Tomek34

Massey Ferguson 698, 699 - informacje ogólne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmer_89    20

witam, co byscie mi doradzili za ciągnik chodzi mi tylko o marke masseya z tej seri 6xx czy renaulta? chodzi mi glownie o koszty utrzymania ciągnika ceny ewentualnych remontow i dostepnosc czesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Musisz określić dokładniej. MF serii 600 to może być np. 675 2wd i skrzynia 12+4 gdzie większość części dostaniesz od ursusa 4512 lub 698 z silnikiem A4.318 który nie ma odpowiednika w ursusie. Co do renaulta to też może być na różnych podzespołach bo renault raczej sam nie robił głównych podzespołów tylko stosował z innych marek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

potrzebny mi ciągnik pomocniczy i patrzyłem wlasnie mf 675 2wd a w 4wd już części nie będą pasować od ursusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

675 2wd czyli napęd tylko na tył ma identyczny silnik jak Ursus 5312/14 i 4512/14 czyli Perkins A4.236. Skrzynie w serii 600 to raczej 12+4 ( 3 biegi do przodu i jeden do tyłu + reduktor + połówki) i takie skrzynie były w opcji w Ursusie a w ostatnich latach nawet w standardzie. Tylny most jest bardzo zbliżony choć zależnie od wersji mogą być różnice co do Ursusa ale raczej tu problemu nie będzie. Ogólnie sporo części pasuje z Ursusa 4512. Co do wersji 4wd czyli 4x4 to Ursus 4514 czy 5314 ma zupełnie inny most - wał z boku tak jak w serii 300 MF. Ceny części do przedniego mostu w 4wd serii 600 MF są dość wysokie dlatego warto dobrze mu się przyjrzeć przed zakupem. Ogólnie śmiało można się za nim rozglądać, jeśli kupisz nie zajechany to posłuży na długie lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Za 25-30 powinieneś trafić na ładnego ale z napędem 2wd czyli tylko na tył. Jako pomocniczy będzie super. W serii 600 masz komfortową kabinę ( o ile można tak nazwać), wspomaganie kierownicy z osobnej pompy i na orbitrolu, czasami są siłowniki wspomagające podnośnik ( jak ich nie ma to też łatwo dorobić a i tak mocny jest podnośnik choć przy ciężkich urządzeniach podwieszanych byłby wskazane), szerokie opony z przodu ( dobre przy turze i jeszcze w miarę mocna przednia oś), wom sterowany hydraulicznie, osobne pompy do podnośnika i hydrauliki zew. ( niezależne sterownie podnośnikiem i hydrauliką zew.). Ogólnie fajny zwrotny i lekki ciągnik - jako pomocniczy to wręcz idealny bo do ciężkiej pracy to już tak różowo nie jest.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

u mnie taki 675 to chodził z grudziąc 4 skiby, agregat uprawowy 3.3 metra, rozrzutnik tandem polski, prasa NH 648i sprawdza sie super ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ja u siebie jak robiłem sprzęgło i uszczelniacze na zwojnicach z tylu to części od ursusa pasowały, jeszcze co wymieniałem to pompa zasilająca od paliwa ok 100 zł, pompa wody w serwisie 400 zł, hydrauliczne sprzęgło zółw zając tarczki i sprężynki ok 500 zł w serwisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

tak 675 :)

cały czas jeździ i ma się dobrze

u mnie za dużo nie pracuje bo ok 200-250 mth, sporo w palnik dostaje właśnie przy sianokosach (rotacyjna 2.15 m, prasa) i przy rozrzutniku przy akcji ququ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogus56    45

U siebie przy mf-ie 675 wymieniałem linke obrotka chyba 80 prare zł przekładnie przy lince (pasowała od ursusa 4512) pompke zasilająca (pasuje od ursusa). Częsci do każdego zachodniego nie będą należały do bardzo tanich, jedna czesc bedzie tansza druga droższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

koszt remontu silnika nie jest duży ale wiadomo to perkins

ja u siebie nie robiłem, niby 8 tys na zegarze 88 rok a ile ma tego nie wiem

między wymianami oleju dolewam ok 1,5-2 litry ale jak pisałem wcześniej moc ma wykorzystaną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Kolego farmer_89 - już wcześniej pisałem że w 675 silnik jest taki sam jak w Ursusie 5312 czyli Perkins A4.236. Napiszę Ci tylko że jest to najpopularniejszy silnik Perkins 4 cyl. na polskim rynku i jeden z najtańszych w naprawie. Przeważnie wytrzymują grubo ponad 10 tyś mth i jeśli już coś siada to przeważnie góra ( tuleje, pierścienie, głowica ) a wał ma się dalej bardzo dobrze. Mierzyłem wał przy 10 tyś mth w MF 178 z lat 70 tych i miał bardzo ale to bardzo małe odchyłki w porównaniu z nowym a ciśnienie po wymianie samych panewek korbowych i dotarciu trzymał jak nowy a ciągnik lata pracował jako pomocniczy z turem i był tak zadbany że słomę z silnika można było wyciągać:) Po zrobieniu głowicy, rozpylaczy i wymianie pierścieni chodził jak zegarek szwajcarski - tzn dalej tak chodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pacio    0

A co sadzicie o silniku A.3182 ? Ile wytrzymują? Czy drogie są w naprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Jeśli chodzi Ci o A4.318 to nie ma on odpowiednika w Ursusie więc z całą pewnością jest droższy w naprawie. Jest to silnik bardzo trwały jak inne Perkinsy, do tego ma fajną moc i moment obrotowy. Jeśli chodzi o tańszy w naprawach to zdecydowanie lepiej kupić A4.248 bo jest to bardzo zbliżony do A4.236 tylko ma inne zestawy i korbowody ale na takim samym bloku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pacio    0

Jeśli chodzi Ci o A4.318 to nie ma on odpowiednika w Ursusie więc z całą pewnością jest droższy w naprawie. Jest to silnik bardzo trwały jak inne Perkinsy, do tego ma fajną moc i moment obrotowy. Jeśli chodzi o tańszy w naprawach to zdecydowanie lepiej kupić A4.248 bo jest to bardzo zbliżony do A4.236 tylko ma inne zestawy i korbowody ale na takim samym bloku.

 

 

Kolego możesz napisać w jakich granicach oscyluje remont silnika A4.318??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

może mi ktoś powiedzieć czy konstrukcja wsporcza od 398 bedzie pasowac do 390???


pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1989    2

Kolego pacio ja ma taki silnik perkin a4 318.2 tylko u mnie jeszcze jest turbina. Koszt remontu nie jest drogi. Regeneracja pompy u mnie wyniosła 650 zł uszczelka pod glowice chyba 80 zł pierscienie komplet na tlko okolo 40 zł panewki okolo 120. Ceny nie sa kosmiczne. Regeneracja glowicy 550 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pacio    0

Kolego pacio ja ma taki silnik perkin a4 318.2 tylko u mnie jeszcze jest turbina. Koszt remontu nie jest drogi. Regeneracja pompy u mnie wyniosła 650 zł uszczelka pod glowice chyba 80 zł pierscienie komplet na tlko okolo 40 zł panewki okolo 120. Ceny nie sa kosmiczne. Regeneracja glowicy 550 zł.

 

Wielkie dzięki kolego... :) Mój ma nakręcone 8600mtg , myslę że jeszcze troche pochodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

To zależy. Jeden pochodzi 15 tys drugi przy 5 do remontu. Spotkałem się ostatnio właśnie z takim - 5500 na liczniku, oryginał z Francji bez przekrętów a problem jaki miał to duże progi w GMP na tulei a dokładnie (1-3 w tolerancji, 4 do wymiany - chodzi o tuleje). Dół czyli wał i cała reszta bez większych oznak zużycia a przyczyną były lejące rozpylacze i bardzo długi czas użytkowania w takim stanie. Ale po naprawie ciągnik śmiga aż miło:)

Ja bym samego silnika najmniej się bał jeśli chodzi o MF, zdecydowanie droższy w naprawie jest układ napędowy i hydrauliczny, np sama pompa hydrauliki to ok 2tyś zł a naprawa przedniego mostu może do 10 wynieść - zależy od modelu i stanu zużycia.

Kolego @pacio - kupiłeś dopiero czy coś się dzieje z silnikiem że tak wypytujesz? Jak oryginał i ładnie pracuje to uwierz mi że są poważniejsze sprawy w życiu niż rozmyślanie w jakim stanie mam silnik w ciągniku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1989    2

Jezeli chodzi o przedni most to ja u siebie jego uszczelniałem i zminiałem lozyska na zwrotnicach dorabiałem tez tuleje na przednim moscie bo byuła wyrobiona od tura. To koszta nie sa straszne najdrozej jakby mechanizm był zjechany. A tako uszczelniacze to trobny koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik
      Witajcie drodzy koledzy miłośnicy rolniczej motoryzacji. Potrezebuje Waszej pomocy. Otóż przede mna zakup Johna Deera i mam poważny dylemat. Który wybrać...?? W dużej mierze używałbym go do transportu a poza tym do typowych upraw polowych. Myślałem o JD 6230. Co o tym myślicie?? Co ewentualnie możecie mi polecic. Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam
    • Przez rademenes
      Czy wie ktoś może jak rozkręcić pompę wtryskową LUCAS. Chodzi o tę część z której wychodzą rurki do wtryskiwaczy. Chce to zrobić ponieważ ciągnik nie chce wejść na duże obroty. Wiem że ma ta pompa małe sitka które się napewno zabrudziły.
    • Przez Wojtek
      ile wam palą te ursusy na mtg i na ile godzin pracy ciezkiej lub lekkiej starcza pełen gorny zbiornik
      jak bym nie kombinował czy jezdząc na obrotach 1500-1700 w orce czyw innych pracach czy obrotach 2100-2400 zawsze mi gasnie ciagnik z braku paliwa po około 7 godzinach,( mam 1224, pzrez kilka dni chodziła w turbo ale sie zatarła i znowu jest bez turbo, pompa jest spowrotem zmieniona od bez turbo)
    • Przez lukasz150
      Witam. Mam zamiar Sprzedac zetora 7245 i zakupic MF 3070 czy wyjdzie mi to na dobre? Co możecie powiedzieć o MF 3070? Jego spalanie, wady zalety itp. Prosze o pomoc.
    • Przez profarmer
      MF 61-xx-6130-6140 ile takie ciagniki pala przy orce i w transporcie zboza itp??
      Jakie spalanie maja ciagniki mf w oparciu o inne marki??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj