Brukarz

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mynko    3

ja odważyłem 75kg mokrego i po wysuszeniu zostało mi 24 kg suchego może i mała próba ale coś co nieco obrazująca a porcję do ważenia miałem oddzieloną w suszarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofilek    0

a w skupach ruszyło sie coś czy dalej wszystko stoi?

 

a w skupach ruszyło się coś czy dalej wszystko stoi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

"Kozioł" we mgle ;)

 

post-47262-0-07603400-1385338836_thumb.jpg


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Zdjecie dobre a opis jeszcze lepszy.Ukazuje obecną sytuacje n/t tej rośliny a chyba nawet na wiele lat nastepnych.Ale mysle ze ta sytuacja dotyczy tylko tych ktorzy robia cos na"probe'',bo powazny ''zielarz'' nie ma ze zbytem czy tez z cenami najmniejszego problemu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesianek    0

Planuję zakup orlika do kopania kozłka,a może jest jaka inna maszyna która by się sprawdziła w tej roli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

@tofilek coś ty taki pesymista ;)

 

@lesianek na chwilę obecną orlik jest najlepszy, ewentualnie przerobiona anna bo nie potrzebujesz wtedy dwóch ciągników


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

moja jest koloru zielonego :D

 

 

panowie wiecie może czy coś się rusza na skupach? :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesianek    0

Dzięki Edin za odpowiedż ,chyba postawie na orlika, w przeciwieństwie do anny mniejsza maszyna może lepiej sobie poradzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

u mnie po świętach to ruszą przygotowania do sylwestra ;0) , ktoś już wymienił firmę w tym temacie która kupuje kozłek, z tego co wiem cały czas to robią.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Edin poprowadż za rączke bo to dla niektorych jest za trudne ;) Naprawde lubelskie to jest jakis wielki stan w Ameryce zeby byly trudnosci z poszukaniem firmy ktora to kupuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiula2706    0

Edin czy możesz podać firmę która skupuje?? Nawet na pv bo jak na razie dzwoniłam do wielu firm tj. K...x, H..r, i wielu innych i nie skupują. Co tydzień jest tłumaczenie ze po niedzieli, ale ciekawe której.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Edin powiedz cos bo ja juz nie mam sily.tofilek1 a nie zastanowiles sie po co to sadzisz jak nie masz na to zbytu.Nie jest sztuka zasadzic ,wykopac,wyplukac,wysuszyc a nie potrafic sprzedac.NAPISZ PO CO TO ROBISZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Nie podaję nazw firm, tak jak nie podaję nazw oprysków używanych przeze mnie. Nie chcę później mieć pretensji że np. ktoś komuś nie zapłacił przy sprzedaży czy komuś oprysk nie wyszedł.

 

Druga rzecz to tak jak Luxer napisał wcześniej, albo siedzisz w temacie, orientujesz się co i jak albo czekasz na gotowca.

 

A trzecia rzecz że większość firm kupuje od sprawdzonych dostawców stąd prawdopodobnie opisane przez Was problemy z "niebraniem".

 

Ja ani Luxer nie udajemy zielarzy nikt z nas nie napisał nawet że nimi jesteśmy.

Edytowano przez Edin

HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Zastanow sie jeszcze nad jedna sprawa.Jesli ktos poda nazwe firmy ktora kupuje to jak myslisz co sie wtedy stanie.Wszyscy beda dzwonic i to jest podstawa do obnizenia ceny przez ta firme.Niech w koncu dotrze do wszystkich ze to nie jest zabawa bo chodzi przeciez o WASZE pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofilek1    0

ale w jesteście mądrzy

 

a propo oprysków to najlepszy jest randap po nim nie trzeba wcale pielić aż do kopań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

I co ja mam Ci napisać? Ten temat nie jest o handlu tylko o uprawie więc skończmy te bezpodstawne dyskusje. Chcesz sprzedać dzwoń do firm które zajmują się skupem surowców a tych w ;Lubelskiem jest sporo. Są większe są mniejsze. Dzwoń do sklepów zielarskich, do producentów herbatek ziołowych, do osób które zajmują się eksportem ziół. Zbieraj kontakty. Jaśniej wytłumaczyć nie potrafię. Odemnie na pewno nie usłyszysz konkretnego numeru i nazwy firmy.

 

 

a propo oprysków to najlepszy jest randap po nim nie trzeba wcale pielić aż do kopań

 

Najlepszym sposobem było by sprzedać ziemię wtedy nie trzeba ani siać, ani pielić ani kopać.

Edytowano przez Edin

HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj