Zaloguj się, aby obserwować  
ursus1991

sipma z-230

Polecane posty

ursus1991    10

siema chę kupić jakąś prasę, i ze względu na ograniczony budżet pomyślałem o tej prasie. Co sądzicie o tej prasie, jak się sprawuje przy c-360. Prasę będę głównie używał do słomy i chciałbym się jeszcze zapytać jak zbija ta prasa, i ile może ważyć belka słomy 120cm zrobiona tą prasą. Jakiej szerokości robi baloty, bo słyszałem, że szersze niż standardowe. U mnie w okolicy nikt nie ma takiej prasy, i dlatego się pytam tutaj. A góry dzięki za pomoc.

 

A może z263, lub inna prasa do 5500-6000zl

Edytowano przez ursus1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Akurat ten model jest nie zbyt udany, lubi się zapalić. Jak już to z-263 jest nowsza, mniejsze ryzyko pożaru. Są to stare wypracowane maszyny, ja bym się w to nie pakował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Ta prasa robi bale o szerokości 150 cm wysokość można sobie regulować od ok 80 do 180 cm. Do słomy siana jest bardzo dobra do kiszonki się nie nadaje a c-360 poradzi sobie z nia bez najmniejszego problemu z nią nawet c-330 pójdzie. Bale są mocno zbite od samego rdzenia tylko jest problem z dobiciem na bokach bo z boków słomy zawsze jest mniej. Jej mankamentem jest ręczne owijanie sznurkiem trzeba samemu prowadzić no i bale nie są tak ładne jak po walcowych ale za taką cene nie wymagajmy znowu cudów. Tak to dość dobra prasa tylko zajmuje sporo miejsca i robi te szersze bale i mogła by mieć wąższą komorę od podbieracza bo komora jest szerokości podbieracza. To już chyba wszystko nic mi już do głowy nie przychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

To dzięki za info, odpada ta prasa, bo za szerokie bale no i ten sznurek. A może jakieś inne propozycja. A jak ta z263, albo z261, Znalazłem w necie jeszcze Welger rp180, i co myślicie o prasach heston. Potrzebuje prasę, która zrobi dla mnie bele tak 120X 120/130, ze względu na transport. Prasa głównie na własny użytek tak 500 bel i jak się czasami trafi to i na zarobek

 

Co myślicie o prasach Heston

Edytowano przez ursus1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wawrzek    0

mam pytanie,kupiłem tą prasę lecz nimile się zaskoczyłem z częśćiami,już od kilku tygodni szukam do niej sprężyn bocznych.Czy mógłby mi ktoś pomóc,Może ktoś ma do sprzedania????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj