Tomek34

Massey Ferguson 698, 699 - informacje ogólne

Polecane posty

Tomek34    1

czy ktoś z Was posiada takie ciągniki. Jak się sprawują, i ile pali na mth model 699 z sześciocylindrowym silnikem i jakie tam są skrzynie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

ja mam MF 699 i powiem ci ze ciagnik jest dobry suwam nim scierniowke 2.1 plug obracany 4x35 i agregat uprawowo siewny czynny 3m i ladnie sie sprawuje moj ma klime i wszystko ladnie chodzi ale wiadomo ciagnik swoje przezyl i ma tam drobne usterki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

Skrzynie mam w nim prosta 3 biegi do przodu i wsteczny zajac-zolw oraz zmacniacz az tak duzo nie pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Właśnie też myślę trochę o tym modelu ale głównie z importu bo ojciec nie chce elektroniki. Mam pytanie do kabiny bo jak na zdjęciach widać ze nie jest za szeroka zmieszczą w niej się dwie osoby i jak jest z częściami bo mówią ze to pochodne do polskich perkinsów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

Kabina jest mala choc od bidy zmieszcza sie 2 osoby

No niby sa pochodne ale jak to jest z czesciami to nie wiem bo moj jak narazie chodzi bez problemow 4 sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

Ma 95km a rocznik to 86

Tak ciagalem nim 5 lap ale agregat byl pozyczony teraz jezdzi z 11 ale na 2,1m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

Filtry nie byly zmieniane poprostu je przedmuchalem sprezarka(nie wiem czy to dobrze ale chodzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Nie wiem czy to może być ale u nas facet ma MF 675 bez przodu i mówi ze filtry pasują od 5314??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

A jak nie pasują to co? :lol: Mamy takie czasy że praktycznie do wszystkiego znajdzie sie zamiennik w cenie zbliżonej do "ursusowych" filtrów. Oczywiście są wyjątki ale generalnie nie ma z tym problemu. W okolicy jeździ masa zachodniego sprzętu i wszyscy zaopatrują sie na miejscu od ręki, czasem czekają 1 dzień, przynajmniej jeśli chodzi o materiały na tzw. "mały przegląd" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Ja mam 4 cylindrowy 698T. Filtry z sędziszowa zakładamy (typowe).

699 ma 95KM, skrzynia 12/4 a kabina niewielka i jeśli siądzie na błotniku nawet niewielka osoba to już jest za ciasno. Ale za to bardzo cicha i wygodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rav104    0

Massey 699 jest bardzo dobrym modelem w porównaniu do tych unowocześnionych. Kabina nie jest za duża ale bardzo komfortowa jak na te lata. Paliwa za dużo nie palą. Podnośnik i tylni most wydaje mi się za słaby.


Mam 17 lat, interesuje się motoryzacją i rolnictwem. Jestem uczniem II klasy Technikum Rolniczego. Zapraszam do oglądania mojej galerii, spróbuję odpowiedzieć na wszystkie zadane pytania. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prolnik    1

Napiszcie coś o skrzyniach, awaryjności, jak z czesciami. Przymierzam się kupić taką maszyne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z częściami nie ma problemu nie które pasują od Ursusa skrzynie mają bardzo dobre i ogólnie dobrą opinie wśród użytkowników.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
Massey 699 jest bardzo dobrym modelem w porównaniu do tych unowocześnionych. Kabina nie jest za duża ale bardzo komfortowa jak na te lata. Paliwa za dużo nie palą. Podnośnik i tylni most wydaje mi się za słaby.

A co niby takiego złego w tych unowoczesnionych widzisz co? Moze wadliwa skrzynie w 30XX jesli tak to sie mylisz bo ta awaryjnosc skrzyn to jest MIT i wynika ze złego użytkowania a nie z ciagnika, jesli nie wiesz to nie oskarzaj.

 

Podnosnik i most wydaja Ci sie za słabe dobrze powiedziane wydaja się Ci popatrz na MF-255 niby takie cieniutkie wszystko a więcej niz w C-360 wytrzymuje.

Moze grubosciowo wydaje Ci sie słabe ale jakosc materiału robi swoje.

 

To jest prosty mechaniczy ciagnik z dobrym wykonaniem i materiałami co ta ma się popsuc?

Jak najbardziej warty zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

A jakie to ma znaczenie w temacie?

W moim profliu jest wszystko napisane ;) Jakby co.

 

Jesli ktos chce kupic to serie to jak najbardziej polecam bo jesli sie kupi w miare zadbany egzemplarz to bez wiekszych napraw jeszcze pare ładnych lat pochodzi.

 

http://konedata.net/Traktorit/MF698.htm Jakby ktos chcial to tu sa dane techniczne tej serii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdynad    6

A ja ma 690 bez przodu ma już go troche nie psuł mi się ale traz właśnie robie podnośnik z częściami nie jest trudo tylko tżeba czekac nawet u korbanków mi agroma ściągała 1 tydzien czekałem. Koszty nie som przerażające podobne jak do polskich ursusów. Jak na razie to tylko przy swojm robiłem podnośnik i musiałem go rozpoławiać. Jak coś bo wiem więcej na ich temat to piszcie na gg.


MF-235

Ursus-4514
MF-690

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Nie wyobrażam sobie jakoś jak możesz jeździć "bez przodu". Napisz dokładniej czego ci brakuje, może ktoś będzie miał jakieś części to sobie skompletujesz...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

ja mam 595 i powiem tak to jest to samo co 698 tylko kabinami się różną i drobnostkami silnik niedozdarcia przy spokojnej orce to na 1h wychodzi 10-12l w pługu 4 *35 ale jak orałem 4*40 to nawet 8 mi spalił na 2,50h spalił mi z orką sianiem nawozu agregatowaniem i sianiem zboża to 90 litry i coś tam w baku zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik
      Witajcie drodzy koledzy miłośnicy rolniczej motoryzacji. Potrezebuje Waszej pomocy. Otóż przede mna zakup Johna Deera i mam poważny dylemat. Który wybrać...?? W dużej mierze używałbym go do transportu a poza tym do typowych upraw polowych. Myślałem o JD 6230. Co o tym myślicie?? Co ewentualnie możecie mi polecic. Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam
    • Przez rademenes
      Czy wie ktoś może jak rozkręcić pompę wtryskową LUCAS. Chodzi o tę część z której wychodzą rurki do wtryskiwaczy. Chce to zrobić ponieważ ciągnik nie chce wejść na duże obroty. Wiem że ma ta pompa małe sitka które się napewno zabrudziły.
    • Przez Wojtek
      ile wam palą te ursusy na mtg i na ile godzin pracy ciezkiej lub lekkiej starcza pełen gorny zbiornik
      jak bym nie kombinował czy jezdząc na obrotach 1500-1700 w orce czyw innych pracach czy obrotach 2100-2400 zawsze mi gasnie ciagnik z braku paliwa po około 7 godzinach,( mam 1224, pzrez kilka dni chodziła w turbo ale sie zatarła i znowu jest bez turbo, pompa jest spowrotem zmieniona od bez turbo)
    • Przez lukasz150
      Witam. Mam zamiar Sprzedac zetora 7245 i zakupic MF 3070 czy wyjdzie mi to na dobre? Co możecie powiedzieć o MF 3070? Jego spalanie, wady zalety itp. Prosze o pomoc.
    • Przez profarmer
      MF 61-xx-6130-6140 ile takie ciagniki pala przy orce i w transporcie zboza itp??
      Jakie spalanie maja ciagniki mf w oparciu o inne marki??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj