Tomek34

Massey Ferguson 698, 699 - informacje ogólne

Polecane posty

solek01    209

Chciałbym  wymienić olej w hydraulice w moim MF690 i nie wiem czy on ma olej wspólny ze skrzynią czy osobno? Bo widzę są dwa korki do spuszczania oleju jakby ze skrzyni i z mostu!
Bo widzę wlew oleju do skrzyni od przodu prawej strony kabiny a szabelka poziomu oleju jest z tyłu kabiny jakby przy moście!

Filtr pewnie będzie  tak jak kolega wyżej napisał!

 

I jaki olej jest zalecany do tego ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Słabo szukałeś ale podpowiem Ci - tak ma wspólny obieg oleju. Zalecany olej to hydrauliczno-przekładniowy UTTO np. Orlen Agro UTTO. Od biedy Agrol U choć jak masz wałek i przedni napęd na sprzęgłach wielopłytkowych to lepiej ten pierwszy lub inny typu UTTO. Oleju wejdzie ok 45l. Są dwa spusty aby lepiej odprowadzić zanieczyszczenia które osiadają przy dnie. Olej zalewasz tym wlewem od skrzyni. Masz dodatkowo spusty oleju w zwolnicach ( przy kole - od spodu w każdej zwolnicy jest korek na klucz kwadrat). Filtry masz zapewne jeden przy pompie od spodu w moście ( przed wymianą zaopatrz się w uszczelkę korkową pod tą pokrywę na 3 śruby).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Ja mam 690 bez napędu. Dzięki za rzeczową odpowiedź, już wszystko wiem. Dzwoniłem do hurtowni i olej klasy UTTO w bańce 20l mają po:

1. ich rozlew 180zł brutto

2. Silesia 200zł brutto

3. Orlen Agro Utto 10W30-220zl brutto

Mają też Texaco ale coś droższy, także muszę przemyśleć sprawę który wybrać i wymienić. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik
      Witajcie drodzy koledzy miłośnicy rolniczej motoryzacji. Potrezebuje Waszej pomocy. Otóż przede mna zakup Johna Deera i mam poważny dylemat. Który wybrać...?? W dużej mierze używałbym go do transportu a poza tym do typowych upraw polowych. Myślałem o JD 6230. Co o tym myślicie?? Co ewentualnie możecie mi polecic. Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam
    • Przez rademenes
      Czy wie ktoś może jak rozkręcić pompę wtryskową LUCAS. Chodzi o tę część z której wychodzą rurki do wtryskiwaczy. Chce to zrobić ponieważ ciągnik nie chce wejść na duże obroty. Wiem że ma ta pompa małe sitka które się napewno zabrudziły.
    • Przez Wojtek
      ile wam palą te ursusy na mtg i na ile godzin pracy ciezkiej lub lekkiej starcza pełen gorny zbiornik
      jak bym nie kombinował czy jezdząc na obrotach 1500-1700 w orce czyw innych pracach czy obrotach 2100-2400 zawsze mi gasnie ciagnik z braku paliwa po około 7 godzinach,( mam 1224, pzrez kilka dni chodziła w turbo ale sie zatarła i znowu jest bez turbo, pompa jest spowrotem zmieniona od bez turbo)
    • Przez lukasz150
      Witam. Mam zamiar Sprzedac zetora 7245 i zakupic MF 3070 czy wyjdzie mi to na dobre? Co możecie powiedzieć o MF 3070? Jego spalanie, wady zalety itp. Prosze o pomoc.
    • Przez profarmer
      MF 61-xx-6130-6140 ile takie ciagniki pala przy orce i w transporcie zboza itp??
      Jakie spalanie maja ciagniki mf w oparciu o inne marki??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj