Vladoo1

Strajk Rolników 2011

Polecane posty

momek    27

a na wiejskiej to mogła by byc taka impreza jak we francji tam to dali czadu rolnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Jak by pojechali starymi ciągnikami to by zamarzli w kabinie. Pewno jak by był ten strajk w lato to może by troche wiecej bylo starych ciągników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitara    0

Rolniku nie daj się wykorzystywać pośrednikowi masz internet telefon to dzwoń gdzie się da, nie zrażaj się że Ci nie wyjdzie kilka telefonów- pośrednikowi też nie wychodzi dzwoń co dzień albo niech dzwoni siostra brat żona itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Nie każdy miał takie szczęście ,że mógł kupić tanio zemię po upadku komuny i teraz się odkuć na dopłtach, inni wybierali hodowlę , myślicie ,że to jest jak każdy inny biznes? Wywalić maciory z prosiętami do lasu?? Może Ci co mają cykl otwarty łatwiej im zastopować produkcję , ale w cyklu zamkniętym? To nie jest jak pierwszy lepszy cwaniaczaek biznesmen ogłosi upadłość rozpisze ukradzione pieniądze po rodzinie i gitara jak to Ferdek mówi. Taka sytuacja miała miejsce w Nieszawie wielcy działacze parti chłopskiej PSL okradli smych rolników!! Dla mnie PSL to kolesiostwo z korzeniami komuny !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

W ten sam dzień co w Bydgoszczy był strajk w Grudziądzu ale już nie tak liczny jak tam no wiadomo mniejsze miasto. Jeden facet dobrze powiedział że jak by wszyscy mieli wyjechać to policja by ręce tylko zacierała a wyjechali ci co mieli zarejestrowane ciągniki a dużo starszych maszyn wiadomo nie zarejestrowana jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ludzie opanujcie się z tym strajkiem... Wolny rynek rządzi się swoim prawami i nie ma przywilejów... Każdy wie że cena świń jest niska od kilku lat to po h*j to jeszcze trzymać... Zresztą brak słów na takie coś...

 

Czytajac twą wypowiedź miastem mi zalatuje na odległość ... <_< Siedź na d*pie i nic nie rób najlepiej jak ci sie nie pooba

 

Kujawsko Pomorskie juz 2 raz wyszło na ulice 3 raz będą podjęte bardziej radykalne środki

 

Strajkowali głownie o to że ściagają śmierdządzą padline z niemiec mam znajomego co to wozi to w samochodzie rzygać sie chce śmierdzi jak w bakutilu ;[ A za nasze już krzyczą ze będa spadać ceny do 3 zł Banda skur*** za 3 razem im zrobimy polska inkwizycje!

 

Tez miałem byc i kolega ale neistety nikt z nas nie wiedział kiedy to ma być. No cóż za miesiąć powtórka bardziej zaostrzona

Edytowano przez UrsusCzesio

Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie popieram wasze działania i uważam że My Polscy Rolnicy musimy dawać o sobie znać bo inaczej Rządy Tuska doprowadzą nas do Ruiny . Dlaczego nie zatrzymali mięsa z Niemiec co dało by naszym rolnikom zarobić , Jak teraz nie wyjdziemy Razem i Producenci wieprzowiny mleka zbóż i innych gałęzi rolniczych to będą mieli nas jeszcze bardziej za nic . A ci we Francji wychodzą i protestują . A nasz Rząd ma nas za głupich . Oni nie mogą czuć się bezkarni i mieć wylane na Polskiego rolnika bo to my wytwarzamy dla nich żywność a nie jak Niemcy walą olej przepalony z silników by polaka szybko nakarmić .

Nawiązując do protestów podobno 25.02.2011 ma się odbyć podobny protest jak w Bydgoszczy ale w Chojnicach w woj Pomorskim przy Urzędzie Gminy . Apeluje do was wszystkich producentów Rolnych musimy być zgraną jednostką a nie że teraz mi jest dobrze a tamten niech sobie krzyczy . Za rok może kto inny będzie potrzebował pomocy . W każdym woj na pewno są jakieś izby rolnicze lub inne zgrupowania rolników musimy się zjednoczyć i razem coś zdziałamy .

Pozdrawiam i liczę na ruszenie POLSKICH Rolników!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Ale wiecie co to z tymi ciągnikami to z jednej strony niby tak ale z drugiej strony > gospodarstwo rolne to firma ciągnik nie złuży do jazdy na zakupy czy nie wiem na wczasy , to jest maszyna rolnicza którą się pracuje . Jakby był protest tir-owców to by chyba starymi starami czy jelczami nie powyjeżdżali bo już ich dawno nie mają tylko nowymi volvami czy nnymi i co?? Powiedział by ktoś że im się dobrze wiedzie skoro mają takie samochody??? To jest firma i to że ktoś wyjedzie ciągnikiem za 500 tyś czy kombajnem za 1mln nie powinno mieć znaczenia , ludziska przyzwyczajeni że rolnik to na starej chabecie powienien jechać a nie w ciągniku w którym panują normalne warunki i można pracować w ciszy bez groźby ogłuchnięcia np ;[ ;[


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

To że ma ktoś nowy ciągnik to nie znaczy że jest milionerem :unsure:

Widział ktoś strajk na Węgrzech lub innych państwach UE tam są prawie same nowe ciągniki i nikt się specjalnie nie czepia. We Francji rolnicy rozmawiają nawet z prezydentem a u nas nikt się rolnikami nie przejmuje a w szczególności rząd! ;[


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekw1224    1

Dlaczego rolnicy nie umią się zjednoczyć ja jestem z okolic Torunia a o strajku dowiedziałem się z agrobiznesu też bym pojechał.Co robią izby rolnicze w każdej gminie są obrani nasi przedstawiciele i nic nie robią!! A ci co się tu wypowiadają że te strajki są niepotrzebne że rolnicy maja dobre i drogie ciągniki niech się lepiej nie wypowiadają bo śmierdzą typowymi mieszczuchami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitara    0

Jeszcze wielu z nas upadnie i zbankrutuje oj bardzo wielu , a Ci co zostaną przetrwają będą milionerami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Witam Panowie popieram wasze działania i uważam że My Polscy Rolnicy musimy dawać o sobie znać bo inaczej Rządy Tuska doprowadzą nas do Ruiny . Dlaczego nie zatrzymali mięsa z Niemiec co dało by naszym rolnikom zarobić , Jak teraz nie wyjdziemy Razem i Producenci wieprzowiny mleka zbóż i innych gałęzi rolniczych to będą mieli nas jeszcze bardziej za nic . A ci we Francji wychodzą i protestują . A nasz Rząd ma nas za głupich . Oni nie mogą czuć się bezkarni i mieć wylane na Polskiego rolnika bo to my wytwarzamy dla nich żywność a nie jak Niemcy walą olej przepalony z silników by polaka szybko nakarmić .

Nawiązując do protestów podobno 25.02.2011 ma się odbyć podobny protest jak w Bydgoszczy ale w Chojnicach w woj Pomorskim przy Urzędzie Gminy . Apeluje do was wszystkich producentów Rolnych musimy być zgraną jednostką a nie że teraz mi jest dobrze a tamten niech sobie krzyczy . Za rok może kto inny będzie potrzebował pomocy . W każdym woj na pewno są jakieś izby rolnicze lub inne zgrupowania rolników musimy się zjednoczyć i razem coś zdziałamy .

Pozdrawiam i liczę na ruszenie POLSKICH Rolników!!!!!!!!!

 

Do chojnic mam z 30 Km tylko dzięki za info. Połączymy sily z rolnikami z Pomorskiego B)

 

jacekw1224 właśnie ja też nic nie wiedziało wogóle z mojej okolicy nikt :( a do bydgoszczy mam 70 Km tylko

Edytowano przez UrsusCzesio

Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

Dlaczego rolnicy nie umią się zjednoczyć ja jestem z okolic Torunia a o strajku dowiedziałem się z agrobiznesu też bym pojechał.Co robią izby rolnicze w każdej gminie są obrani nasi przedstawiciele i nic nie robią!! A ci co się tu wypowiadają że te strajki są niepotrzebne że rolnicy maja dobre i drogie ciągniki niech się lepiej nie wypowiadają bo śmierdzą typowymi mieszczuchami!

dokładnie też nic nie było słychać dowiedziałem się dopiero z tv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Po pierwsze nikt się nie będzie jednoczył, producenci mleka i zboża są zadowoleni z cen i ich to nie obchodzi... Dla mnie osoba która ma prawo jedynie do narzekania to jest osoba która trzyma trzodę chlewną w systemie zamkniętym i ma odpowiednią ilość zboża dopasowaną do produkcji reszta rolników systemie otwartym czy tych co mają 10 ha i setki tuczników to jest banda cwaniaków którzy chcą tak samo jak pośrednicy zarobić a się nie narobić... Tak jestem mieszczuchem bo pochodzę z miasta i nie znaczy to że nie znam wsi... Jak tak bardzo się niektórym nie podoba praca na wsi to naprawdę zapraszam do miasta zobaczycie czy tak fajnie... W mieście żaden sklepikarz nie dostanie dofinansowania co roku za ilość posiadanych metrów kwadratowych, kto dostanie w mieście na start 75 tys. złotych, która mała firma dostanie 300 tys złotych... Zastanówcie się trochę nad tym co piszecie... Ja nie żałuję nikomu kasy i nie chodzi że dostajecie dużo ale zrozumcie, że w mieście nie jest tak miło jak się wszystkim wydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82

Odniose sie do ostatniej wypowiedzi a myslisz ze bezrobotni z Urzedu Pracy nie dostaja po 40 tys na rozkrecenie biznesu i przedsiebiorcy na stworzenie miejsc pracy? wiec co to jest ? a myslisz ze wszyscy rolnicy korzystaja z dotacji? zobacz ilu jest rolnikow a ile jest złozonych wnioskow .Jak 1 lub 2 na wsi dostanie to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

I tak nie znasz tak dobrze jak ten co dzień w dzień pracuje. Akurat postulatów było więcej i inne niz ty tu twierdzisz. Zobaczymy za rok żeby tylko nie płakali ci co na zbożu chcą kase trzepać. W tym roku jestcena dobra a za rok czasem mi moze sie bardziej opłacic kupić zboze żeby hodować świnie niż samemu je wyhodować. Bo takie lata juz były.

A mnie obchodzą sklepikarze tyle samo co my ich. My strajkować będziemy i tam gdzie słońce nie dociera mam to co ty sobie twierdzisz nie podoba sie to idź do miasta z powrotem i razem z twoimi kompanami krzycz że rolnicy skurwy*** maja dobrze najlepszy sprzęt dotacje i maja czelność strajkować.. Jednoczyc sie będziemy a ty sobie krzycz jak chcesz. ;[ Bo co że teraz ci co maja krowy maja dobre ceny my musielismy skończyc z tym bo dawali po 50 groszy za litr... I żeby czasem znowu tak nie było.


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

dznield28 są dopłaty unijne na start przy zakładaniu firmy, wujek zarejestrował malutką firmę budowlaną zatrudnił 2 osoby i dostał nie małe pieniążki. więc nie pierdziel głupot, jak ktoś jest leń i ma wszystko w d*pie to zawsze będzie mu żle , tylko mi niemów że ciężko jest dostać dopłatę na firmę, żebyś ty wiedział ile trzeba urzędów odwiedzić , z iloma urzędasami się użerać, ile czasu musi minąć, ile własnych pieniędzy wyłożyć, czasu, cierpliwości, jakie okrutne wymagania i selekcja jest,by otrzymać te 75tyś, co nawet nie starczy na ciągnik nowy,biurokracja nie miłosierna, ilu młodych rolników zrobiono w h-ja, bo rodzice nie dostali RS i nie mogą przepisać gospodarki na niego, i co on ma teraz zrobić,

Edytowano przez suzuki21l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekw1224    1

danield28 taki mieszczuch ma urlop wyjedzie sobie na wczasy do Egiptu bo go nic nie obchodzi, a rolnik jak wyrwie sie na pół dnia z dziećmi nad morze to jest dobrze jeszcze ci co mają samą produkcje roslinną mogą się wyrwać ale tacy na produkcji zwierzęcej nie mają nawet świąt bo rano i wieczorem musza opszątnąć .I wlaśnie za to rolnicy chcą godziwych cen !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Jak tak jest w mieście dobrze to sprzedajcie gospodarki i do miasta. Myślicie że właściciel sklepiku czy firmy budowlanej ot tak sobie zamknie interes i wyjedzie z dziećmi na wczasy? Myślicie że on także nie pracuje całymi dniami, często i w niedziele aby zrobić wszystko na czas? Jego podwyżki cen surowców także dotyczą. I "mieszczuchy" mają o wiele gorszy start niż rolnicy. Co to jest 40tys. na start. Ledwo na samochód dostawczy starczy. A gdzie reszta? Po drugie te 40 tys. dostanie często tylko kilkunastu czasami kilkadziesiąt osób w powiecie. Nie mają później dopłat do gruntów czy zwierząt. Jeśli nie umiecie sobie poradzić w czasach kryzysu to kiepscy z was przedsiębiorcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

po prostu wieś potrafi lepiej wykorzystać pieniądze z Unii a niżeli miasto ponieważ to co robią urzędnicy u nas to jest paranoja. nie mówię że rolnik nie musi załatwiać nic bo samo przyjdzie tylko na pewno jest o wiele łatwiej i wiem to z doświadczenia. Polska wieś wykorzystuje całą pulę $$ a miasto tylko część bo to władze miast nie potrafią po nie sięgnąć aby później mógł ktoś sięgnąć od nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ale większość pieniędzy idzie właśnie na pomoc rolnikom. Ponad 40% unijnego budżetu zarezerwowane jest dla rolników. Duże pieniądze pochłania także administracja czy działalność UE. Chociaż w ostatnim roku to się zmieniło. I właśnie biurokracja. Rolnicy mają bardzo duży wachlarz możliwości brania dotacji z Unii. A mieszkańcy miast już nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Weź te twoje mądrości schowaj bo mi sie oranżada z komunii odbija a im ktoś broni strajkować? A jak tak dobrze to niech przyjdą na wieś.... ;[


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

A dlaczego miastowi nie tak najeżdzają na rolników i na to że maja taki a nie inny ciągnik, którym przyjechali na strajk? Dlaczego nie mówią o tym,że lekarz zarabia 15tyś zł miesięcznie i strajkuje? Dlaczego nie mówią o prywatnych firmach np. handlowych które są tylko pośrednikiem między rolnikiem a młynem czy między mieszalnią pasz a rolnikiem i owe firmy przynoszą ogromne zyski właścicielowi, dlaczego nikt nie spojrzy na tego o to właściciela, który jeździ najnowszym Mercedesem czy jakimś serer samochodem??


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

A jak chcesz zarabiać tyle co lekarz to idź na medycynę. Jak chcesz jeździć Mercedesem to zostań pośrednikiem między rolnikiem a hurtownią czy młynem. Jak chcesz jeździć na wczasy do Egiptu to znajdź pracę w mieście. Rolnik to zawód jak inne, gospodarstwo to przedsiębiorstwo jak firma transportowa czy budowlana. Ale widzę że niektórzy nie potrafią tego zrozumieć i cały czas traktują się jako wybrańców narodu którym wszystko się należy. Żyjemy w kraju gdzie każdy ma wybór co chce robić.

A strajków nie bronię. Róbcie co chcecie. Tylko nie zdziwcie się później reakcji społeczeństwa na wasze lamenty i biadolenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ja też jestem za tymi strajkami, powinno ich być więcej, a co do kasy z UE to też nie każdy dostanie bo się nie kwalifikuje, po drugie trochę papierkowej roboty jest z tym wszystkim... to że rolnik ma dobry i drogi ciągnik to mieszczuchy widzą, ale to że kredyty na kilkaset tysięcy, żeby ten ciągnik spłacił to już nie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj