Vladoo1

Strajk Rolników 2011

Polecane posty

StasiekS    73

Wcale że nie jest 2% bo jak się bierze kredyt na MGR to wynosi z prowizjami prawie 10%.

Mówicie że można kupić stary ciągnik bo tańszy to i mieszkanie w mniejszym mieście używane można kupić za dużo niższe pieniądze!

To Tobie na prawdę jest tak dobrze że jest żywność strasznie droga i musisz jeść z dioksynami???

;)

 

Tylko w tym problem że używane czy nowe to ta sama cena. Mogą jedynie si minimalnie różnić.

I w jaki sposób rząd dobija rolników którym ktoś za coś nie wypłacił?

jest jeszcze jeden czynnik, nie każdy ma gdzie trzymać zboża, wielu sprzedało zboże zaraz po żniwach , i co im po tej cenie obecnej

Dlatego zamiast w nowy ciągnik to lepiej zainwestować w magazyny do przechowywania. To szybciej przyniesie korzyści niż JD czy MF w garażu. Sam zainwestowałem kiedyś i już dawno mi się zwróciło i zarabiają na siebie.

 

A Sprawa dla Reportera to nie bardzo program. Jest za bardzo stronniczy. Są tam pokazane ludzkie nieszczęścia ale także ludzka głupota którą próbuje obwinić się innych np. banki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Sorry Stasiek ale wypowiadasz się jak tzw. młody,gniewny z dużego miasta-ja doskonale rozumiem że możesz być człowiekiem który nie da sobie w kaszę dmuchać,teksty pisane pod umowami małym druczkiem to dla Ciebie kaszka z mleczkiem,podejmujesz same trafne i przemyślane decyzje...

Zauważ jednak że oprócz takich jak Ty jest cała masa ludzi którzy nie są tak wykształceni, wierzą jeszcze w uczciwość i tym podobne dyrdymały :D -dla nich fakt że ktoś zrobił z nich wała nie mieści się w głowie-no bo jak to ?-żyli sobie spokojnie nie wadząc nikomu a tu jakiś skur...syn załatwił ich finansowo a teraz pewnie się śmieje i oblicza zyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Tylko większość ludzi nie czyta umów. Idą do jakiejś firmy pożyczkowej nieznanego pochodzenia bo obiecali im kredyt w 15 minut, umowę podpisują na miejscu nie czytając jej myśląc że, "złapali Pana Boga za nogi". A później płacz i lament że takie duże odsetki muszą płacić, że będą im dom licytować. A jak czegoś nie jesteśmy pewni można iść do radcy prawnego. Teraz dużo jest taki kancelarii. Za 50 złotych przeczyta umowę i powie czy warto się bawić. Duże pieniądze to chyba nie są jeśli chce się brać na kilkadziesiąt tysięcy pożyczkę.

I nie popieram Jaro tych co wykorzystują ludzi. Polskie prawo nie jest doskonałe i trzeba jeszcze dużo zmienić jak najszybciej. Ale zanim to się stanie minie jeszcze dużo czasu więc musimy sobie sami radzić. Sam nie jestem ideałem który wszystko robi dobrze ale uczę się na błędach i staram być się ostrożnym. Ty robisz pewnie tak samo więc dlaczego inni mogą być z tego zwolnieni? I pochodzę ze wsi. W mieście się jedynie uczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Prawo ?:D -prawo powinno być PRZEJRZYSTE-wybacz ale nawet ja ze swoimi ośmioma klasami często gęsto nie potrafię zrozumieć "prawniczego bełkotu"-a zdaje się że moja akurat podstawówka nie była z tych ostatnich :D .Z tego co pamiętam to kiedyś gdzieś tam spisano kodeks na parunastu tablicach i to wystarczało-a teraz ?-chyba jako przyszły prawnik (?) domyślasz się po co komu skomplikowane prawo ?-bo że jest takie w interesie obywateli to wybacz ale nie uwierzę.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

kto nimmiał stycznosci z gospodarstwem niech sie nieodzywa

KTO NIE ZE WSI TEN Z POLICJI a mamy tradycje J***ć policje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Nikt się nie cieszy z tego że ktoś zostal oszukany to jest przykre ale i wynikające z niedopatrzenia się... Co do dioksyn w mięsie jak mam mieć raka to go będę miał, na codzień mam do czynienia z wszelakimi różnym środkami chemicznymi szkodliwymi czy toksycznymi... Dioksyny nie są jakąś groźną trucizną są zdecydowanie groźniejsze... Po drugie jestem pewien że zjadasz w roku więcej dioksyn i najwięcej tego się spożywa w okresie letnim gdyż wystarczy przypalić mięso na grillu i już przyjmujesz określoną dawkę dioksyn nawet jak te mięso było czyste jak łza... Ktoś pisał, że to nie jest strajk tylko producentów trzody chlewnej tylko jakoś nie widzę w tym temacie dużo postów producentów zbóż czy mleczarzy... Albo przeczekujecie kryzys albo kończcie tą produkcję i po problemie i najlepiej do inne pracy... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Tak, prawo w Polsce nie jest za bardzo przejrzyste czasami nawet i dla samych prawników. Tu się zgadzam. Język prawny jest właśnie po to żeby doprecyzować, uściślić terminologię, definicje, żeby czy w kodeksie cywilnym czy w konstytucji terminy były takie same. Dzięki temu kodeks cywilny jest taki sam w całym kraju i prawnik ma małe pole do nadużyć interpretując we własny sposób jakiś termin. Oczywiście wychodzą takie ustawy że nie wiadomo o co chodzi ale to jest już wina ustawodawcy. Myślisz że w Niemczech czy we Francji jest także przejrzyste prawo, że obywatele na dobranoc czytają sobie kodeksy i ustawy? Jak by było to po co komu prawnik? Tylko na zachodzie częściej korzystają z usług prawniczych. U nas dopiero to raczkuje. Przeciętny Kowalski z prawnikiem ma styczność dopiero wtedy gdy ma sprawę w sądzie lub jest u notariusza. A tak każdy omija go z daleka. Winą właśnie jest to że są mało dostępni i trochę zbyt drodzy dla Kowalskiego. Ale widzę że pomału to się zmienia.

Kiedyś istniało prawo zwyczajowe które było przestrzegane. Teraz te prawo zostało spisane w postaci kodeksów dodając do tego nowe dziedziny które obecnie występują(prawo informatyczne, skarbowe czy pracy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

" Myślisz że w Niemczech czy we Francji jest także przejrzyste prawo, że obywatele na dobranoc czytają sobie kodeksy i ustawy? Jak by było to po co komu prawnik? Tylko na zachodzie częściej korzystają z usług prawniczych. U nas dopiero to raczkuje. Przeciętny Kowalski z prawnikiem ma styczność dopiero wtedy gdy ma sprawę w sądzie lub jest u notariusza. A tak każdy omija go z daleka. Winą właśnie jest to że są mało dostępni i trochę zbyt drodzy dla Kowalskiego. Ale widzę że pomału to się zmienia."

Nie nie myślę żeby czytali tam kodeksy do poduszki-ale myślę że komplikowanie rzeczy prostych jest na rękę komplikującym :D czyt. prawnikom którzy dbają o to aby koledzy po fachu mieli co do garnka włożyć...

Zresztą-kto lubi prawników ręka do góry :D .

PS.Jest na to wszystko prosta recepta-równość wobec prawa-proste ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Albo przeczekujecie kryzys albo kończcie tą produkcję i po problemie i najlepiej do inne pracy

To jak wszyscy zrezygnują to co będzie miasto jeść? Pomyśl kolego zanim coś napiszesz :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

pryzpomne to co juz napisalem bo nie do wszystkich dociera

u mnie na wsi jest takie powiedzenie ze NAJWIECEJ RYCZY TA KROWA KTÓRA DAJE NAJMNIEJ MLEKA!!!

 

 

bez komentarza

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak wszyscy zrezygnują to co będzie miasto jeść? Pomyśl kolego zanim coś napiszesz :blink:

 

 

Nawet jak będą ludzie rezygnować z pracy na roli to zawsze ktoś będzie pracować i przejmować poprzednich gospodarzy.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

@lamborghini105 - nie chodziło mi o rzucanie gospodarek, lecz o rezygnację z produkcji trzody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

Ja nie wiem co wy ludzie chceta? cena na świnie jest zła-3.5-4.0 to jest zła cena? no bez przesady, jakby były cały czaspo 5 zł to gnojówa by płynęła rowami i rzekami bo taki jest polski rolnik, nawet asfalty są całe pozalewane bo jak wozi jeden z drugim to żeby co do centymetra pole dolało sie koło drogi a że metr asfaltu jest zalany i ludzie po tym chodzą to już szczegół.

A w tym strajku świniarze może się mszczą że trzeci rok nie jest zboże po 25-35 zł, no chyba po to ten strajk bo jak zyto było po 20 zł a świnie 5zł to nie strajkowali ,tych co mieli zboże to mieli za nic i kpili z nich. Pokupowali nowe samochody po 3 w domu po 3 nowe ciągniki a teraz strajkująże może na raę nie ma to niech sprzeda chociaż z jeden samochód, a nie miasto blokować ą co te miasto winne, powinni ludzie w mieście wyjść jak w EGIPCIE i im wpie...ić, to jest chamstwo, bo rozumiem jakby świnie spadły poniżej 3 zł

Dopłaty zabrać i zaraz chłop będzie cicho a nie 20 ha ziemi i ciągniki 130-140 km


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Aaa to w Egipcie chłopi strajkowali i ludzie z miasta wyszli im wpier...ić ?-sorry nie wiedziałem-Bogu dzięki @binladen to swój chłop i jak to chłop po chłopsku objaśnił :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Następny miastowy spec od rolnictwa doktor magister habilitowany sie odezwał.. AF zaraz opanują i tak robi się syf na tym forum a jak ja tu zawitałem taka miła atmosfera była :)

Edytowano przez UrsusCzesio

Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

Jedyną rację może mieli strajkujący, że mięso sprowadzili z dioksynami z niemiec ale gdzie za tanie świnie ? świniarze mieli dobrze, mają i będą mieć ,ci co mleko produkują powinni strajkować tyle że oni nie mają czasu bo tyle roboty jest przy krowach, a świniarze niech się nie ośmieszaja

mleko powinno być chociaż 1,5-1,7 za litr a nie za te grosze


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Teraz nie powiem że nie bo cena staje sie coraz atrakcyjniejsza. Wiem co znaczą krowy bo mieliśmy i troche mniej płacili bo przy końcu imprezy płacili 50 gr/litr więc ;[


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Binladen nie wiem czy ty piszesz poważnie czy żartujesz.Trochę przesadzasz mówiąc że świniarze mają dobrze a krowiarze mają za niskie ceny mleka .Sam chowam tylko bydło prawie 60 sztuk i nie uważam ceny 1.39 jaką otrzymuję za nisko- aby było tak dalej .Moim zdaniem cena 3.40+vat bo ostatnio po tyle kupiłem ryjka na kiełbasę jest śmiesznie niską .Przykład mam u sąsiada który chowa świnie to mówi że kolorowo nie jest a tym bardziej że musi dokupywać już zboże .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1804    10

@Binladen to wylicz mi tu na tym forum tak po "chłopsku" ;) jak to Ty potrafisz złotówka do złotówki jak wyprodukować dzisiaj tucznika aby wyjść na zero nie mówię już o jakimkolwiek zysku.Zobaczymy wszyscy jak potrafisz liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaro do jakiej mleczarni oddajesz mleko?

 

Do: danield28, StasiekS, Binladen

Ludzie, którzy nie mają pojęcia o pracy na wsi i o realiach dotykających polskiego rolnika nie powinni zabierać głosu na tym forum ani nigdzie indziej w tematach związanych z wsią.

Edytowano przez agrofarm2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

Coś czuje ze nie długo bedzie wiecej takich strajkow :)

 

 

Edytowano przez macursus

Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

@szymon1804@ Bardzo proszę;

koszt paszy premix 90zł+120 kg soi 200zł+850 kg zboża 700zł=razem koszt tony 990zł czyli 100 kilowy świniak zjada 280kg śruty po 99=277zł+około 50 zł koszt własnego prosiaka

około 330 zł koszt wyhodowania tucznika +coś tam na leki i światło i po co tu pieprzyć że się nie opłaca to nie trzymać jak nie umiecie liczyć, u nas umią liczyć i się podorabiali że łohoho

A jak się nie chcę prosiaka wyhodować bo za dużo roboty i sie płaci po 150 za jednego to kogo to obchodzi

Przy cenie gdzie teraz wszędzie płacą około 5zł za klasę E to co chcieć, co wy ludzie do szkoły nie chodziliście i wozita świnie jakimś pośrednikom po 3,5 zł to wożta i strajkujta ale nie róbta bałaganu w mieście

Także zapamietajcie sobie ekonomika a nie do państwa bałagan robić, trzabyło nakupić zboża jak było po 30 zł, zainwestować w biny itp -to tyle zresztą i tak nie wszyscy zrozumią

A ty agrofarm@ ni mądrzyj się

Najlepsze na tym filmiku jest jak pyta go facetka w jakim celu ten strajk a on nie wie co powiedzieć-pewnie nie umiał kłamać :lol:

Edytowano przez Binladen

Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

pytanie do @Binladen

przypomnij sobie co napisales w tym temacie

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/35075-budowa-chlewni-na-gleboka-sciulke-na-ok100-150-szt/page__st__20

a teraz mi powiedz czy hodowcy swin maja zle czy dobrze bo juz sam nie wiem co ty muslisz

 

post kolegi @Binladen w temacie Budowa chlewni na głęboką ściułke na ok.100-150 szt.

Ja nie wiem po co wy to budujeta a pozniej plakac ze sie nie oplaca i blaznowac ,ludzie dajta zyc swoim rodzinom i sasiadom niech nie wachaja smrodu ,do bzle jakiej roboty i wiecej zarobisz niz na swintuchach w dlugi popasc to mozna .U nas puste stoja a ludzie do roboty poszli ,ale jesli juz wybrac rodzaj to tylko na wyciag ale ja was przestrzegam bo beda puste stac

to jak to u ciebie jest dorobili sie czy chlewnie stoja puste


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj