Brukarz

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

Polecane posty

LUBCZYK    0

Nie kłócimy się raczej a wymianiamy opinie,o tym samym myślimy tak ja jak i ty luxer i kolega edin,oboje nie głupio piszecie w sumie a może poprostu źle mnie kolega edin trochę zrozumiał a masz rację że wyliczenia to jak wróżenie z fusów,orlik to w tej chwili nie mały wydatek jest a i tak wymaga małych przeróbek bo powiedzmy że jakoś tam kopie ale bez rewelacji,kilka rzeczy zmienić musowo,choć to też od klasy ziemi zależy i od tego czy zwarta czy nie,u mnie na kilku polach orlik jest bezurzyteczny zupełnie zwyczanie nie daje rady bo się rwie wszystko,a wydajność orlika też pozostawia wiele do zyczenia według mnie strasznie wolna maszyna na jakiś mały areał ok na więcej to ciężko to widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Zakładając temp. suszenia 45oC ile kg można wysuszyć w takiej suszarni?

 

Widziałem takie suszarnie w akcji, warzywka rozdrobnione ładnie schły, ciekawe jak by było z korzeniem


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy może ktoś napisać czy skupuja teraz gdzieś kozłek? Jestem zmuszona teraz sprzedać i chciałabym znaleźć najkorzystniejsze warunki jak NA TĄ CHWILE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Edin wlasnie ja potrzebuje info czy towar o roznej grubosci da rade suszyc na ''raz''.Wiem ze sie nadaje do kozlka tylko czy potem jeszcze trzeba dosuszac.Mysle ze technicznie jest to do przeskoczenia i zalezy od drogi suszenia.Nie znam dokladnie wydajnosci odnosnie kozlka ale chocby suszyla 100 kg na godz to by bylo super bo wiadomo ze towaru o jednakowej strukturze suszy pare ton.Chcialem sie dowiedziec jak to dziala w praktyce a nie od producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Wydaje mi się że da radę wysuszyć wszystko ponieważ przesów taśmy w nowszych suszarniach regulowany jest automatycznie względem zadanej wilgotności.

 

Po prostu część towaru suszarnia musiała by w sobie trzymać dopóki grubsze elementy nie wyschną. Jednak jeśli tnie się w przypadku kozłka wszystko na około 1 cm to raczej nie powinno być problemu.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Dzieki Edin ale w dalszym ciagu to tylko teorie.Wiesz ze koszt wykonania takiej suszarni to nie 5 czy 10 tys.Moze z czasem cos sie rozwinie w tym temacie ;) Mysle ze powinnismy dac szanse pisania na forum innym kolegom bo wyglada to jakbysmy listy do siebie pisali ;) ;) Z daleka jestem od dawania komus rad ale mysle ze jesli kolezanka nowarolniczka ma klienta na kozlek to powinna sprzedac i podkreslam ze to musi byc jej decyzja.Chyba ze ktos z kolegow ma inny pomysl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Hehe masz rację, teoria ;) No właśnie koszty, są niby duże jednak koszt inwestycji mógłby się szybko zwrócić jeśli mielibyśmy zapewnioną stałą ilość materiału do przerobu. Trzeba by było trochę pokalkulować. Proponowałbym jakiś wypad do jednego, dwóch producentów suszarni przedstawienie co chcemy suszyć i jak. Oni mają największą wiedzę w tym temacie.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Luxer za rade, na pewno chetnie skorzystam. tylko problem w tym ze w tym momencie w mojej okolicy nikt nie skupuje. Może ktoś podać jakiś namiar na priv na kogos kto obecnie kupuje kozlek.

Edytowano przez nowarolniczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Koleżanko przepraszam,glupio wyglada moja rada.Wcześniej pisalas ze kupuja i myslałem ze czekasz za wyższa ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUBCZYK    0

Ponakręcajcie się jeszcze że będzie gorzej,taniej itd,a napewno będzie lepiej.Skąd wiedzie że gorzej będzie bo pseudo kupiec wam powiedział czy od sąsiada usłyszeliście że towaru dużo,skąd możecie wiecie macie przed oczami kontrakt na kozłek a w nim napisane że w styczniu 2014 będzie gorzej czy jak ?bo nie rozumie tego nakręcania się że bedzie gorzej,masz dowód na to to pokarz,nie masz to nie kracz i nie wystawiajcie sobie sami na przód ceny.Czemu ma być gorzej towaru dużo a jakość mierna więc jak masz dobrytowar to co się boisz czego,widocznie macie lipny towar więc dla was będzie gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledze LUBCZYKOWI przydałaby się MELISA :P A mówią że kozłek najlepszy na nerwy.... wygląda na to że wręcz przeciwnie :D

Edytowano przez nowarolniczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUBCZYK    0

Z moimi nerwami jest wszystko ok,akurat lubelski kozłek tanszy jest od łodzkiego,bądź kieleckiego jak kto woli,bo niestety lubelski to trawa(w większości nie twierdze e u każdego) zupełnie mizerne próby wychodzą czemu nie wiem w łódzkiem jest dużo lepiej pod tym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofilek1    0

niskimi temp do 40 st wtedy jest biały korzen i nie traci swych własciwosci takie jak olejki i kwasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUBCZYK    0

Właśnie nie ma reguły teoretycznie dobrze robisz ale ten rok jakiś dziwny jest i nie zawsze się to sprawdza,wziołem 12 prób od róznych osób przeszły dwie,suszyli na różnych suszarniach,ogólnie różnie to wychodzi,od pogody tez zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Świeta tuż tuż a Wy tylko kozlek i kozlek :D Zdrowych Spokojnych Świat i Szczęśliwego Nowego Roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
landin    0

Z moimi nerwami jest wszystko ok,akurat lubelski kozłek tanszy jest od łodzkiego,bądź kieleckiego jak kto woli,bo niestety lubelski to trawa(w większości nie twierdze e u każdego) zupełnie mizerne próby wychodzą czemu nie wiem w łódzkiem jest dużo lepiej pod tym względem.

 

 

niekoniecznie tylko lubelski jest kiepski tego roku w łódzkim zebrane 14 prób przeszły zaledwie 3 na zawartość kwasku walerianowego wiec niema reguły z lubelskiego wcale gorzej niewychodzi

 

święta to święta pogodnych i wesołych świąt bożego narodzenia oraz szczęśliwego nowego roku

Edytowano przez landin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj