samelamborghini

DF Profiline 420 vs MF 5435

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
b0gdan    90

spalanie w DF tej serii jes t na podobnym poziomie jak MF, zaś co do wygody. to co oferuje DF... najmniejszą i najgłośniejsza w klasie kabinę, bez możliwości amortyzacji, oraz już się powtórzę, mniej wygodne przełączanie półbiegów i biegów głównych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Oba ciągnik to znane marki słynące z niezawodności, komfortu. Może weź ten który ci się wizualnie bardziej podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Deutz Fahr bo myśle że lepsza marka ciągników od MF.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Ja będę brał Agrofarma w wersji srebrnej. Będzie to drugi ciągnik z SDF. Dlaczego ? Proste poprzedni mi się dobrze sprawuje i w grę wchodzi tylko dla mnie SDF :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilsame1    8

Kabina w MF napewno bedzie wygodniejsza,MF jest ciezszy ,i sprawia wrazenie bardziej masywnego ciagnika

Mimo to jestem za DF,poniewaz siagniki tej seria sa bezawaryjne i dobre,

Sam masz lamborghnini i same i wiesz juz o jakosci ciagnikow z SDF i napewno jestes zadowolony z nich,to chyba z DF tez bys był zadowolony B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro11    0

Panowie u mnie w okolicy jest kilka mf każdy klnie na nie kto się jego wyzbył to sie cieszy a kto nie moze go sprzedac to dosłownie płacze.Ja polecam df sam mam lambo r3 evo100 swietny ciagnik to samo co agrofarm :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Panowie u mnie w okolicy jest kilka mf każdy klnie na nie kto się jego wyzbył to sie cieszy a kto nie moze go sprzedac to dosłownie płacze.Ja polecam df sam mam lambo r3 evo100 swietny ciagnik to samo co agrofarm :D

jak ja nie lubię takich kretyńskich postów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

@b0gdan MF produkowane swego czasu były awaryjne np. 3060 więc @jaro11 ma trochę racji ale o tych nowszych MF nie slyszałem żeby się psuły B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

i właśnie mi o to chodzi, że gość wyskakuje z 20 letnimi ciągnikami w temacie o nowym sprzęcie :) Równie dobrze można powiedzieć że właściciel SDF, czyli Same swego czasu produkował najbardziej awaryjny sprzęt i nie ważne że ten nie ma z tamtymi nic wspólnego :)

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

Swego czasu miałem MF-a z tzw. serii awaryjnej, konkretnie 3090 i jakoś się nie psuł. Jeśli będziesz o ciągnik dbał, na czas wymieniał oleje i filtry to ciągnik będzie służył. Opinia o MF-ach utarła się taka a nie inna, gdyż tych ciągników używanych najwięcej zaimportowano z zachodu. Rolnicy przesiedli się na nie ze starych trzydziestek i sześćdziesiątek i myśleli że je się tak samo użytkuje. Mieszali oleje w hydraulice podpinając przyczepy i prasy, które wcześniej pracowały dajmy na to ze starą sześćdziesiątką, w której olej w hydraulice nie był zmieniany od X lat. Dlatego tak się działo. Seria 30XX z MF-a to pierwsza seria ciągników gdzie zastosowano komputer i sterowania elektrohydrauliczne skrzynią biegów. No i ta kabina, bardzo wygodna. Jeśli chodzi o ergonomię i wygodę użytkowania to w MF-ie na pewno będzie lepiej niż w DF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Z 6 ton teoretycznego udzwigu w DF I MF robi sie odpowiednio 3640 i 4851kg. MF ze scięta maska jest zwrotniejszy od DF, ten z normalna jest mniej zwrotny ale zdecydowanie bardziej stabilny. Obsługa skrzyni w MF jest dzięki dźwigni rewersu przy kierownicy,ze zmiana półbiegów i tak nieporównywalnie wygodniejsza. I do tego kabina wielkości , a raczej "małości" ;) Siedzenie pasażera, którego tak na prawdę nie ma :P W MF mamy automatykę napędów, w DF tego brak.

 

 

Co ma ścięta maska do zwrotności proszę wytłumacz mi ?


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro11    0

Kolega ma mf 135 km rok 2010 skrzynia awaria 2 kol mf 135km rewers sam sie przełacza nik nie umie zrobić nawet korbanek ok zrobił go tam ktoś wraca gość z naprawy ciagnik gaśnie a rers elrktro nieda się go ciągnoć no to owijajo koła blacho i na 2 ciagniki ciagno następny kol mf rok 1999. 95 km podrośnik popsuł sie mechanik nie umie zrobić .straszny pliworzerca.

Edytowano przez jaro11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Koła blachą owijali? Może ktos komus głowę blachą owinoł i młotkiem postukał. Albo własciciel jakis nietomny i obsługiwać tego nie umie albo ty bajki wypisujesz. Do takich rzeczy niskopodwoziówki służą pozatym dyna 4 poprzez dłuższe przytrzymanie przycisku na dźwigience na panelu bocznym może być ustawiona na luz. Z tym, że holowanie na krótkich dystansach może się odbywać. Pisanie o kilkunastoletnich ciagnikach w tym porównaniu to bezsens.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

To było jak było -15 stopni i nie dało się odpowietrzyć

 

Kolego nie obraż sie ale ten tekst " to było jak było " rozbawił mnie do łez :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj