokości inflacji jaka wtedy była, bez wniosku dostali tylko zaległość a zakład jak się okazało odliczył sobie od ich produktów vat czego oficjalnie zrobić nie mógł.

Ojciec wyznaje zasadę jak Cię nie szanują to niech się boją, obecnie kilku dalej sprzedaje warzywa do tego zakładu i od tamtej pory nie zdarzyło się aby został przekroczony termin płatności, My poszliśmy dalej za dopłaty Ojciec uczynił gospodarstwo bardziej konkurencyjnym kupił dostawczaka i sami rozwozimy warzywa do głównych odbiorców jakimi są zieleniaki :P


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Zboże powinno być po 1500, litr mleka 2 zł, kg świni 10zł. Takie jest moje zdanie i mam w nosie czy się to komuś podoba czy nie, oraz czy jest to sprawiedliwe czy nie. Niech mieszczuchy płacą. A jak się nie podoba to mogą sobie kupić gospodarstwo i sami spróbować tego miodu. Ci co nie mają kasy - zabrać zasiłki i do roboty... . :) . Pozdrawiam, nie dajcie się rolować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

zboże 1500 to pewnie pasza dla krówek i swinek byłaby po 4000zł, a np saletra kosztowała by 3000zł i ciekawe co byś wtedy powiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Jak masz "zakład produkcyjny" albo innego rodzaju "fabrykę" zamiast gospodarstwa to jest to pewnie powód do zmartwienia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tu się mylisz-owe "fabryki" mają znacznie większe możliwości niż my-byłem dzisiaj u kuzyna który hoduje (bagatela) 25 tys tuczników-uwierz mi na słowo-chcielibyśmy mieć takie mozliwości finansowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Może masz rację. To zależy. Idąc tym tokiem myślenia to wystarczy zarobić tylko 1 zł na tuczniku by stać się milionerem. Trzeba "tylko" sprzedać milion tuczników :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Nie wiem czemu się czepiasz ludzi z miasta skoro ich tu na forum pewnie nie ma ,a ta forma protestu co przedstawiłeś jest typowo wieśniacka ,nic nie wnosząca i bez uzasadnienia bo na wsi dopiero może być żle a narazie to nie zgrzeszajcie i nie wyzywaj od mieszczuchów ludzi co ci w paradę nie wchodzą

 

Ja jestem z miasta i bardzo czesto tu zagladam ..

Co do mieszczuchow to myslicie ze to nie denerwuje slyszac wasze protesty ze swinie tanieja a ja idac do miesnego czy nawet po chleb widze podwyzki? no kurde wam placa mniej a ja za ten sam towar place wiecej? gdzie tu logika?

 

Nie zebym mial cos przeciwko waszym strajka czy cos jestem ZA bo nie moze byc tak jak jest teraz w Polsce i nie tylko u was jest zle bo mozna powiedziec wszedzie w kazdej branzy zwykly szary czlowiek ma gow.. do gadania i ma robic ja murzyn i najlepiej za darmo tylko ci przy korycie i co maja kase nie widza tego ze jest zle tym co maja mniej chociasz i tacy potrafia narzekac ze ludzie chca podwyzek czy cos..

 

 

Kurde chce cie ruszyc na miasta wojewodzke :( co za pech ze mieszkam w jednym z takich miast (Toruń) i w dodatku nie raz duzo kursuje po miescie po czesci do warsztatu wiec pewnie na was sie natkne ale mi to nie przeszkadzaloby chociasz bym sobie na sprzety popatrzal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wiesz ostatnio remont domu kosztował u nich ponad 1,5 mln zł :D więc myślę że wujek a teraz brat stryjeczny zarobili o wiele,wiele więcej niż ów milion :D (hodują świnki od 40 lat -no i przy okazji np.budują i sprzedają mieszkania)

PS.@Damian-"Co do mieszczuchow to myslicie ze to nie denerwuje slyszac wasze protesty ze swinie tanieja a ja idac do miesnego czy nawet po chleb widze podwyzki? no kurde wam placa mniej a ja za ten sam towar place wiecej? gdzie tu logika?"-sorry ale tak to jest jak się nie używa własnego rozumu-chyba jesteś dość rozgarnięty aby stwierdzić że coś tu nie halo-wystarczy podnieść słuchawkę ,wykręcić numer jakiegoś zakładu mięsnego i spytać się po ile płacą za żywiec...

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Tak tylko przeważająca większość rolników nie ma takich możliwości. Myślę, że temat dotyczy głównie ich.

Edytowano przez maniek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

powiem wam koledzy, że u mieszczuchów wkurza mnie to, ze większość(nie wszyscy) widzą tylko ile rolnik zarabia dostając dotacje z UE, sprzedając świnie, bydło, mleko, a nie widzą ile ten rolnik musi wpakować tej kasy w wyżywienie, budynki i robotę w polu, po prostu oni widzą tylko zarobki, a co do wydatków to już mają zaćmienia w widzeniu ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Lukasz1987 nie chodziło mi konkretnie o Twój przypadek tylko ogólnie, że jednak te dopłaty niejednemu ratują skórę, a firmy które nabrały towaru bez kasy dla wielu są niestety nieosiągalne (kasa od nich).

 

Danield28 napisał:

Użalasz się nad swoim losem że nie masz wolnego... Sam wybrałeś produkcję bydła mlecznego więc tak to wygląda ale przynajmniej daje to tobie przyzwoity dochód za pewne podobny albo większy niż nie jednego w mieście... Trzeba było się starać rozwijać produkcje roślinną to teraz mógłbyś sobie leżeć na plaży na wyspach kanaryjskich... A zresztą pewnie takiej osoby nie uznasz za rolnika bo on nie robi cały czas jak ty... Każdy jest kowalem swojego losu... Możesz sobie negować moją wiedzę o temacie rolnictwa jak chcesz możesz mnie uznać nawet za głupka w tej dziedzinie mi to totalnie nie obchodzi...

 

Widzisz kolego ja się nie użalam, ja tylko staram się uświadomić Tobie, że wypisujesz czasem rzeczy, których pisać nie powinieneś. Nadal zresztą to robisz. Ty naprawdę uważasz, że "chłop śpi, a mu rośnie" - to tak odnośnie wylegiwania się na plażach za kase z produkcji roślinnej.

 

P.S. Nie jedźcie po ludziach z miasta, bo nie wszyscy tam mają zaćmienia, choćby 19Damian89, przynajmniej ja jego post zrozumiałem w ten sposób, że denerwuje go wysoka cena żywności w sklepach w sytuacji niskich cen produktów rolnych i rozumie protesty.

Edytowano przez agrofarm2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

@zetorek1607 Dlatego cały ten jazgot. Najgłośniej wypowiadają się pośrednicy, których rolnicy chcą się pozbyć.

Edytowano przez maniek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

Zboże powinno być po 1500, litr mleka 2 zł, kg świni 10zł. Takie jest moje zdanie i mam w nosie czy się to komuś podoba czy nie, oraz czy jest to sprawiedliwe czy nie. Niech mieszczuchy płacą. A jak się nie podoba to mogą sobie kupić gospodarstwo i sami spróbować tego miodu. Ci co nie mają kasy - zabrać zasiłki i do roboty... . :) . Pozdrawiam, nie dajcie się rolować

 

i temu to wszystko jest do du*Y bo wieś na miasto a miasto na wieś.Nie ma porozumienia i zjednoczenia przeciw temu złu,które dotyka wszystkich a to wszyscy właśnie powinni wystapić razem-my ze wsi i oni z miasta bo tak jak i nam tak im też nie zyje sie za malinowo. jak bys te ceny dowalił to oni ze swoimi pensjami by pogineli a tylko ich szefów by to nie ruszyło.

 

u nas wszystko w dół a w sklepach w gore wiec co taki miastowy ma se pomyśleć?-rolnik sie bogaci.A tak wcale nie jest.

 

Tak naprawde bogacą sie panowie w garniturach i to właśnie przeciw tym cwaniakom powinniśmy prodestować.Jako rolnicy czy miastowi nie przeciw sobie,lecz razem jako jeden naród,naród któremu hu*owo sie wiedzie i w hu*a se nie da lecieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no i właśnie tak powinno być jak pisze kolega wyżej, pośrednik też powinien zarobić, ale dlaczego kosztem nas, rolników, to co oni wyprawiają z tymi cenami to jest przesada ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj