Vladoo1

Strajk Rolników 2011

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
UrsusCzesio    310

Bo od nas wszystko sie zaczyna a po za tym nie mam zamiaru z miastowym się kłócic z kimś kto tylko krzyczy na każdego. Zostawiam siły sobie na wyjazdy w teren. Jeżeli zaczniemy powoli się jednoczyć i dążyć to poprawienia sytuacji, to coraz wiecej rolników dołączy do nas i kto wie czy nie stanie sie to co we Francji, i uświadomimy naszym konsumentom jak jest naprawde. StasiekS Tobie udaje sie wiele rzeczy mądrze napisać bo widze że wykształconym człowiekiem jesteś ale widzę że z miasta i pojęcie o wsi które tutaj pokazujesz jest mniej niż zero. U rolnika pięknie kolorowo pracuje raz w tygodniu na polu samo sie rośnie świnki też a rolnicy tylko krzyczą bo im źle unia daje kupe kasy.

 

Zetorek

Tylko cop ich to obchodzi ty masz super traktor jesteś bogaty... ;[

Edytowano przez UrsusCzesio

Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych z miasta na tym forum polecam założenia forum sklepikarzy i Budowlańców . a od tego forum jak wam się nie podoba się odczepcie jak wam będzie źle bo wam Tusk Offe zlikfiduje czy będziecie mieli wyższe podatki od działalności bo im będzie brakowało w budżecie kasy to swoje forum założycie . I polecam wam niemiecką dioksynową wieprzowinę w marketach . Smacznego nowotwory macie jak w banku , Pomyślcie o waszych pokoleniach które trzeba zdrowo żywić . I nie oburzajcie się na rolników bo to niewdzięczny zawód .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

UrsusCzesio jesteś jeszcze młody i mało wiesz... I tak ludzie z miasta mają trudniej o kasę z UE... Jest taka na innowacje i technologie ale dostają je przedsiębiorstwa a nie ma małe firmy które tez muszą załatwiać sporo papierów co wy... Mówcie, że mają traktory i kredyty... No jasne bo ludzie w mieście mają rewelacyjnie tylko ile ludzi ma mieszkanie na kredyt na 30 lat i co kiedyś był frank po 2,20 teraz po 3 złote i kogo to obchodzi muszą co miesiąc płacić o 200 złoty większa ratę aby mieć gdzie mieszkać, żaden rolnik nie spłaca 30 lat kredytu bo ma inne sytemu wsparcia pomyśleliście nad tym... Nie każdy zarabia 5-10 tys. na miesiąc, a co myślicie, że wszyscy kupują samochód za gotówkę no bo miastowy bogaty kupi sobie samochód za 60 tys. od tak... Kup sobie działkę pod budowę domu pod wielkim miastem zapłacisz bagatela 200 tys złotych, codziennie do pracy dojeżdżać samochodem do miasta 10 km i co paliwo po 5 złotych, pytam się kto mu k*rwa zwróci za akcyzę i podatek VAT, nikt musi płacić całą kwotę... Nie jeździć samochodem a co komunikacją darmowa kup co miesiąc bilet miesięczny dla siebie żony i dwójki dzieci... Tak najlepiej w mieście jest za***iście... Powiem wam nigdzie nie jest dobrze nie mówię że wieś jest idealna... A po pierwsze sam pracuje czasem na wsi pomagając rodzicom mojej dziewczyny, wyrzucam gnój ręcznie i mi to nie przeszkadza i wiem tylko tyle że mają oni kasę mając 26 ha ziemi i krowy... Jest grono innych rolników u których widać, że jest kasa ale są tez biedne i na kredytach ale tylko wyłącznie z własnej winy do takiego czegoś doprowadzili... Ile rolników nie było przed wejściem Polski do UE a dzisiaj za jeden euro to by się osrali... UrsusCzesio to jest twoje podejście życzysz innym rolnika złego, będziesz zadowolony że za rok producenci zboża będą mieć gorzej... Dwa lata temu była pszenica po 400 złotych był z tego powodu jakiś bunt wtedy byłeś szczęśliwy że tanio świnie produkowałeś... Niestety raz na wozie raz pod wozem raz korzystasz raz tracisz... Idź na studia ucz się bo na wsi do gospodarstwa to możesz mieć skończona podstawówkę i możesz normalnie pracować w mieście z matura może zamiatać ulicę... Chwała dla tych młodych ludzi ze wsi którzy się rozwijają i studiują dalej rolnictwo bo to jest przyszłość... Pójdziesz do dużego miasta do zobaczysz jakie jest życie ale tez tego do końca nie poczujesz bo ludzie ze wsi dostana stypendium socjalne albo inne nawet jak mają kasę ( łatwiej jest zakombinować z dochodem) wiem coś o tym bo wiem jak jest u mnie na uczelni... Także kolego zastanów się trochę nad tym... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    513

BARDZO DOBRZE!!!!!! POPIERAM PROTEST!!!!!!!

Taki jeden z drugim mieszczuch myśli że jak mięso czy cukier w sklepie drogi to u rolnika też a tak nie jest.

Ciekawe czy im odpowiadają te wysokie ceny w sklepach? Pośrednicy zarabiają i te pieprzone podatki podnoszą cenę. Hurtownia nakłada 15% a sklep 30% marży.

A te 75tyś to zamydlenie oczy. Śmiech na sali u niemca na start mają 50tyś euro. Powinni dać do ręki tą kase a to ile załatwiania i kasy trzeba żeby to jeszcze dostać i tak nie wszyscy dostaną.

Edytowano przez Daro20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Akurat jestem za tym żeby były pewne obwarownia przyznania premii ,bo inaczej niezliczona ilość przekrętów nastąpiłaby. Sam jestem rolnikiem ale nie oszukjmy , kto miał szczęscie i głowe na karku to nie powinien mówić ,że jest bieda na wsi i proszę spojrzeć na galerie AF jakie zacne podwórka i maszynki mają nasi biedni rolnicy (tylko prosze nie mówić ,że zazdroszcze czy cos w tym stylu !)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@danield28 A czy wiesz jaka jest opłacalność w tym momencie na produkcji trzody chlewnej ? Protestujemy bo jej nie ma a na dodatek rząd podniósł nam nie tak jak wam jak i nam o 1 % ogólnie ale na produkcji pasz o 5 % do góry VAT poszedł i co nie protestowałbyś że nie ma opłacalności , Narazie posłuchaj profesorków na wykładach może zrobicie kalkulację opłacalności trzody . I nie neguj ludzi jak chcą współdziałać . Bo za rok może być źle w innym dziale produkcji i wtedy to producenci trzody pomogą innym producentom .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    513

Jest bardzo niedobrze nie tylko na wsi. Bezrobocie jak tylko szybko rośnie już ponad 13%. A rząd nic z tym nie robi tylko vat jeszcze podnosi. Jakoś jak na alkohol akcyze zmniejszyli to przyniosło lepsze efekty niż by podnieśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie tylko my rolnicy musimy protestować . Kryzys to nam PO z Tuskiem na czele robi . Nie negujcie rolnika w mieście że chce protestować . Bo za rok może miasto będzie musiało krzyczeć nie chcemy już wyższego Vatu !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

StasiekS i danield28 - jak lekarze strajkowali to dobrze było? A jak rolnik na ulice chce wyjść to już lament i pieprzenie że głupi <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Krzysiek w pełni ciebie rozumiem... Ale niestety nic na to nie poradzisz, żadna partia nie zachowałaby się lepiej w dzisiejszej sytuacji... Wolę zapłacić więcej ale mieć przynajmniej jakąś tam pewność, że polska na razie nie zbankrutuje... Jesteś młody zaczynasz dopiero pracę na rolnictwie zawsze możesz zadecydować co chcesz robić czy rolnictwo czy praca w mieście... Na starcie nie jest łatwo i nigdy nie było zacznij starać się jak wyjść z tego kryzysu co zrobić i co zmienić... Za 10 lat swojego gospodarowania możesz wtedy powiedzieć czy był w tym sens czy nie... Nie patrz przez pryzmat swoich rodziców tylko przez swojej zarządzanie gospodarstwem... Pozdrawiam

 

 

StasiekS i danield28 - jak lekarze strajkowali to dobrze było? A jak rolnik na ulice chce wyjść to już lament i pieprzenie że głupi

 

Kolego nie było dobrze bo miastowi starsi ludzie raczej narzekali bo oni potrzebowali pomocy lekarzy... Tak samo możesz powiedzieć o policjantach, nauczycielach uważasz, że oni mają za dobrze...? Ile rolników narzekało na co oni strajkują mają kasę tyle wolnego i szybka emerytura niech przyjdą na gospodarkę... Błędne koło jedni narzekają na drugich i tyle... Pozdrawiam

Edytowano przez danield28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

A ja do miasta żadnego nie chce pierdziele tam siedzieć tylko o godziwe warunki za tą prace jaką wykonujemy! Bo dotacje to jest na modernizacje ale teraz chodzi o wynagrodzenie. Bo pierwszy lepszy rzemieślnik jeżeli robi i nie przepija to dochodzi do tego że mieszka wygodnie i jeździ super samochodem. I dotacje mu nie potrzebne. Pryz takich cenach jak teraz to jak by nie było dopłat to gospodarstwa by padały.

 

Chłopaki nie ma sensu się kłócić

Edytowano przez UrsusCzesio

Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

danield28 gdyby ceny w sklepach Były niższe czyli pośrednicy by tyle nie zarabiali ludzie by więcej spożywali mięsa i było by większe zapotrzebowanie a przy tym wyższa cena na płody rolne . A nie mogę patrzeć jak nasz Sawicki Mówi że jestem Dżentelmenem i nie zablokowałem wieprzowiny z Niemiec bo ufam że do nas ta zła wieprzowina nie przyjedzie , No ludzie to był najlepszy moment żeby wrócić na rosyjski rynek bo znowu woleli by nasze i zapotrzebowanie by wzrosło a tak niemieckie dioksyny w Marketach Polskich rozprowadzą . Ale teraz już wróćmy do tematu . Czy w innych rejonach Polski jak Kujawy i Pomorze słychać o jakichś protestach ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1804    10

Po pierwsze nikt się nie będzie jednoczył, producenci mleka i zboża są zadowoleni z cen i ich to nie obchodzi... Dla mnie osoba która ma prawo jedynie do narzekania to jest osoba która trzyma trzodę chlewną w systemie zamkniętym i ma odpowiednią ilość zboża dopasowaną do produkcji reszta rolników systemie otwartym czy tych co mają 10 ha i setki tuczników to jest banda cwaniaków którzy chcą tak samo jak pośrednicy zarobić a się nie narobić... Tak jestem mieszczuchem bo pochodzę z miasta i nie znaczy to że nie znam wsi... Jak tak bardzo się niektórym nie podoba praca na wsi to naprawdę zapraszam do miasta zobaczycie czy tak fajnie... W mieście żaden sklepikarz nie dostanie dofinansowania co roku za ilość posiadanych metrów kwadratowych, kto dostanie w mieście na start 75 tys. złotych, która mała firma dostanie 300 tys złotych... Zastanówcie się trochę nad tym co piszecie... Ja nie żałuję nikomu kasy i nie chodzi że dostajecie dużo ale zrozumcie, że w mieście nie jest tak miło jak się wszystkim wydaje...

Kolego,jeśli uważasz ,że na tym proteście byli tylko,jak to Ty nazwałeś "cwaniaki którzy nie chcą się narobić" to jesteś w wielkim błędzie.Skoro uważasz,że przy hodowli świni nie ma roboty to zapraszam Cię do mnie w połowie marca wtedy właśnie sprzedaję tuczniki i będę czyścił chlewnie.Jak popracujesz kilka dni w roli "szambonurka" to jestem pewien ,że więcej takiego zdania nie napiszesz i zmienisz swoje zdanie.

Jestem ciekaw jak byś się czuł ,gdyby Twój pracodawca nie wypłacił Ci pieniędzy na koniec miesiąca,a właśnie takie sytuacje mają miejsce w całej Polsce, ktoś kupi od rolnika towar zwinie manatki i nie ma na niego żadnego prawa aby odzyskać pieniądze a rząd nic nie robi aby temu zapobiec.Rolnik zostaje na lodzie bez pieniędzy,bez towaru w oborze z tym pięknym nowym ciągnikiem który oczywiście w ogromnej większości jest na kredyt.Bank nie będzie się interesował tym ,czy ktoś Ci zapłacił za towar,czy nie-raty trzeba spłacać.Znajdź proszę rozwiązanie dla tych rolników i nie pisz,że to "banda cwaniaków" napisz tak raczej o tych,którzy ten towar od nich kupili.Dziś dotyczy to hodowców trzody ,jutro producentów mleka a po jutrze innych.Najwyższy czas coś z tym zrobić!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

StasiekS przecież Ty jesteś z miasta (sam tak napisałeś w którymś z postów w innym temacie). Więc po co się wypowiadasz w stylu "my hodujemy", "my produkujemy"?

Górnicy swoje wywalczyli, stoczniowcy też, nawet lekarze i pielęgniarki, nauczyciele, ba nawet policjanci strajkowali. To niby rolnikom nie wolno? Najlepiej się zrzucić na stado tuczników i puścić w centrum Warszawy. Takie rodeo to by pokazywały telewizje nie tylko w Polsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Jakbyś zauważył co napisałem na temat cwaniaków co chcą zarobić i się nie narobić to traktuje takich rolników którzy kupują prosiaki bo nie chce im się robić przy lochach i w dodatku muszą kupować pasze bo nie są w stanie swojej wyprodukować... Ci co mają lochy i produkują zboże potrzebne do swojej produkcji się narobią tak samo jak inni i tego nie neguję... Jeśli robisz tak jak napisałem w pierwszym zdaniu to jesteś właśnie takim cwaniakiem, który niestety jest uzależniony od ceny zbóż i masz pecha w tym roku... To, że jakaś firma nie płaci kasy to do takich spraw jest sąd a nie rząd... A po pierwsze trzeba się nie dać wyrolować przez innych... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1804    10

Do dziś myślałem ,że to się nazywa "produkcja wieprzowiny w cyklu otwartym" :blink: Od dziś będę się nazywał "cwaniakiem" hmm nawet fajnie brzmi,może sobie nick na AF zmienię.Chociaż nie wiem ,czy mogę,bo mam też jeszcze parę sztuk bydła więc nie wiem czy się już do takowych kwalifikuję,czy jeszcze nie.

Jeśli chodzi osprawę wypłacania pieniędzy rolnikom to właśnie sady są bezradne i rząd jest od tego aby zmienić prawo(władza wykonawcza ,ustawodawcza i sądownicza- szkoła podstawowa się kłania).

Wytłumacz mi proszę,tak po "chłopsku",jak mam sprzedać tucznika aby mnie kupujący nie wyrolował??? Ktoś mądry wymyślił jakieś terminy płatności więc kupujący zawsze ma każdego rolnika w garści i może z nim zrobić co zechce.

Edytowano przez szymon1804

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

W mieście się uczę ale pracuje na wsi. Chyba nie jest to zabronione przez regulamin forum?

Oczywiście że powinien być strajk ale nie taki jak proponujecie(czyli wielka ro***erducha w Warszawie na Wiejskiej). Widzieliście jak to robili Francuzi? Uświadamiali mieszkańców Paryża ile oni tak naprawdę na tych podwyżkach cen zarabiają, jakie są koszty wyprodukowania kg mięsa czy zboża. Anglicy natomiast robią pokojowe strajki i zachęcają Anglików do kupowania rodzimego mięsa(wzrost spożycia mięsa chyba poszedł o 20%).W Belgi rozdawali nawet chyba mleko za darmo. Dzięki temu zyskali przychylność społeczeństwa. Pamiętajcie że jak obywatele będą większą uwagą interesować się polityką wobec rolnictwa tym ekipy rządowe będą bardziej się starać aby nie stracić wyborców. Bo jak wjedziecie z gnojem do stolicy i zrobicie tam burdel to zostaniemy okrzyknięci "chamami którym ciągle mało". Lekarze czy prawnicy mają podobną opinię.

I dlaczego tych którzy mają cykl otwarty nazywacie "cwaniakami"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Specjalnie państwo będzie robić ustawę po to aby pośrednik zapłacił tobie za świnie... Wiesz co zastanów się trochę co piszesz bo to są brednie... To że dałeś się wyrolować to nie znaczy że trzeba coś zmieniać w prawie...

 

Widzisz kolego i w cyklu otwartym jest twój problem, że trzeba się liczyć z wahaniem ceny zboża, dwa late temu się cieszyłeś po miałeś pszenice po 400 zł/t a dziś ze cena 1000 zł/t to już trzeba robić strajk... Bo ci co maja cykl zamknięty i swoje zboże to za bardzo nie narzekają... Niestety trzeba się liczyć z takim ryzykiem raz się zarobi raz się straci... Nikt nie miał jeszcze w rolnictwie stałej ceny na nic i nigdy nie będzie miał więc lepiej przerzuć się na bydło jak cena świń jest taka do d*py... Musisz zrozumieć cel gospodarki wolnorynkowej... Strajku sobie ile chcesz mi to obojętnie ale nic tym nie wskórasz, stracisz tylko czas i pieniądze... A najlepiej to idź do miasta mieszkaj i pracuj tutaj jest najlepiej... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Tak samo sprzedający pośrednik do zakładów. Jemu także mogą nie wypłacić. Najlepiej to ominąć pośredników. Ale niektórzy są zbyt leniwi żeby zadzwonić do zakładów i zapytać się czy przyjmują świnie(takie przypadki znam ze swojej okolicy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Specjalnie państwo będzie robić ustawę po to aby pośrednik zapłacił tobie za świnie... Wiesz co zastanów się trochę co piszesz bo to są brednie... To że dałeś się wyrolować to nie znaczy że trzeba coś zmieniać w prawie...

 

Widzisz kolego i w cyklu otwartym jest twój problem, że trzeba się liczyć z wahaniem ceny zboża, dwa late temu się cieszyłeś po miałeś pszenice po 400 zł/t a dziś ze cena 1000 zł/t to już trzeba robić strajk... Bo ci co maja cykl zamknięty i swoje zboże to za bardzo nie narzekają... Niestety trzeba się liczyć z takim ryzykiem raz się zarobi raz się straci... Nikt nie miał jeszcze w rolnictwie stałej ceny na nic i nigdy nie będzie miał więc lepiej przerzuć się na bydło jak cena świń jest taka do d*py... Musisz zrozumieć cel gospodarki wolnorynkowej... Strajku sobie ile chcesz mi to obojętnie ale nic tym nie wskórasz, stracisz tylko czas i pieniądze... A najlepiej to idź do miasta mieszkaj i pracuj tutaj jest najlepiej... Pozdrawiam

 

 

O i tutaj się zgodze z tym cyklem zamkniętym. Ja tylko swoje mam zboże i prosiaki po co mam płacić czapke pieniędzy za prosiaki jak moge kilka sztuk mniej hodować a wstawić w to miejsce maciory. A zboże zależy od roku raz zabraknie gdzieś 3-6 ton czasem zostanie że do listopada mam stare zboże.


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

Ja sądzę o tym iż dobrze że poszli zastrajkować o swoje bo cena jest śmieszna za te kilo świni ale nie tylko oceny strajkowali ale również o machloje na rolnikach firmy JANTUR o tej sprawie było głośno również w SPRAWIE DLA REPORTERA Elżbiety Jaworowicz a tyle jest tu już postów ale bodajże trzy mówią o tym a reszta jest o tym czy strajk powinie być czy nie kto jakim ciągnikiem przyjechał. Dla mię jest to piękne że potrafili się zjednoczyć i powiedzieć NIE dla wyzysku polskiego rolnika i pamiętali o nich a nie tylko o świniach . Życzę powodzenia strajkując.

Edytowano przez kapi123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Nie tylko rolnika wyzyskują. Wiesz ilu ludzi deweloperzy oszukali albo w komisach samochodowych? Wiesz ilu ludzi pracodawcy oszukali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

To tym wiem i nie raz słyszałem ale ten temat nie jest o nich tylko o rolnikach jak chcesz to załóż o nich temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

Musisz zrozumieć cel gospodarki wolnorynkowej...

 

 

A tak szczerze, to od kiedy rynek żywca wieprzowego czy jakikolwiek rynek rolny UE jest rynkiem wolnym z ekonomicznego punktu widzenia. Czy ten kto pisze o wolnym rynku (a raczej o gospodarce wolnorynkowej) zna podstawowe jej/jego założenia?

Jak to się ma do interwencjonizmu UE przy różnych poziomach dopłat w UE w tzw "Wspólnej" Polityce Rolnej?? bo w specyfikę i strukturę rynków i ich różnic w różnych krajach UE (a raczej różnic pomiędzy Polską a choćby Danią, Niemcami, itd.) nie chcę wchodzić, podobnie jak w niezrozumiałe dla wielu magiczne słowo "oligopson" bo właściwie rynek o którym tu piszemy taki jest, tj żywca wieprzowego

 

Już z poziomów dopłat tj różnego subsydiowania rolnictwa w różnych krajach można wywnioskować kto tu jest na straconej pozycji, dlatego nie rzucajcie tu jakichś populistycznych hasełek o wolnych rynkach itp. itd. nie na miejscu to i nieprawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj