Brukarz

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

Polecane posty

mynko    3

Ja posiałem dzisiaj, a na ile m2 wysiewacie 1 kg nasion? bo ja posiałem na jakieś 120 m2 1 kg nasion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Powoli siejemy :)20140707_151259.jpg


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
landin    0

Powoli siejemy :)20140707_151259.jpg

no i kolega widze znowu reklamę tworzy na forum co roku to samo forum chyba służy czemu innemu. Po prostu cwaniactwo

 

 

w granicach 200-300

kolega zawyża cene normalnie 100-150zł kosztuje tegoroczne Edytowano przez landin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcelo305    0

Edin w porównaniu do Ciebie Landin nie żałuje informacji na temat kozłka.Widać że nie jest skąpy podzielić się wiedzą.A forum właśnie służy do takich rzeczy.A propo nasienia to w tym roku nie ma urodzaju co do ceny 100-150zł to kosztuje stare nasienie nawet pięcioletnie.A cena tegorocznego nasienia jest w granicach nawet 400-500zł.Jak nie pasuje Ci co inni piszą to nie komentuj.Sam byś się podzielił na temat uprawy kozłka a nie tylko korzystał i krytykował. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofilek    0

u mnie w tym roku tylko 3 kg nasion wyszło w ubiegłym na tym samym areale miałem około 10 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Landin, czy ja w ostatnim poście zrobiłem sobie reklamę? Padło pytanie czy siejemy to odpisałem że powoli siejemy. Zresztą kto mnie zna ten wie czym się zajmuję i co robię. Orzę glebę tak samo jak ty i inni. Forum rolnicze więc wydaje mi się że reklama tego co robimy w swoich gospodarstwach nie jest niczym złym.

 

Co do ceny nasion tak jak Marcelo napisał cena od 350 wzwyż w zależności od czystości i użytych zapraw. U mnie nasiona zaprawione od chorób grzybowych i robactwa kosztują na chwilę obecną 500 zł.

 

Tak jak Teofilek pisze w tym roku z nasionami jest gorzej niż w zeszłym roku. Mam nadzieję że przełoży się to na cenę korzenia :)

 

Mate690 pisał o opryskach. Stosowaliście Dual Gold?


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
landin    0

Edin w porównaniu do Ciebie Landin nie żałuje informacji na temat kozłka.Widać że nie jest skąpy podzielić się wiedzą.A forum właśnie służy do takich rzeczy.A propo nasienia to w tym roku nie ma urodzaju co do ceny 100-150zł to kosztuje stare nasienie nawet pięcioletnie.A cena tegorocznego nasienia jest w granicach nawet 400-500zł.Jak nie pasuje Ci co inni piszą to nie komentuj.Sam byś się podzielił na temat uprawy kozłka a nie tylko korzystał i krytykował. <_<

chłopie jakie 400-500 w mojej okolicy nasienie tegoroczne dobrze zaprawione kosztuje maks do 300zł a tak wogule to kto na uprawie śie zna to nieśieje nawet zeszło rocznego naśienia a niemówiąc piencioletniego śianie takiego nasienia mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Panowie nie kłućcie się bo jak zapytałem na ile m2 wysiewacie 1 kg nasion to nikt nie odpowiedział więc każdy ma swoje tajemnice a ja pytałem tylko dla tego bo pierwszy raz siałem i posiałem 10 arów także zobaczymy ale jestem dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
landin    0

towaru z pewnośćią bendzie mniej a co do ceny śie okarze niedługo to co widać na polach to dużo zaniedbanych plantacji u tak zwanych plantatorów na doczepkę a i nasadzenia są mniejsze. kozłek jest rośliną wymagająca jak śie niezainwestuje to i kopać niema co. chłopaki jaki ceny macie na kontraktach na ten rok.

Edytowano przez landin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcelo305    0

Kto tu kogo nazywa chłopem kup sobie gazete to zobaczysz jakie ceny chodzą na ten rok.Widać, że za mało się znasz na uprawie.Nasienie ubiegłoroczne też można wysiać tylko mniej jest flanców i słabo wschodzi po sianiu, wiadomo świeże to lepsze.A propo czy ja coś pisałem na temat siania ubiegłorocznego czy pięcioletniego nasienia?.Wcale nie mija się z celem jak ktoś chce mieć większe flance na jesieni to nie którzy sieją w czerwcu nasieniem ubiegłorocznym.Mynko nikt tu się nie kłóci tylko sam Landin czepia się byle czego a to z reklamą a to do ceny.

Edytowano przez marcelo305

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

post-47262-0-56918300-1406305349_thumb.jpg

 

Posialiście już? Ile dajecie devrinolu na hektar?


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

około dwa i pół litra na 1 ha to taka średnia z tej rozpiski zamieszczonej na butelce i ma być dobrze pod warunkiem że zabieg był dobrze wykonany. Sprawdza się to w wielu uprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kratosik    0

Witam.od jakiegos czasu sledze ten temat.sporo ciekawych zeczy piszecie.ja zajmuje sie ta uprawa dopiero dwa lata.do tej pory wiekszosc prac wykonywalem recznie.z tad moje pytanie dotyczace devrinolu-czy mozna polaczyc go z opryskiem od robaka na dwa tygodnie przed sadzeniem jesiennej rozsady?

 

Witam.od jakiegos czasu sledze ten temat.sporo ciekawych zeczy piszecie.ja zajmuje sie ta uprawa dopiero dwa lata.do tej pory wiekszosc prac wykonywalem recznie.z tad moje pytanie dotyczace devrinolu-czy mozna polaczyc go z opryskiem od robaka na dwa tygodnie przed sadzeniem jesiennej rozsady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Można połączyć a sadzić można zaraz po oprysku ale lepiej odczekać z dzięń lub dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

U nas leje się mniej więcej od dwóch do trzech litrów w zależności od działki.

 

Ja bym odczekał nawet koło tygodnia do sadzenia dzięki czemu oprysk rozejdzie się równomierniej w glebie.

 

 

post-47262-0-77865500-1406630472_thumb.jpg


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

@kratosiik

 

Głębiej nie trzeba, mało które chwasty kiełkują z głębszych warstw.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

@Arrow

 

Nie można. A przynajmniej nie można na rozsadniku. Na polu nie próbowałem.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj