amator11

Dzierzawa

Polecane posty

amator11    0

Czesc,

 

posiadam dwie dzialki (w sumie 20 Arow). Chcialbym je oddac w dzierzawe rolnikowi.Jaka kwote moge rzsdac na rok.

Dodam ze dzialki sa klasy RIIIa i sa polozone w slaskim.

 

 

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Za 20 arów to dużo nie dostaniesz no ,ale na te ciężkie czasy dobre i te kilka złotych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amator11    0

Za 20 arów to dużo nie dostaniesz no ,ale na te ciężkie czasy dobre i te kilka złotych ;)

 

 

 

ok,ale ile to "kilka zlotych"....???

Edytowano przez amator11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Według tego co u mnie się płaci za dzierżawę to możesz mu powiedzieć za ten kawałek pola jakieś 50 zł na rok :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmkam    0

A masz wogole chetnego na taka powierzchnie??? Ja osobiscie place ok 200 zł do ha. dopłaty oczywiscie tak jak powinno byc czyli do producenta.Ale taka powierzchnie jaką posiadasz to wzioł bym tylko gdyby z moim graniczyło inaczej to nawet za darmo bym nie chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

za podatek, a to i jeszcze duzo bys dostal.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

ja bym nic Ci nie dał ani komukolwiek chyba że brał bym dopłaty...jak ty nie chcesz robić na tym polu i ci się nie opłaci to komuś ma się opłacić... ciekawe czy ty wziąłbyś od kogoś pole i komuś płacił te 150 czy 200zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

20 arów w dwóch kawałkach? to dobrze ze masz chetnego na dzierzawe

a poza tym to u mnie w okolicy dzierzawa za dopłaty

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moich okolicach chcą już dopłaty i tysiączek od hektara.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

ludzie już nie wiedzą ile brać bo myślą że rolnik ma jak w niebie...miastowi ze wsi...:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmkam    0

W moich okolicach chcą już dopłaty i tysiączek od hektara.

Za taka kwote to sam chętnie bym pole dał w dzierzawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

u mnie to się bierze za połowę dopłat przeważnie i podatek też na połowę ale to przy większych powierzchniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

dzierzawa pola to tylko za podatek i nic wiecej a jak ktos chce doplaty to niech sam robi w polu i nie rozumie takich ludzi ktorzy dzierzawia pola a doplaty bierze wlasciciel.szkoda mi takich ludzi


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo    0

niedawno sie dogadałem o dzierżawę za podatek pow 1,73 ha sąsiadująca przy naszym polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

20 arów w 2 działkach?? przeciez tam nawet ciagnikiem sie nie zawróci. Ja bym sie cieszył jesli ktokolwiek by to za darmo wziął byle by zielsko nie rosło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Ja mam najmniejszą działkę 30 arów i mi sie nie chce na niej robić bo za mała a dwie działki w sumie 20 to już całkiem bym nie chciał chyba że bys mi dopłacił za robotę na niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk141    0

U mnie w okolicy dopłate bierze właściciel i płaci podatek, a dotatkowo dostaje 500zl lub więcej;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio970    2

ja dzierzawiłem rok temu 9ha po 500zl/ha ale rzuciłem bo właściciel chciał dzierzawe za 5 lat od razu otrzymać nie wiem co on sobie myślał sknera jeb..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziedzic666    0

chciałem się podpiąć...

otóż mam taki dylemat, mam 12 ha ziemi a głównym moim zasiewem jest rzepak oraz pszenica na sprzedaż ale to tylko 3 ha bo reszte obsiewam zbożem dla świnek a to dlatego że mam słabe ziemie tzn troche 4 klasy reszta 5 i gorzej,

więc czy warto brać 7 ha dzierżawy 7 km od domu 1 tyś zł za hektar, dopłaty dla mnie.proszę o szczerą odpowiedź:)pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Ile jest tych dopłat, jaka ziemia, była ona użytkowana wcześniej przez kogoś czy kilka lat ugorem leżała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Witam.

Pomóżcie, bo nigdy nie dzierżawiłem ziemi.

 

Właściciel chce mi oddać kawałek ziemi z dopłatami. Jak to sformalizować, aby było legalnie i bez zbędnych kosztów?

Właściciel nie chce za dzierżawę żadnych pieniędzy, dopłata paliwowa i dopłaty obszarowe dla mnie.

 

Nie chciał bym raczej z tym jechać do notariusza.

 

Co po kolei mam zrobić i gdzie się udać?

Edytowano przez michal009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
    • Przez asaledr
      Witam,

      Mam działkę przy której przy ulicy jest rów dosyć szeroki jest tak od stu lat, wjazd mam normalnie na przepuście betonowym itp.
      Dowiedziałem się natomiast że mają zasypywać rowy i wkladać tam rury. Niby wszystko fajnie, ładniej będzie. Ale zastanawia mnie jedna rzecz. Bo teraz mam działkę wyżej i ten rów chyba służy do tego że woda spływająca z mojej działki nie zalewała ulicy, ale skoro się zasypuje taki rów i wprowadza tam rury to jak ta woda z mojej działki ma się niby dostać do tych zasypanych rur i nie zalewać ulicy? Nie znam się ale mnie to bardzo intryguje jak to ma działać właściwie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj