Skocz do zawartości
Brukarz

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

Polecane posty

Edin    24

Co proponują, bo ja jakoś nie w temacie ostatnio :)

mynko    0

Witam. Co słychać na rynku Kozłka w waszych okolicach.jaka cena biorą czy nie biorą a może nikt nie sądzi skoro taka cisza na forum. Pozdrawiam.

szotrab14    0

Jaką dawkę Devrinolu dajecie na rozsadnik, a jaką przed wysadzeniem w pole? Dziękuję

Wiadomość z agroFakt.pl

timonoo    0

Witam panów bardzo serdecznie.

Mam drobne pytanie, powiedzcie mi panowie czy jest sens sadzić kozłem na 20-30 arach?

Chodzi mi o to że od kilku lat mam chęć zająć się jakąś uprawą, ale nie zboża wcześniej miałem tak zwaną zajawkę na borówkę amerykańską i co chwila przychodził pomysł z ziołami, z borówki już zrezygnowałem ale te zioła nadal mnie męczą ale żeby nie pchać pieniędzy od razu w sprzęt chciał bym tak jak panowie określają na "próbę" te 20-30a obsadzić kozłkiem i ogólnie prace ręczne przy nich wykonywać gdzie jedyne koszta pieniężne to rozsada i nawóz ewentualnie herbicyd przed posadzeniem. 

Ulman    289

Mam pytanie a tym patoranem można pryskać kozłek jak jest posadzony na polu ?

To samo jest teraz pod nazwa Proman tylko  że rejestracja na ziemniaki chyba 

Edin    24

Jeśli ma się pewność że na skupie nie przebadają to jak najbardziej można pryskać :) Proman to prawie patoran substancja ta sama ale ma inny skład.

Edytowano przez Edin

Ulman    289

Jak inny skład? Metobromuron 500g/l w formulacji SC i tu i tu. 

Edin    24

Substancja czynna ta sama dlatego napisałem  że to prawie to samo co patoran. Weź pod uwagę że każdy środek nie składa się tylko z substancji czynnej.

Ulman    289

Uzywałem go na soje , kolega na fasolę po wczesniejszych rozmowach z Basf i Belchim. Jedni i drudzy potwierdzaja że te preparaty są tożsame.

Edin    24

Zgoda tylko tu mówimy o kozłku, roślinie której szkodzą niektóre adiuwanty a którą można też traktować związkami z grupy fenoksykwasów. Dla tego cały czas twierdzę że to prawie to samo. I żeby była jasność ja nie mówię że nie działa jak patoran :)

Ulman    289

Działa jak Patoran i mimo ze nie jest Patoranem i tego sie trzymajmy :)

Brazuca    0

Witam. Jak przedstawia się sytuacja na rynku koziełka w waszych okolicach. Jaka cena. Czy udało wam się przed zimą zdążyć wszystko wykopać. ?

szotrab14    0

Jaką dawkę Promanu dajecie na 1 ha? Stosuje się go przed posadzeniem czy w późniejszej fazie? A może ktoś ma doświadczenie w stosowaniu Stompu w uprawie kozłka? Będę wdzięczny za opinie.

mynko    0

Oprysk wystarczył czy plewiłeś ręcznie i w jakiej fazie wzrostu  stosowałeś a w próbach pozostałości nie masz?

Piter72    0

Pryskałem jak kozłek miał 3-4 liście.

Coś tam rosło latem więc trzeba było trochę przerwać ale nie było tego dużo.

Co do pozostałości to nie wiem bo ja sprzedaję takiemu pośrenikowi że nawet do worków nie zagląda i myślę że raczej tego nie badają.

Piter72    0

tyle ile jest napisane w ulotce czyli 3 litry na hektar

jestem z niego zadowolony, na wiosnę też będę pryskał

Brazuca    0

Mam pytanie czy ktoś w tej chwili skupuje kozłek bo jak na razie cisza. Może coś się ruszy czy dopiero po nowym roku ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez irzi
      Czy ktoś posiada plantację choinek, szukam osób do wymiany doświadczeń w tej dziedzinie.

http://folwarczek.pl
    • Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.
    • Przez przemek704
      Witam!
      Nie znalazłem na forum za dużo informacji na temat tej uprawy a chciałbym zasiać tego z 2 ha w tym roku.
      Znalazłem już firmę kontraktującą ale chętnie dowiedziałbym się na co zwrócić uwagę w tej uprawie. Interesuje mnie zwłaszcza kwestia roznoszenia nasion przez wiatr w trakcie dojrzewania. Czy można sobie w ten sposób zachwaścić działkę i sąsiednie działki, chce to posiać od miedzy i nie chce toczyć wojny z sąsiadem :-). Jak rozmnaża się ta roślina? tylko z nasion? i zabieg agrotechniczny gdy roślina jest jeszcze mała wystarczy aby się jej pozbyć raz na zawsze?
      Na jakiejś stronie internetowej znalazłem informacje, że jeśli w tym samym miejscu przez dwa lata z rzędu posiejemy ostropest to już w 3 roku nie trzeba siać sam wyrośnie.

Jest to trudno zwalczalny chwast czy nie ma z tym problemu?
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez vailus
      Witam.
      Mam takie pytanie odnośnie wywozu obornika. Jak powszechnie wiadomo jest sztywna reguła że do 30 listopada trzeba to zrobić. A co w przypadku gdy wcześniej naprawdę nie da się wjechać na pole? Połowę już wyziozłem i zaorałem. A co z resztą? Czekać do wiosny czy jest możliwość po 30 listopada to zrobić? Po ostrych opadach, ciężkiej ziemi i już rozleciałej melioracji w wielu miejscach które mi pozostały do zawiezenia po prostu nie da się wjechać na pole.. Co w takim wypadku robić?