Brukarz

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

Polecane posty

Edin    27

Martin Bauer robi umowy na nowy sezon. Zgadnijcie z jaką ceną ;)


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekc360    1

po 13 zł to nawet w tamtym roku nie był w okolicach opoczna a co dopiero teraz . nie przyjmują bo cena leci w dół i czekają skupujacy na niższą , co z ich strony jest logiczne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Witamy pierwszą damę w temacie ;)

 

Niestety aż tak optymistycznie nie będzie. 6 zł plus vat to wszystko co proponują. Wszystko przez tych którzy do worka z kozłkiem sypią także ziemię a obrywa się wszystkim.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

W pełni zgodze się z Edinem.Dziwię się jednocześnie że taka duża i poważna firma pozwala sobie na skup takiego dziadostwa.Piasek lub niedosuszony.To i tak cud że chcą płacić aż 6 zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Nie sadzę kozłka, ale zajmuję się uprawą innych ziół i dziwi mnie to że biorą towar mokry i z ziemią, przy innych ziołach robione są próby na olejki, zanieczyszczenia i opryski. W ostatnich latach nastąpiło drastyczne załamanie z ziołami wiecie może czym jest to spowodowane?

Znalezione w ogłoszeniach http://tablica.pl/oferta/kozlek-lekarski-korzen-wysuszony-od-producenta-ID48upx.html#bcb36a9143

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofilek    0

bajki piszą ze jest z ziemią i mokry poprostu jest duża nadprodukcja tego surowca!!!! I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

tofilek

 

Jeszcze wielu rzeczy nie widziałeś. Co jest w worku kozłka jeśli zaszyty waży 25 kg a objętość towaru zajmuje połowę worka?


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofilek    0

to kto pozwala sobie takie rzeczy robić???

w rynku nie ma takiego czegoś jak zwrot towaru który nie spełnia standardów jakościowych???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Nie chcę nikogo obrażać.Ale ile może być piasku w towarze który przedstawił kolega MFrolnik26?Żeby tylko nie doszło do tego że nikt nie kupi POLSKIEGO towaru bo nie spełnia norm.I znowu...................będzie się cieszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiula2706    0

dziś dzwoniłam o firmy Krau..x w lubelskim i powiedzieli że może pod koniec miesiąca coś ruszy. Ale próby będą robić. Cena może 8+va

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACEKjacek    1

odnośnie piasku...bierzesz 10 kg surowca przesiewasz dokładnie przez sito... to co wyleci to zanieczyszczenia... jeśli wyleci 1 kg to 10 % Ci odtrącają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Dziekuje kolego ze mnie oswieciłeś.A jaki sens ma suszenie piasku ktory potem odtrącają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mekson    0

Witam. Wlasnie sprzedalem swoja tegoroczna partie kozlka. Ogolnie srednio wyszlo bo nie byl przerywany, pozrastal sie itd, wiec byl maly. Ale wyszlo z tego niecale 4 tony, mokrego, na areale nieco ponad pol ha. 4,2 tys za to. 1 zl + vat za kilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbud    27

Witam W jakim rejonie skupują mokry? A orientujesz się ile wyszło by wysuszonego z tych 4 ton?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mekson    0

FZ Lewandowski kupuje mokry i suchy, jak chcesz, tylko kontraktacje z nimi musisz miec. To jest poludniowa czest kujawsko pomorskiego, ja jestem w lodzkiego przykladowo. Za swiezy jest tak jak pisalem, a za suchy w tamtym roku bylo chyba 12 zl, w tym nie wiem. Nie wiem tez ile by wyszlo suszu z 4 ton ale na pewno bardziej by sie oplacalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesianek    0

Witam jakie są procedury aby zakontraktować kozłek ? Cz może ktoś przybliżyć temat , bardzo proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Kolego Mekson przy obecnych cenach zrobiles zloty interes.Przynajmniej warunek spelnienia jakosci pozostawiles w firmie.Towaru suchego dobrej jakosci pewnie by wyszlo z 800 kg.Zeby nie bylo tak kolorowo czy w miejsce kozlka nie byloby korzystniej uprawiac cos innego.Mozecie mnie obrazac a ja dalej bede obstawal przy swoim ze jesli ktos nie chce lub nie potrafi zrobic dobrego towaru to niech da sobie z tym spokoj.Czasy kiedy to za pare kilo byle jakiego towaru bralo sie duze pieniadze juz nie wroca.Co do kontraktacji to chyba najprosciej udac sie do firmy gdzie chcesz zakontraktowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Ja robiłem próby odnośnie mokrego i suchego kozłka i wyszło, około 1/3 suchego w stosunku do mokrego czyli z 3 ton mokrego wyjdzie około 1 t suchego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj