Brukarz

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JACEKjacek    1

masz może jakieś foto tych suszarni bo myśle jakąś nową postawić w nastepnym roku i szukam jakiegoś ciekawego rozwiązania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACEKjacek    1

za tydzien zaczynam kopać, krzaki jeszcze zielone troche szkoda, ale niestety urlopu nie można przełożyć, to wkleje foto, zbiór powinien w tym roku być dobry bynajmniej w moim przypadku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Zrobię zdjęcja to wstawię. Mogę taką suszarnie załawwić jak by ktoś potrzebował, moja ma 7 m dł 2.7 m szer 2.5 wys. i mam takie dwie, jedna na ekogroszek druga na drewno i olej opałowy i sa to suszarnie trzypoziomowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

@mynko chyba nie odpisze, 13 napisałem mu wiadomość i do dzisiaj brak odpowiedzi.

 

 

Jak tam wasze rozsady?

 

post-47262-0-87003900-1379703427_thumb.jpg


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Witam. panowie już odpisuję, suszarnie nie są taśmowe pokarzę to na zdjęciach a postaram się je umięścić w niedzielę a co do sadzonek to ja już sadzę chociaż martwiłem się o moją sadzonkę ale nie jest zła w tamtym roku kupowałem i była taka sama jak moja tylko swoją muszę pojedynczo wyrywać bo jest dużo małej to ona jeszcze podrośnie, ja rosadę założyłem w tunelu foliowym 210 m2 , plewienia nie ma prawie wcale no i nawadnianie zamontowane także wygoda jest tylko za gęsto posiałem, a wy 1 kg nasion na ile metrów kwadratowych wysieweacie bo ja posiałem 1 kg na ok 27 m2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti1    0

U mnie jest wysiane 3 kg na około 2 ary.

Edytowano przez matti1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

No, panowie ja już wykopałem kawałek (20 ar) i powiem, że kozłek nie jest taki zły :) choć mogło by być lepiej -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Co do nasion to mi wychodzi średnio 1kg na 10 arów i z tego jakieś 4-5 ha plantacji.

 

 

@sebas99

 

Czym kopiesz?

 

@matiassi

 

 

Ja mam rozsadę, numer telefonu masz pod postem.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACEKjacek    1

dziś wykopałem 15 arów, jak na ten rok oceniam że zbiór będzie dobry. teraz najlepiej rośnie aż szkoda kopać praktycznie zero żółtych liści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

To po co kopiesz:jak szkoda ? :unsure:

Edytowano przez Edin

HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Jasne ze szkoda,bo zapewne w przyszlym roku cena bedzie jeszcze wyższa :D .Moze lepiej na wiosne bo wcale nie bedzie lisci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Moze lepiej na wiosne bo wcale nie bedzie lisci.

 

 

Co dokopania wiosennego to jest ok tylko trzeba trafić z pogodą. Jeśli się ładnie trafi to od razu z pola na krajarkę i suszarnię. Nic nie trzeba ogławiać ;)


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

no zgodzę się z @Edin najważniejsza jest pogoda. U mnie kozłek cały był brudny i trzeba go było wypłukać, i dopiero na suszarnie jak wyschnie.

Wiecie coś o cenie, bo ja dzwoniłem do skupu i powiedział, że jeszcze nie wiadomo.

Macie jakieś swoje sposoby na ogławianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACEKjacek    1

a czemu kopę? pmieważ mam tylko 3 tyg. urlopu... zrobiłem kilka fotek jak je można tu zamieścić może ktoś podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

JACEKjacek

 

 

Dodaj fotki jako załączniki do postu.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACEKjacek    1

myślę że tak dobrze to nie bedzie... obstawiam tak w granicach 4 ton, ale to się okaże jak wysusze pierwszą suszarkę... wiadomo już coś na temat cen skupu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACEKjacek    1

chyba żarty... u mnie u znajomych słaby będzie zbiór z tego co mówią według mnie cena po nwym roku bedzie w granicach 13- 18 zł za kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Nie wiecie ze jest nadprodukcja?i ilu jeszcze nie sprzedalo zeszlorocznego towaru?jesli bedzie po 8 to bedzie cud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj