samelamborghini

DF Profiline 420 vs MF 5435

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JEDREK    22

bierz MF odsylam do top techniki tam sa ich testy mf lepiej wypadl moim zdaniem i skrzynia lepsza.


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

w dalszym ciągu skrzynia w MF jest wygodniejsza i ma więcej przełożeń pod obciążeniem, większa i dużo cichsza kabina. Jeszcze zależy do czego ma być ciągnik, bo jeśli jako główny, to MF waży o 500 kg więcej i ma większy rozstaw osi, oraz lepszy podnośnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

która firma przedstawiła lepsze warunki finansowe, gdzie masz bliżej z serwisem??. Osobiście wyrałbym MF ze względu na skrzynie biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Mi za DF 420 PL powiedzieli 200tyś


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Brutto?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

mi zaproponowali MF 5425 za 147tyś zł netto po przeliczeniu kursu euro, i myśle że to jest cena nad którą można jeszcze popracować a 5435 będzie o pare tyś droższy. Ten DF jaką ma skrzynie ??Ile półbiegów pod obciążeniem.

Edytowano przez pasterz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

DF PL ma 60/60 i 3 półbiegi załanczane pod obciążeniem. A podnośnik będzie lepszy w DF bo ma udźwig 6200 a MF 5000.

Edytowano przez podcepiomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

na papierze to ten DF może mieć i tyle, ale w rzeczywistości jest to dużo mniej (oczywiście sprawdził to niemiecki DLG )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Kolego @podcepiomy w ciągniku rzędu mocy do 100 Km podnośnik o udzwigu 5000kg w zupełności wystarczy nie ma co bagatelizoać o 1200kg i tak nie będziesz wieszał na podnośniku więcej jak 2...(no max 3t)

Edytowano przez pawel6485

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Wiem bo przód mu do góry poleci. Chociaż valtra ma wiekszy dźwig od DF ale papier wszystko przyjmnie:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

No to MF wychodzi korzystniej cenowo i wyposażeniowo (Dyna4).


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale do DF jestem bardzej przekonany bo duzo moich znajomych je ma i chwali a MF nikt nie ma z moich znajomych i nic nie wiem o tym ciągniku. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

U mnie jest również sporo DF. Nie oznacza to natomiast ze MF ma być zły. Skrzynia Dyna 4 jest bardzo dobra, wygodna ale za to ja u siebie w lambo rownież nie nażekam na skrzynie. Też wygodna, nic sie z nia nie dzialo ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w MF wygodniejsza ale niech tam coś siądzie to można sporo zapłacić za naprawę a w DF wszystko mechaniczne oprócz sprzęgła i biegów pod obciążeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

No w MF wygodniejsza ale niech tam coś siądzie to można sporo zapłacić za naprawę a w DF wszystko mechaniczne oprócz sprzęgła i biegów pod obciążeniem.

 

 

Chłopie chyba Ci się coś pokiełbasiło ;)

 

DF 420 Profiline jest gorzej wyposażony niz MF seri 54XX?

 

Profiline właściwie po za TTV to najbogatsza wersja, skrzynia z obciążeniami, z możliwością odblokowania 50km/h, EH rewers, EHR, Yojstick itp.

 

Zgodzę sie, z jednym, że MF jest cięższym ciągnikiem jako główny, ale ze zwrotnością u niego juz nie tak kolorowo.

 

co do podawanych parametrów z folderu zarówno jeden jak i drugi sporo w testach spadają w porównaniu do tego co informuje producent.

 

Jeżeli już to w miarę wiarygodne dane podaje John Deere, oraz Fendt.

 

 

Naprawdę zastanów sie ponieważ tak naprawdę DF Agrofarm Profiline to zdecydowanie wyższe wyposażenie ze wspomnianą obsługa na Yojsticku na czele.

Skrzynia Dyna4 faktycznie jest bardzo fajna (no i kosmiczny design), ale akurat mam jednego znajomka któy posiada takiego MF'a oraz Johna 5080 z tych dwóch moze nei zdecydowanie, ale jednak doradzał Dżona- rekomendacja wytrzymałości, zwrotnosci, udźwigu i wyposażenia podstawowego.

 

Reasumując DF wcale nie jest na przegranej pozycji- rzekłbym, że nawet na wygranej.

Weź jeszcze pod uwagę JD serii "R".

Edytowano przez radzikus

C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Z 6 ton teoretycznego udzwigu w DF I MF robi sie odpowiednio 3640 i 4851kg. MF ze scięta maska jest zwrotniejszy od DF, ten z normalna jest mniej zwrotny ale zdecydowanie bardziej stabilny. Obsługa skrzyni w MF jest dzięki dźwigni rewersu przy kierownicy,ze zmiana półbiegów i tak nieporównywalnie wygodniejsza. I do tego kabina wielkości , a raczej "małości" ;) Siedzenie pasażera, którego tak na prawdę nie ma :P W MF mamy automatykę napędów, w DF tego brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@radzikus-Kolego zle mnie zrozumiałeś bo ja mowiłem o DF Agrofarm Profiline a nie o agrotronie.A JD niechce bo bym nie urobił na paliwo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A w czarną Wołgę,mumę :D i zbiorniki projektowane na 10 godzin pracy ciągnika też wierzysz ?:D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

masz już ciągniki z SDF jeśli jesteś zadowolony...

wydaje mi się że DF w wersji PL będzie wygodniejszy od MF weś jeszcze pod uwagę spalanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj