Brukarz

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

Polecane posty

LUBCZYK    0

Powiem szczerze że tak beznadziejnego roku to od co najmniej 10 la nie było i nie chodzi o kozłek ale i wszystko inne,dno i jeszcze raz dno,generalnie współczuć można jeśli ktoś tylko żyje z uprawy ziół i nie ma innego dochodu,kombinacje wydziwianie a w końcowym efekcie doszło że nawet towar któremu próby wydały nikt nie chce,zaczyna się jakieś utykanie po znajomości na siłe weź to ja ci wezme tamto twoje,parodja i nic więcej tyle w temacie mam do powiedzenia.Panowie i panie plantatorzy/rki jeśli macie jak przeżyć to olejcie towszystko i nie sprzedawajcie,chyba że ktoś musi,niech firmy też idą po rozum do głowy bo widzę że jak tak to będzie wyglądać to ludzie to oleją bo nikt dla chobby tego robił nie będzie.Nie proście się jak nie musicie sprzedać zagryście zęby jakoś przeżyjecie.Od jednego rolnika wysłano 20 prób każda mu wyszła i co i nie ma gdzie chłop sprzedać bo ku...... na 20 worków granulka piasku była.Ja przypomnę firmą za parę lat jak towaru nie będzie osobiście każę plantatorą moim znajomym sypać piach do worków łopatami dziekuje tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Z przetrzymywaniem towaru bylbym ostrozny.Juz niedlugo zaczna sie wiosenne zbiory,a majac do wyboru towar jesienny i wiosenny to przetworca na jesienny po prostu na......ra.Jesli ktos ma mozliwosc sprzedac to niech sprzedaje nawet za 6 zl i niech zapomni o kozlku na pare lat.Czasy kiedy cala rodzina zajmowala sie tym majac 0,5 ha i z tego zyla juz nie wroca.To nie jest jakas specjalna uprawa ktorej nie da sie zmechanizowac a do wielu jeszcze nie dotarlo ze jak beda robic wszystko recznie i duzym nakladem to ktos im za to bedzie placil krocie.Rynek nie lubi prozni ,nie beda tego uprawiac Polacy to znajdzie sie ktos inny.Wydaje mi sie ze ta walka na rynku nie jest miedzy kupujacym a sprzedajacym ,tylko miedzy kupujacymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofilek1    0

luxer co ty za głupoty piszesz pomyśl 2 x zanim coś napiszesz.wiosennego tym bardziej nikt nie chce bo ma o wiele minie olejkow o kwaskow niż jesienny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Kolego tofilek1 jesli bedziesz mial wiosenny to chetnie od Ciebie kupie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Co to znaczy czym?Jesli kolega napisal ze wiosennego nikt nie chce, to ja kupie.Bo z jesiennym nie ma problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUBCZYK    0

Musicie wiecej sadzić w tym lublinie będzie drożej rozdrabniacie się tak po porę ha walcie po 20 ha napewno sie wtedy ruszą i skupy i ceny,w łódzkim widze nie ma problrmu ze zbytem bo tu mało kto ma 1ha i wszyscy upchną i nie ma kłopotu a tam u was cóż 40 ha zasadzcie,w łódzkim nie sprzeda kto nie chce bo mu np cena nie odpowiada a u was u kazdego po 10 ton na magazynie a 10 ha w polu i co na tym wygraliście?Nie chce nikogo obrazic ale takie są realjia właśnie.Najedz sie łyżeczką nie chochlą bo się zakrztusisz. A niestety kupcy z naszego terenu waszego towaru nie chcą.Pozdro niech i u was idzie ale może być cięzko wtym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUBCZYK    0

Widocznie lepszy skoro waszego nie chcą,a cena w zalezności od próby 0d 6.50 do 8 nawet było,warunek zero zanieczyszczeń(liści,kamyczków,perzu piachu itp)z reguły przesiewane,jednym sie to podoba drugim nie,jak robi ktoś badziewie ma problem ale jak ktoś ładnie robi to nic mu nie odchodzi.Na dzien dzisiejszy tendecja spadkowa wciąż niestety i więcej jak 7 nikt pewnie nie da.Także interes rzaden za 6.50 osobiście bym nie sprzedał bo dla ideii sie tego nie uprawia,powodzenia dla nowych którym kozłek przesłonił rozum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
landin    0

Widocznie lepszy skoro waszego nie chcą,a cena w zalezności od próby 0d 6.50 do 8 nawet było,warunek zero zanieczyszczeń(liści,kamyczków,perzu piachu itp)z reguły przesiewane,jednym sie to podoba drugim nie,jak robi ktoś badziewie ma problem ale jak ktoś ładnie robi to nic mu nie odchodzi.Na dzien dzisiejszy tendecja spadkowa wciąż niestety i więcej jak 7 nikt pewnie nie da.Także interes rzaden za 6.50 osobiście bym nie sprzedał bo dla ideii sie tego nie uprawia,powodzenia dla nowych którym kozłek przesłonił rozum:)

 

 

 

 

 

w lubelskim pod wzglendem zawartości olejków jak i kwasków wcale nie jest gorszy od łudzkiego. A ze zbytem też niema problemu kto ma czysty towar wiec kolego lubczyk niepisz głupot. a po 8 to był ale w zeszłym roku,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
landin    0

Musicie wiecej sadzić w tym lublinie będzie drożej rozdrabniacie się tak po porę ha walcie po 20 ha napewno sie wtedy ruszą i skupy i ceny,w łódzkim widze nie ma problrmu ze zbytem bo tu mało kto ma 1ha i wszyscy upchną i nie ma kłopotu a tam u was cóż 40 ha zasadzcie,w łódzkim nie sprzeda kto nie chce bo mu np cena nie odpowiada a u was u kazdego po 10 ton na magazynie a 10 ha w polu i co na tym wygraliście?Nie chce nikogo obrazic ale takie są realjia właśnie.Najedz sie łyżeczką nie chochlą bo się zakrztusisz. A niestety kupcy z naszego terenu waszego towaru nie chcą.Pozdro niech i u was idzie ale może być cięzko wtym roku.

 

 

 

 

chyba koledze lubczykowi żal d*pe ściska każdy sadzi ile jest w stanie przerobić . Ja osobiście sadze zioła od lat 80tych w tej chwili co roku mam ok 15h sadze kozłek lubczyk i arcydziengiel. a kupcy z łudzkiego skupują w lubelskim a dokładni w Abramowie wienc nie pieprz głupot jak nieznasz realiów.

 

jak tam u was się coś rusza ze sprzedarz bo i mnie lubels. to dalej lipa

 

 

 

a dokładnie z kond jesteś to dam ci kilka namiarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUBCZYK    0

Pewnie że u was kupują a wiesz w jakim celu?Domyśl się jak taki obeznany w realjach jesteś,a to czy ty mi wierzysz po ile można było dostać czy nie to mi zwisa i powiewa,możesz sobie nawet po 3 sprzedawać albo i po 23,ani ty mi nie dodasz ani ja ci nie zabiorę,ty wiesz swoje a ja swoje,chyba tobie żal d*pe ściska bo po 6 sprzedałeś i jak słyszysz że ktoś za dobry towar dostał 8 to wyzywasz.A co to za szał te 8 myslisz że nie do zrobienia to słabe te twoje realja są,ale nie ma co dyskutować bo juz tu podobne spięcie było kolega LUXER miał z kimś odnośnie cen.A może eksportuję do usa i 16 dostaję a ty po 6 sprzedajesz kolego landinie i po co sie pienisz,zabrałem ci złotówke z twojego towaru czy ty mi dołożyłeś do 8 ugryź sie w język i pomyśl jak robić dobry towar z dobrą zawartością to i ci zapłacą jak sobie znajdziesz dobrą firmę co cię nie oszuka wszystko w temacie.

 

Po za tym napisałem że można było dostać za dobry towar i nie że każdy jak leci tylko kilka osób mały % ogółu ale przecież cię nie przekonam wierz lub nie,sprzedawajcie nawet po 27 za kg i skonczmy dyskusję pozdro dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
landin    0

Pewnie że u was kupują a wiesz w jakim celu?Domyśl się jak taki obeznany w realjach jesteś,a to czy ty mi wierzysz po ile można było dostać czy nie to mi zwisa i powiewa,możesz sobie nawet po 3 sprzedawać albo i po 23,ani ty mi nie dodasz ani ja ci nie zabiorę,ty wiesz swoje a ja swoje,chyba tobie żal d*pe ściska bo po 6 sprzedałeś i jak słyszysz że ktoś za dobry towar dostał 8 to wyzywasz.A co to za szał te 8 myslisz że nie do zrobienia to słabe te twoje realja są,ale nie ma co dyskutować bo juz tu podobne spięcie było kolega LUXER miał z kimś odnośnie cen.A może eksportuję do usa i 16 dostaję a ty po 6 sprzedajesz kolego landinie i po co sie pienisz,zabrałem ci złotówke z twojego towaru czy ty mi dołożyłeś do 8 ugryź sie w język i pomyśl jak robić dobry towar z dobrą zawartością to i ci zapłacą jak sobie znajdziesz dobrą firmę co cię nie oszuka wszystko w temacie.

 

Po za tym napisałem że można było dostać za dobry towar i nie że każdy jak leci tylko kilka osób mały % ogółu ale przecież cię nie przekonam wierz lub nie,sprzedawajcie nawet po 27 za kg i skonczmy dyskusję pozdro dla wszystkich

 

 

ja po 6 nie sprzedałem a po ile to moja sprawa. kupowałem po 8 od znajomych gdyż miałem okazie jeszcze zarobić na dobrym towarze. firma w której kontraktowałem potrzebowała szybko.dosłownie wieczorem zakupiony o 5 rano tir wyjechał. ja towar robie bardzo dobry od kilkunastu lat i niemam problemu ze zbytem i miał niebende wspułpracuje z dwiemadurzymi firmami.na ten rok zaproponowali mi zwiększenie nasadzenia potrzebują towaru od sprawdzonych producentów. wiec niebende się wdawal w pyskówke . za kilka lat wolny rynek niebendzie istniał a jak bendą brac to bendzie duża ruznica cenowa. a to po ile skupują to nic innego jak zmowa cenowa bo wiedzą ze towaru jest naprawdę dużo a chłopi musza i tak sprzedać. A druga sprawa ze Niemcy zaczeli sadzic na ukrainie bardzo duże ilości iza kilka lat zaspokoją swój rynek. A wtedy wszyscy bendziemy mieli problem.

 

okolice abramowa landin

 

 

 

a dokładnie z jakiej mjeiscowosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUBCZYK    0

Nawet bym sie z tobą zgodził landin widzisz może się wcale tak nie różnimy he he a z tymi ruskimi bym sie tak nie obawiał coś tam na ukrainie tworzą ale rzeby się tak obawiać ich no nie wiem,słyszę o tym już od kilku lat i nic się w sumie nie dzieje,czy wolny rynek zniknie jakos od 30 lat jest i jest więc może nie zniknie ale napewno ulegnie znacznej przebudowie,po za tym nie tylko niemcy biorą więc nie piszmy czarnych scenarjuszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofilek    0

landin na jaka cene mogę liczyć na chwile obecna w waszych skupach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj