Skocz do zawartości
Brukarz

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

Polecane posty

Janek207    0

Nowicjusz filmik zaje...fajny ale jak cena taka niska będzie to drugiego traktorka do ciągania przyczepy w tym roku sobie nie kupisz:(

Wiadomość z agroFakt.pl

Edin    24

chorzel221 a nie myślałeś sobie zrobić jakiegoś sprzętu do wrzucania? Może coś na zasadzie przyczepy samozbierającej?

Edin    24

Tylko że wtedy spory ciężar zrobi się na tyle. Będzie podnosić cały przód i wyjmować lemiesz z ziemi. Wtedy trzeba by zrobić obciążenie na przodzie równe obciążeniu wsadu zbiornika. Ewentualnie pokombinować i zrobić zbiornik na ramie z przodu. Czy tak czy tak należało by wzmocnić ramę. 

Może pasował by jakiś gotowy kosz od Anny albo Neptuna tylko przenośnik trzeba by wykombinować.

Pol-Zbyt    0

Witam, chętnie kupię suszone korzenie kozłka lekarskiego dobrej jakości między innymi olejki min 0,4% kwasy 0,17% , i wolne od   pozostałości po pestycydach . Zainteresowane osoby proszę o kontakt PRIV poprzez agro foto.

Pozdrawiam zielarzy .

chorzel221    96

Witam, chętnie kupię suszone korzenie kozłka lekarskiego dobrej jakości między innymi olejki min 0,4% kwasy 0,17% , i wolne od   pozostałości po pestycydach . Zainteresowane osoby proszę o kontakt PRIV poprzez agro foto.

Pozdrawiam zielarzy .

Szkoda ,że tak późno się pan tu odezwał. Niech pan napiszę w wiadomości prywatnej cenę jaką pan proponuje, chętnie nawiązałbym współpracę jeżeli cena byłaby korzystna. Województwo Kujawsko-pomorskie powiat Włocławski.

kratosik    0

Pesymista twierdzi ze walerian smierdzi-optymista dowodzi ze to nic nie szkodzi.a moze jednak da wiecej.

tofilek    0

niewiecie że zatrzymywanie skupów to celowe działanie żeby nie podnosić cen ludzie myślą ze już nie będą skupywać ,a gdy tylko otworzą skup  wypychacie towar za marną cene

kratosik    0

Tofilek a nie pomyslales o tym ze kurowiak pyta np.bo mu od dziesiatego do dziesiatego nie starcza.to chce sprzedac meterek zeby miec na ch....a co do skupow to oczywiscie masz racje.nie zdziwie sie jak przed swietami bedzie po 5-vat.pozdrawiam tych którzy nic nie sprzedali.

kurowiak    0

Mi akurat starcza bo mam inną pracę ale jestem ciekaw. Ale z tofilkiem się zgodzę u teścia juz worki przygotowane czekają aby skup jakiś ruszy

tofilek    0

napewno sytuacja z kozłkiem się nie poprawi ,wcześniej ludzie sadzili 30 ary i mieli z tego jakieś pieniadze teraz musza posadzić 3 razy tyle żeby troche zarobić. zatem towaru jest bardzo dużo na rynku a cena będzie bardzo słaba i raczej się juz nie podniesie do tego co było kilka lat temu/

Anetta0909    0

Witam;) I jak tam kochani tegoroczne zbiory? Możecie się pochwalic? Ktoś sprzedał,ktoś czeka? Wszystkiego co najpiękniejsze na święta !!:D

kratosik    0

Witam.najpiekniejszy mial byc skup po 2zl za kilo ale po tyle to chyba nawet mikolaj nieda.ja nic nie sprzedalem, narazie czekamy.Wesolych Swiat.

Anetta0909    0

Rozumiem ich zagranie taktyczne z tym skupem ale żeby już po dwójce skupowac?Paranoja. Kratosik czy dobrze Cię zrozumiałem?

kratosik    0

Rozumiem ich zagranie taktyczne z tym skupem ale żeby już po dwójce skupowac?Paranoja. Kratosik czy dobrze Cię zrozumiałem?

Oczywiscie ze zle zrozumiales.Ot taka ironia swiateczna:)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez irzi
      Czy ktoś posiada plantację choinek, szukam osób do wymiany doświadczeń w tej dziedzinie.

http://folwarczek.pl
    • Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.
    • Przez przemek704
      Witam!
      Nie znalazłem na forum za dużo informacji na temat tej uprawy a chciałbym zasiać tego z 2 ha w tym roku.
      Znalazłem już firmę kontraktującą ale chętnie dowiedziałbym się na co zwrócić uwagę w tej uprawie. Interesuje mnie zwłaszcza kwestia roznoszenia nasion przez wiatr w trakcie dojrzewania. Czy można sobie w ten sposób zachwaścić działkę i sąsiednie działki, chce to posiać od miedzy i nie chce toczyć wojny z sąsiadem :-). Jak rozmnaża się ta roślina? tylko z nasion? i zabieg agrotechniczny gdy roślina jest jeszcze mała wystarczy aby się jej pozbyć raz na zawsze?
      Na jakiejś stronie internetowej znalazłem informacje, że jeśli w tym samym miejscu przez dwa lata z rzędu posiejemy ostropest to już w 3 roku nie trzeba siać sam wyrośnie.

Jest to trudno zwalczalny chwast czy nie ma z tym problemu?
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez vailus
      Witam.
      Mam takie pytanie odnośnie wywozu obornika. Jak powszechnie wiadomo jest sztywna reguła że do 30 listopada trzeba to zrobić. A co w przypadku gdy wcześniej naprawdę nie da się wjechać na pole? Połowę już wyziozłem i zaorałem. A co z resztą? Czekać do wiosny czy jest możliwość po 30 listopada to zrobić? Po ostrych opadach, ciężkiej ziemi i już rozleciałej melioracji w wielu miejscach które mi pozostały do zawiezenia po prostu nie da się wjechać na pole.. Co w takim wypadku robić?