Boss89

KUHN Grand Large vs LEMKEN Primus

Polecane posty

Boss89    0

Witam. Jak w temacie stoję przed wyborem pomiędzy dwoma opryskiwaczami, a mianowicie:

 

1. KUHN Grand Large poj 3200 belka 21m na wypasie (tzn amortyzacja osi, belka rozkłądana elektrohydraulicznie, pompa 700 l/min, wyłączanie sekcji przez GPS itp.)

 

2. LEMKEN Primus 3300 belka 21m na wypasie (tzn amortyzowany dyszel, rozkładanie belki elektrohydrauliczne, i do tego komputer z GPS, który można wykorzystać w innych maszynach do prowadzenia równoległęgo itp.)

 

cena za 1 to jakies 140-150 tys netto, za 2 to 120 + 10 za ten GPS przenośny. czyli różnica niewielka bo jakieś 10 tys, ale chodzi mi o opinie użytkowników, dostępność części i serwis. o funkcjonowanie podczas oprysku itp.

 

z góry dzięki. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boss89    0

o ile się nie mylę to 280, ale to w zupełności wystarcza, no może do RSM przy większych dawkach to się przydaje te 700. ale doplata jest niewielka bo w granicach 2000 zł, także później sie tego nie zmieni za te pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

1. KUHN Grand Large poj 3200 belka 21m na wypasie (tzn amortyzacja osi, belka rozkłądana elektrohydraulicznie, pompa 700 l/min, wyłączanie sekcji przez GPS itp.)

Serio ta pompa ma taką wydajność?

Bo w większym Oceanisie standard to 370 a opcja 500 l/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam.

Co do Kuhna, to wiem że oni kupili firmę Blanchard i teraz jest sprzedawana pod marką KUHN. Nie wiem czy coś poprawiali w konstrukcji czy tylko przybijają naklejkę ze to kuhn. Mam klienta który ma zaczepiany z Blancharda i pryska nie mało bo 2,5 tysia ha. Fachman który ma nad tym wszystkim pieczę chwalił maszynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boss89    0

tak, KUHN ma pompe o wydajności 700 l/min, ale jest to pompa wirnikowa a nie membramowa, także jest to do osiągnięcia, a jest to potrzebne do większych dawek RSM na dużej belce i przy dużej prędkości.

 

co do tego czy coś zmienili w konstrukcji to z tego co mi mowili przedstawiciele to raczej niewiele a nawet nic, tylko zmiana naklejek (i ceny). nawet nie dorzucają końcówek;/ plusem jest to że jest ALUMINIOWA.

 

w okolicy obserwuje że jest dość sporo Lemkenów, może dlatego ze są nieco tansze, a na KUHNA decydują się nieliczni i raczej tylko chyba ci więksi. straszą mnie np że jak kupie 'francuza' to będę miał problem z częściami i takie tam inne, czy to prawda? skoro teraz wszystko prowadzi KUHN?

 

 

już jutro będą znane listy kolejności rozpatrywania wniosków na modernizacje na dolnym śląsku, 3majmy kciuki że będę na tej liście pozytywnej:)

 

pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

tak, KUHN ma pompe o wydajności 700 l/min, ale jest to pompa wirnikowa a nie membramowa, także jest to do osiągnięcia, a jest to potrzebne do większych dawek RSM na dużej belce i przy dużej prędkości.

 

co do tego czy coś zmienili w konstrukcji to z tego co mi mowili przedstawiciele to raczej niewiele a nawet nic, tylko zmiana naklejek (i ceny). nawet nie dorzucają końcówek;/ plusem jest to że jest ALUMINIOWA.

 

w okolicy obserwuje że jest dość sporo Lemkenów, może dlatego ze są nieco tansze, a na KUHNA decydują się nieliczni i raczej tylko chyba ci więksi. straszą mnie np że jak kupie 'francuza' to będę miał problem z częściami i takie tam inne, czy to prawda? skoro teraz wszystko prowadzi KUHN?

 

 

już jutro będą znane listy kolejności rozpatrywania wniosków na modernizacje na dolnym śląsku, 3majmy kciuki że będę na tej liście pozytywnej:)

 

pozdrawiam:)

 

i co kupiłeś ? napisz o wadach i zaletach

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj