Brukarz

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

Polecane posty

radian123    25

Jaka jest przyczyna ze kozlek idzie jedne lata mniej w kwiat a jedne lata bardzo mocno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik24l    0

Ja myślę ze jak masz rzadko posiana rozsadę kozłka to wtedy idzie po posadzeniu na polu w kwiat? musisz obcinać przy samej ziemi ja nie raz mam ze trzy razy chodzę po polu i obcinam bo jak nie obetniesz to nici z plonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Sadzonki z grubym korzeniem idą w kwiat a te drobniejsze  nie lecz są gorsze do przyjmowania się. Coś za coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6
Dnia 2.05.2019 o 19:47, filip4 napisał:

mam do sprzedania, komplet maszyn do ziół, dwa kombajny, dwa opielacze, myjkę, maszynę do wytrząsania resztek piachu po przecięciu głąba, suszarnie podłogową, ścinarke do liści.

Szukam jakiejś myjki i może coś do czyszczenia jak możesz daj namiary jakieś albo coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daszbur12    0

Witam, widzę że znacie się na rzeczy i chciałbym się was poradzić. Od kilku lat uprawiam kozłek lekarski, lubczyk i prawoślaz. Co do prawoślazu i lubczyku to wszystko pięknie bo mam już sprawdzone środki przeciw chwastom ale mam problem z kozłkiem lekarskim, nie mogę sobie poradzić z chwastami w tej uprawie. Ze względu na pracochłonność ( raz na 2-3 tygodnie pielenie ręczne ) już powoli kończy mi się cierpliwość , z roku na rok pomniejszam areał kozłka lecz chciałbym przy nim pozostać ze względu na dość dobrą cenę oraz szybki zbyt. Może ktoś ma sprawdzone środki w uprawie kozłka i mógłby się podzielić ze mną swoją wiedzą. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik24l    0

Mam ten sam problem co Ty mam 1,5ha i gracuje są środki jak Stomp czy teraz to już zamiennik stompu  i dewrinol ale u mnie ludzie pryskają środkami od chwastów tymi co się rzepak pryska nie którzy na 4 dzień po posadzenie a nie którzy i 2-3tygodnie po posadzenie ale ja wiem ze wszystkie srodki na chwasty hamują wzrost kozłka lekarskiego dlatego wolę najpierw co 7-10dni wzależności od pogody bronuję broną chwastownikiem ale trzeba 4razy gracować ale chociaż jest na jesieni co kopać na razie nie narzekam na urodzaj pasowało by były troszkę cieplejsze noce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian0826    6

Mam pytanie odnośnie zawartości kwasów i olejków w kozłku..Czy wie ktoś jak zwiększyc ich zawartość albo co może powodować ich niski poziom w suchym korzeniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik24l    0

Co do kwasów to  ta firma co ode mnie bierze im aby zależy na kwasach nie na olejkach to karzą kopać kozłek zimowy pod koniec sierpnia albo na początku września i suszyć cały czas w temperaturze max 33stopnie w tamtym roku tak robiłem i poszło elegancko a wiosnowy to najlepiej kopać wczesną wiosną nastepnego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Witam. Jakie ceny na ten sezon czy ktoś coś wie. Pozdrawiam i życzę wysokich plonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian0826    6

Macie może informacje do jakiej ceny kozłek w tym roku może urosnąć oraz jak wygląda sprawa z arcydzięglem?..Podejrzewam że warto trzymać i jedno i drugie ponieważ podobno wielu mniejszych plantatorów takich do 1ha zlikwidowało uprawy...

Czy ktoś może już kopie lub ma w planach ? ciekawi mnie jak plony w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Ja kopię kozłek i jest nie najgorzej ale zato jak fajnie się kopie suchutko , czyściutko no i szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian0826    6

I jakieś pierwsze wrażenia plonu sa ?bo z tego co tak sie orientowalem na polu to troche jest korzen slabiej rozwiniety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brazuca    1
7 godzin temu, dawidursus323 napisał:

Jak podajecie ceny skupu to mokrego czy suchego?

Suchy to jeszcze sprzedasz a mokry to ciekawe gdzie? A z cenną to trzeba być cierpliwym.

Edytowano przez Brazuca
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian0826    6
23 godziny temu, Brazuca napisał:

Suchy to jeszcze sprzedasz a mokry to ciekawe gdzie? A z cenną to trzeba być cierpliwym.

A orientujesz się może jakie są teraz ceny kozłka suchego i arcydzięgla? i jaki jest trend bo wydaje mi się że cena rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian0826    6

Witam ;)

Pytanie do doświadczonych ludzi w uprawie kozłka

Czy posiadacie informacje jaki wpływ na kozłek ma wapno magnezowe i ogolnie wapno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj