Tomek34

Massey Ferguson 698, 699 - informacje ogólne

Polecane posty

daniu    2

Witam serdecznie. Bardzo przypadł mi do gustu MF698 choć biorę pod uwagę też MF699.

Czytając na forum informacje dotyczące tych ciągników wygląda mi na to że nie posiadają one instalacji pneumatycznej. Może ktoś mi powiedzieć czy tylko seria 6xx tak ma, czy np. 2xx też nie posiada pneumatyki? Albo najlepiej które MF mają pneumatykę na wyposażeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Mają wyjście na hamulce hydrauliczne które dużo lepiej się sprawdzają a przeróbka przyczepy aby przechodziła przegląd to koszt ok 800 zł ( 2 siłowniki hydrauliczno-pneumatyczne plus przewody hydrauliczne i wtyka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pacio    0

Witam Kolegów. 

 

Dzisiaj po powrocie z pola zauważyłem że mam przednie prawe koło od  wewnętrznej strony zachlapane olejem. Widać że obok koła wszystko jest spocone od oleju..Ciągnik to MF698 4x4. Bardzo proszę o jakieś sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

simering przy zwolnicy albo zawalony odpowietrznik zwolnicy? no ewentualnie wyruchany walek od tego simeringa. musisz z takimi pierodłami forum zaśmiecać?

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarzyna007    0

a możesz mi wyjaśnić czemu piszą ze układ hamulcowy jest tarczowy "mokry".? gdzie tam jest olej i skąd ze skrzyni czy że zwojnic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

tarcze hamulcowe pracują w oleju... skrzynia, tylny most, pochwy tylnego mostu to jeden wielki zbiornik oleju. Zdaje sie zwolnice mają osobny olej. A hamulce blokują się jeśli uklad jest zapowietrzony ( chyba  takiej opcji tu nie ma) albo tarcze są zużyte (ktoś gdzieś tak mówił, więc niech ktoś potwierdzi albo zaprzeczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Często tak się dzieje jak kończą się tarcze. Hamulce są tarczowe ( nawet poprawniej to wielotarczowe ) mokre. Olej w skrzyni, tylnym moście wraz ze zwolnicami to jeden i ten sam obieg. W niektórych wersjach mostów jest korek do wlewu i spustu oleju ze zwolnic ale są też takie które posiadają tylko korki spustowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarzyna007    0

skoro w zwolnicach jest ten sam olej co w skrzyni i to jeden zbiornik to czemu w jednej zwolnić miałem oleju po korek wlewu a w drugim nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja ściągałem w swoim jedną zwojnicę i wszystko masz w jednym oleju i na jednym poziomie ze skrzynią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarzyna007    0

ok, dzięki za odpowiedzi. ale nic nie zrobię będę musiał rozbierać. kupię okładziny albo całe tarcze, polecacie jakieś albo odradzacie. ? i jakieś przydatne rady co do dobrania się do tarcz w ciągniki. bo z tego co widzę to jest sporo roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Trochę roboty jest. Musisz wymontować pochwy ( okręcasz przy moście ) a później pokrywy ( w pochwach od strony mostu ). Wtedy zobaczysz co się stało i czy zachodzi potrzeba wymiany tarcz. Ogólnie musisz trochę czasu poświęcić. Tarcze to powinny pasować od MF 255 choć pewnie nie w każdym sklepie dostaniesz bo mało kto to wymieniał w tych małych mf czy ursusach.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Jest wyprowadzona do tylu ciągnika po prawe stronie (pod kabiną). A przy tylnym moście wychodzi z pokrywy jak w MF 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

czy moze ktos mi zrobic zdjecie tej miarki bo szukam ktorys raz i nie moge jej znalesc. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

mozesz mi jeszcze zaznaczyc konkretnie kolorem  na zdjeciu gdzie jest ta miarka bo szukam i nie moge znalezc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Przy pompie w tylnym moście. Aby się do niego dostać należy spuścić olej hydrauliczno-przekładniowy i od spodu tylnego mostu jest pokrywa przykręcona 3 śrubami. Jak ją odkręcisz będziesz widział filtr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik
      Witajcie drodzy koledzy miłośnicy rolniczej motoryzacji. Potrezebuje Waszej pomocy. Otóż przede mna zakup Johna Deera i mam poważny dylemat. Który wybrać...?? W dużej mierze używałbym go do transportu a poza tym do typowych upraw polowych. Myślałem o JD 6230. Co o tym myślicie?? Co ewentualnie możecie mi polecic. Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam
    • Przez rademenes
      Czy wie ktoś może jak rozkręcić pompę wtryskową LUCAS. Chodzi o tę część z której wychodzą rurki do wtryskiwaczy. Chce to zrobić ponieważ ciągnik nie chce wejść na duże obroty. Wiem że ma ta pompa małe sitka które się napewno zabrudziły.
    • Przez Wojtek
      ile wam palą te ursusy na mtg i na ile godzin pracy ciezkiej lub lekkiej starcza pełen gorny zbiornik
      jak bym nie kombinował czy jezdząc na obrotach 1500-1700 w orce czyw innych pracach czy obrotach 2100-2400 zawsze mi gasnie ciagnik z braku paliwa po około 7 godzinach,( mam 1224, pzrez kilka dni chodziła w turbo ale sie zatarła i znowu jest bez turbo, pompa jest spowrotem zmieniona od bez turbo)
    • Przez lukasz150
      Witam. Mam zamiar Sprzedac zetora 7245 i zakupic MF 3070 czy wyjdzie mi to na dobre? Co możecie powiedzieć o MF 3070? Jego spalanie, wady zalety itp. Prosze o pomoc.
    • Przez profarmer
      MF 61-xx-6130-6140 ile takie ciagniki pala przy orce i w transporcie zboza itp??
      Jakie spalanie maja ciagniki mf w oparciu o inne marki??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj