Brukarz

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

Polecane posty

kratosik    0

Woj lodzkie 6+vat.wszyscy chandlarze i posrednicy biora.wniosek z tego taki-ze trzeba czekac do wiosny na lepsza cene.co do suszy porownujac ubiegly rok; glowka jest wieksza, korzeni mniej ale grubsze.dobrze sie oczyszcza.ogolnie na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

czy ktoś suszy zioła w suszarni podłogowej bin bo nie wiem jak to się sprawdza a mam zamiar taką lub podobną kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosa409    1

Jak usprawniliście krojenie kozłka? Miały pojawić się zdjęcia krajalnicy, ale cisza w tym temacie. Próbowałem Jemiołem od ziemniaków, ale wychodzi sieczka. Wiem, że najładniej wychodzi nożem kuchennym, ale w okolicy nie ma tylu nożowniczek, żeby opanować temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

kolego odwróć piły które tną korzeń i ma być,  one muszą ciąć odwrotną stroną jak drewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek35    0

z okazji nowego roku dobrych plonów i jeszcze lepszej ceny za plony dla plantatorów zioła i rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio    0

Witam jak tam u Was cena podskoczyła trochę? W lubelskim 7+VAT ciekawe czy jeszcze coś zdrożeją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brazuca    1

tak w lubelskim 7+VAT i na pewno cena pójdzie w górę,(może kwiecień) ale to 1zł do 3zł max bo kozka za bardzo nie ma bo susza w tamtym roku duże szkody narobiła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

Raczej mało towaru już jest na rynku ja sam trochę jeszcze trzymam ale zobaczymy co będzie ! Napewno problemem na jesieni i na wiosnę jest stan rozsady a właściwie w wielu przypadkach kiepski stan a nawet brak roślin ze względu na pogodę ! Nie wiem jak cena suchego towaru ale na rozsadzie ktoś może zarobić !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal12    9

czy ktoś z was praktykował na plantacji lub na paletku uprawę kozłka przez dwa lata i dopiero zbiór korzenia ? pytam ponieważ posadziłem kozłek wiosną 2015 roku i teraz wiosną 2016 planowałem kopać ale   w związku z tym  że rok 2015 był bardzo suchy plon szacuje na max 1 tone z hektara i zastanawiam się czy można by tą plantacje zostawić i wykopać jesienią 2016 r ,co o tym sądzicie czy będzie przyrost korzenia czy roślina skupi się na wydaniu nasion i nie będzie przyrostu korzenia  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Jak nie dopuścisz do wydania nasion oraz nawożenie ukierunkowane będzie na budowę korzenia nic mu nie będzie
Ma ktoś może 12 ton kozłka lubelskiego na sprzedaż?


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

U mnie w okolicy chyba ciężko znaleźć kogoś komu zostało jeszcze 12 ton ja sam mam wszystkiego nie sprzedałem ! Podstawowe pytanie jaka cena ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

WITAM. czy ma ktoś sadzonkę kozłka do sprzedania bo bym jeszcze kupił. pisać na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

U mnie w okolicy chyba ciężko znaleźć kogoś komu zostało jeszcze 12 ton ja sam mam wszystkiego nie sprzedałem ! Podstawowe pytanie jaka cena ??

 

 

Właśnie @Edin jaka cenna?

 

 

9-12 zł brutto


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

Skąd ta różnica w cenie ? Chodzi o olejki czy zanieczyszczenia ? Kasa gotówką czy przelew ? Bo za 12 to bym się może i pisał ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

kamils a ty myślisz że ci Co teraz kupują po 6-8 zł to oni na tobie po 10gr zarabiają na kilogramie? Normalnie cena za wszystkie surowce jest wyższa. Towar musi być ładny, bez ziemi.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żebyś Ty napisał wcześniej to i więcej by się znalazło niż 12 ton a teraz to już po ptakach. Ale cena jest bdb. Widziałem na olx twoje flance to piękne. We wtorek u teścia pod Kurowem byli za flancami ludzie z pod Biłgoraju.
Mieli jechać do Ciebie ale gdzie w końcu kupili to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Te flance to różne są :P Wedle zamówienia, roku, pogody itd. Co do ceny kozłka to według mnie powinna oscylować koło 10 zł za dobry towar i było fajnie. Ci ludzie byli chyba wczoraj u sąsiada. 

 

Daj jakieś namiary do siebie, teścia będę jechał w tamtą stronę w niedzielę to bym sobie zobaczył te flance bo mi może trochę brakować.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

kamils a ty myślisz że ci Co teraz kupują po 6-8 zł to oni na tobie po 10gr zarabiają na kilogramie? Normalnie cena za wszystkie surowce jest wyższa. Towar musi być ładny, bez ziemi.

To ja wiem ze bez ziemi ale jak pewnie wiesz kozłek rośnie w ziemi a więc całkowite wyeliminowanie ziemi jest bardzo trudne a wręcz nie możliwe! A więc skąd ta różnica w cenie !!??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Wiem że rośnie w ziemi, jak wygląda zbiór itd. chodziło mi oto, żeby nie było na 20 kg worek kozłka 5 kg ziemi bo i takie przypadki są. I to bardzo często a potem dziwota że nikt nie chce płacić dobrych pieniędzy za surowiec.

 

Skąd różnica?

 

Np. wcześniej kozłek na wolnym rynku 5 zł na umowach 8. ty masz umowę np. na 2/5/7 wyobraź sobie że niektórzy mają po 200. Sami tego czasami nawet w ogóle nie uprawiają. Tu już ładnie przycinają.

Tych różnic jest znacznie więcej poczynając od tego kto kupuje, od kogo i gdzie sprzedaje. Porównaj sobie np. cenę kg kozłka u nas a w Niemczech.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edin teść to flance ma ale tylko na własne potrzeby chyba że mu zostanie ale sadzi w tym roku coś około 2ha. Miało być więcej ale jeszcze ryzykuje z tytoniem podobno ostatni rok. Namiary na teścia podesle na priv.
Ja w tym roku spasowałem z ziołami. Za rok sądzę bo w tym nie mam bardzo gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dario429    0

Panowie 12 zł za kozłek to prawie jak bajka.  Wiekszosc firm nawet za bardzo czysty nic nie dopłaci , tylko daja cene rynkową.  Tak po za tematem szukam nagrzewnic do suszarni. Dosłownie nigdzie nie mozna ich znależć. Moze macie jakies namiary lub gdzie mozna za rozsadne pieniadze kupic nowe .  Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj