Brukarz

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
LUBCZYK    0

Jak po 6 jest normalnie to gratuluję podejścia a po 2 to chyba w Etiopi sprzedają.Po za tym to szczęśliwego nowego roku 2015!!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetta0909    0

W takim razie "LUBCZYK" naprawdę warto przeczekać ten bum po zbiorze? I czekać na lepszą chwile?Tak szczerze bez ogródek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUBCZYK    0

Liczyć liczyć i jeszce raz liczyć koszty i uzyskujemy pewną cenę,dolną granicę przy której mamy zero dochodu z naszej pracy a nawet jeśli mamy dochód to też radzę policzyć podzielić to na miesiące,od momentu wysiania nasion na rozsadnik do momentu sprzedaży czas jaki poświeciliśmy na pracę itd,i może się okazać że ów dochód mamy dość mizerny.Oczywiście każdy musi to sam sobie na własny sposób obliczyć i ustalić swoją dolną granicę opłacalności indywidualnie według własnych kryterjów.Więc nie wiem czy sprzedawać czy czekać,trzeba sobie to policzyć.Ktoś ma kredyt,ratę itp. i po ile by nie było opchnie bo ma nóż na gardle,a jak ktoś ma kasę i mu nie zależy to zmagazynuje i już ot i cała filozofja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetta0909    0

:Lubczyk" dobrze gadasz polać mu ;) Wszystkiego co najlepsze w nowym roku niech plony będą ogromne i ceny przyzwoite tego sobie i Wam życzę !Piona ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Panowie co do kosztów to jak wam wychodzą piszcie na prv jak chcecie się podzielić wiadomościami to może wam coś doradzę jak zejść z kosztów produkcji bo jest to możliwe. pozdrawiam i życzę szczęśliwego nowego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetta0909    0

Oby był szczęśliwy i dobry dla każdego ;) Takie pytanie,czym najlepiej posypać na wiosnę kozłek? Jakieś konkretne nawozy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUBCZYK    0

Popieram przytakich cenach to ratuje jedynie Obornik najlepiej z własnego gospodarstwa i można niczym nie sypać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

można posypać saletrzakiem, saletrą, mocznikiem lub innym azotowym zawozem pod warunkiem że na jesień przed sadzeniem był dany nawóz fosforowo-potasdowy. ja dla oszczędności dwa razy  sypię siewnikiem rzędowym tylko po rządkach a raz zwykłym rozsiewaczem i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetta0909    0

Nie sypałem jesienią z tego względu, że po posadzeniu zbadałem glebę i wyszło ze jest kwaśna i wapniowałem tylko.Teraz na wiosnę od razu ruszyć z fosforem i potasem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

tak zasjak tosuj polifoskę 6 lub 8 i domieszaj np. saletry dla zwiększenia azotu i ona szybko działa a polifoska wolno a dawkę jaką dać to w zależności jak będziesz siał czy rzędowo czy rzutowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Mam takie pytanko,czy mimo tas słabej zimy wpłynie to negatywnie na ukorzenienie i wegetację kozłka?

 

 

Jak posadziłeś na dobrą głębokość tak jak Ci mówiłem to nic mu będzie. 


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUBCZYK    0

ja miałem zakontraktowany to problemu z pogonieniem nie miałem :P

 

W jakiej cenie na kontrakcie miałeś bo już 3 wersje słysze,od dawna kontraktujesz czy świerzak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj