Brukarz

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukii    0

cena okolice Abramowa 6+vat  co do pytania o zbór kozłka to lepszy niż rok temu a co do pytanka o kombajn to ja zbieram bolkiem a moi znajomi anną i jest ok 

 

Powiedz mi co do anny wiesz może czy jakoś ją przerabiają na potrzeby kopania kozłka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek35    0

Powiedz mi co do anny wiesz może czy jakoś ją przerabiają na potrzeby kopania kozłka?

jak widziałem u znajomych to nic nie przerabiali w annie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukii    0

Wojtek , dzięki za info , myślałem , że będzie trzeba wykręcić wałek ten który jest przy koszu ale skoro nic nie przerabiali to nie będę go wykręcał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

@Lukii

 

Możesz powiększyć kosze na kołowrotku jeśli będzie się zapychało.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dario429    0

Witam. MY kopiemy przerobiona anka na maksa  jak bede miał troche czasu  to wrzuce  tu zdjecia.. Cena zioł chyba bedzie słaba przez kilka najblizszych lat. Kto kontraktuje  to  jakos  sobie  poradzi , oby tylko pogoda   jeszcze tylko  dopisywała.


Czy ktoś mi powie jak rozpoznac podstawowe choroby kozłka? W tym roku w sadzonce miałem sporo niewykształconych korzeni tzn były bardzo krótkie i koloru zielo-żółtego. Czy to jakas choroba a moze  wina  gleby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

@Dario nie ma specjalnych chorób kozłka, atakują go popularne grzyby które są na innych roślinach, wystarczy obserwować.

 

@Kratosik Myślimy że powinieneś jak najszybciej zamówić wapno :) i nie zadawać głupich pytań. Przecież było wcześniej że kwaśna ziemia nie nadaje się do uprawy kozłka. :P


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Według mnie jeśli jest potrzeba warto wapnować w każdej możliwej porze, fakt że istnieją okresy rozsiewu w których wapno jakby będzie miało większe "możliwości pracy" ale uprawa kozłka i innych ziół to nie uprawa zboża o której uczyliście się w szkole. Tutaj są trochę inne terminy i rodzaje zabiegów. 


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukii    0

Witam. MY kopiemy przerobiona anka na maksa  jak bede miał troche czasu  to wrzuce  tu zdjecia.. 

 

Jakbyś mógł wrzucić zdjęcia to byłbym Ci wdzięczny 

 

Jakie opryski stosujecie na choroby  kozłka i jak je rozpoznać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kratosik    0

Coś niechętnie się dzielicie wiadomościami o cenach jedynie lubartów

U nas (lodzkie) skup wstrzymany.nieoficjalnie wiem ze cena ma isc jeszcze do dolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Jak nie będziecie oddawać po 6 zł  to cena pójdzie do góry jak zaczniecie poleci w dół, ot tak fikuśna logika rynku :D


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurowiak    0

Ciekaw jestem właśnie jak to jest z tymi cenami czy lepiej się wstrzymać czy zazwyczaj cena przez cały sezon raczej nie ulega więkdzej zmianie. Mi akurat nie zrobi większej różnicy czy sprzedam teraz czy za kilka miesięcy ale żeby nie okazało się że wstrzymane skupy są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofilek    0

napewno skupy nie zostaną wstrzymane bo towaru jest wiele mniej niż w ostatnich latach tylko cena słaba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurowiak    0

niestety ale zawsze się znajdzie ktoś kto wyjdzie przed szereg tu u nas sprzedają bo myślą że jak taka słaba cena to niedługo w ogóle skupu nie będzie. A potem to narzekają że prawie za darmo muszą robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofilek    0

za 6 zł to tylko zwrot kosztów produkcji nawozy robocizna paliwo itp.a zarobku 0 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUBCZYK    0

Frajerów już mamy w sadownictwie jak to nasz sawicki powiedział więc nie bądzcie w zielarstwie frajerami i nie sprzedawć po 6zł proste jak drut,edin ma rację w tym co wcześniej napisał.Nie słuchaćpropagandy że sąsiad słyszał że mu sąsiad mówił żę tanieje,bzdury jakieś jak nie wiesz nie klep głupot nie siej mamony jeden z drugim,sprawa jest prosta albo wy kupców albo kupcy was kto cierpliwszy ten lepszy,szału pewnie nie będzie ale na litość boską trochę honoru i nie pchać po 6 zł bo robicie frajerów z siebie.

Edytowano przez LUBCZYK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj