przemol87

elektr. wagoworkownice/wagopakowarki do okopowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemol87    186

witam.

Poszukuje opini na temat elekt. wagoworkownic firm DOMASZ oraz POMECH o dokładnie

http://www.domasz.com.pl/index.php?products=product&prod_id=1

http://www.pomech.pl/index.php?id=4

chodzi mi przede wszyskim o wydajność bo dane producenta wydają mi sie nie rzetelne


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

2 tony marchewki w worki 10kg.

Ziemniaka w 15 do 3t. W 30 troszke wiecej do 3,5.

2 osoby musza byc przy odbieraniu workow zeby taka wydajnosc osiagnac.

To sa maksywalne juz wartosci, caly dzien w tym tempie nie da sie pracowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fajny i przydatny sprzęt ale za ta cena 220000 jest nie realna za kawałek wagi i taśmy.

Być może dlatego jest to mało spotykany sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

tomek84pl mowisz o DAMASZU czy POMECHU bo nie wiem ktorą wybrac a roznica w cenie jest duza

 

jesli workujesz ziemniaki to ona dolączona jest do sortownika czy sypiesz bezposrednio w kosz wagoworkownicy?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Mowie o Domaszu.

To nie tylko waga i kawelek tasmy, 3 silniki z przekladniami 2 falowniki to juz jest kilka tysiecy.

Skals bez tasmy dowazajacej kosztuje ~40k zl netto wiec to dopiero jest cena zaporowa.

Sortownik sypie do zasobnika w wadze.

Napisz na gg4880204 to Ci odpowiem na wszystkie pytania.

Edytowano przez tomek84pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

jest jeszcze jedna kwestia nadwagi pakowanego towaru z doświatczenia mojego mniej nadważy człowiek niż maszyna ale zaznaczam ,że nie robiłem na wszystkich wagopakowarkach świata na pewno im więcej sortów towaru a zarazem taśm dowarzających tym dokładniejsze doważanie no chyba że towar jest jednostajny pod względem rozmiaru to i tak nic nie da w mechanicznym czy ręcznym ważeniu. Widziałem kiedyś na agro show maszyne która rozdzielała na około 10 sortów to było by git, o ile pamiętam cena... 50tys. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

ja zrobiłem sam wagoworkownicę. Podajnik od sortownika do ogórków i waga taka rolnicza. Założony stycznik i jak dojdzie do ustawionej wagi to podajnik się wyłącza. Ale jest na jednej taśmie więc zazwyczaj jest sporo przeważone bo spada kilka ziemniaków na raz. Na dwóch taśmach jest na pewno dużo dokładniej.

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tafit    4

Co do wydajności to zgadzam się z kolegą tomek84pl. Co do dokładności ważenia ja posiadam wagoworkownice z taśmą doważającą i wagą mechaniczną i jej dokładnośc dla ziemniaków pakowanych po 15 kg mieści się miedzy 14,5 - 15,5 kg. Generalnie im mniejsze ziemniaki tym dokładniejsze ważenie. Czasem sprawdzam ile jest przeważone na palecie z 50 workami i mi wychodzi zwykle jakieś 10kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

no właśnie a my mamy takiego stałego kupca i on musi mieć każdy worek dokładnie 15kg broń boże poniżej 15kg a rozliczamy się w liczbie worków a jak chcemy na wage to nie a było by to raczej uczciwsze. Dużo nie workuje max 300t więc nie opłaca się kupno dokładnej a zarazem drogiej wagopakowarki niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

@ tafit rozumiem ze masz dwie, z waga machaniczna i elektroniczna. 10kg na 50 workach to na tej mechanicznej?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

w zaleznosci jak ustawie przy ilu kg tasmy maja zwalniac mozna wyregulowac dosc dokladnie ilosc przewazonego towaru.

Bez dosypywanie drobniejszych ziemniakow tylko normalnie +45 i ustawieniu 14,95kg praktycznie kazdy worek ma nie wiecej niz 15,10 kg a jeden na 10 bedzie wazyl ponizej 15kg.

z marchewka juz troche gorzej ze wzgledu wagi pojedynczej szt do 300g, jak przy 9,9kg wpadna akurat dwie takie wieksze to jest 0,5kg wiecej we worku.

od tego jest osoba ktora odbiera worek zeby zabrala wtedy ta 1 szt chyba ze towar akurat tani to szkoda fatygi :)

 

Oczywiscie wage jest elektroniczna, nie wiem jak jest przy mechanicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

do pietnastek chciałbym ważyć doradzisz jakąś workownice kolego

 

Widzisz kolego ja sam jestem przed wyborem wagoworkownicy do małych worków ale chyba w tym roku będzie problem ją kupić bo ziemniaki za tanie. Sam osobiście mam wagoworkownice produkcji pomech puck z 89 roku. Ma dwa rzędy łapek, delikatnie zwalnia przy końcu ale najmniejsze worki jakie idzie nią ważyć to 25 kg, najlepiej 50 kg. Chociaż przy dużym materiale nie uniknie się przeważenia. Jeśli szukasz czegoś tylko do piętnastek to proponuję coś z górnym ważeniem, sam się rozglądam za czymś takim, no i żeby miała oddzielną taśmę do doważania ale powiem szczerze pieniądze duże wołają za takie wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Też ją oglądałem na olx ale tak naprawdę nie wiem jak się sprawdzi. Z opisu wynika że powinno być super ale pytanie dlaczego ktoś chce sprzedać tą wagę. Dobrze by było gdyby wypowiedział się ktoś kto takiej używa lub przynajmniej podobnej. Cena nie jest wysoka bo w porównaniu do nowych to ćwierć ceny netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

a wagoworkownice z miechalaka ktoś używa ?  zastanawiam się nad kupnem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

Ktoś używał wagopakowaczki firmy SORPAC, DOMASZ lub KMK AGRO? Mam okazje wziąść na PROW i nie wiem na jaką się zdecydować?

 

Jeśli chodzi o firme MICHALAK, to robi solidne produkty. Firma z doświadczeniem a nie jakiś wynalazcy co testują produkty na kliencie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Co Ty bredzisz, Michalak z doświadczeniem, dokładnie takim samym jak pozostałe manufaktury które wymieniłeś a właściwie to chyba Domasz zaczął pierwszy. Dwie firmy które robiły maszyny do ziemniaków od zawsze to Remprodex z Człuchowa i Pomech z Pucka. Wagi do ziemniaków robili już w latach osiemdziesiątych kiedy jeszcze właściciele tych firm co podałeś siusiali w majtki. A właściwie skoro uważasz że Michalak robi takie solidne produkty to po co pytasz o pozostałe, ceny u wszystkich są podobne.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

O michalaku opinie zebrałem od znajomych. Sa zadowoleni. Cena do jakości. Chcesz extra wydajność i materiały z górnej półki, to płacisz odpowiednio więcej i kupujesz marki niemieckie lub holenderskie.

Wyraznie napisałem, po co pytam. Chce kupić urządzenie i potrzebuje dorady. Tu są rolnicy z całej Polski więc wiedze i doświadczenie mają.

Zluzuj troche bo ja grzecznie pytam.

 

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

Ja mam sorpac aw115 i jestem w pelni zadowolony. Dobrze dowaza. Wiadomo jak przy dowazaniu ma 14,95 i sobie wrzuci jeszcze jeden a akurat wpadnie jakis duzy to zrobi sie 15.30. wydajnosc 1 osoba okolo2 - 2,5t/h z zawiazywaniem worka, w dwójkę 3,5t/h ale zeby te wydajnosci osiagnac to trzeba zapitalac jak dzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

ja mam z Domaszu we-30plus,@KiQ ma sortpac, koledzy w okolicy mają  KMK, Pomech i każdy swoje chwali, Ja w wyborze kierowałem się wysokością wysypu( może w przyszłości będzie raszlownica) oraz pospolitą wagą (a dokładnie jej marką) bo axisa montuje domasz i pomech który ma doświadczenie w wagoworkownicach

Jeśli chodzi o wydajność to zależny od:

-bystrości obsługujących 

-ustawienia kg na dany bieg

-ile kg ma mieć opakowanie


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mokka    0
Dnia 23.12.2016 o 18:37, mikad napisał:

Co Ty bredzisz, Michalak z doświadczeniem, dokładnie takim samym jak pozostałe manufaktury które wymieniłeś a właściwie to chyba Domasz zaczął pierwszy. Dwie firmy które robiły maszyny do ziemniaków od zawsze to Remprodex z Człuchowa i Pomech z Pucka. Wagi do ziemniaków robili już w latach osiemdziesiątych kiedy jeszcze właściciele tych firm co podałeś siusiali w majtki. A właściwie skoro uważasz że Michalak robi takie solidne produkty to po co pytasz o pozostałe, ceny u wszystkich są podobne.

Ciekawe skąd Ty wiesz ile mają lat właściciele tych firm? Ciekawe kiedy Ty przestałeś siusiać w majtki ? Masz rację Pomech i Remprodex robili wagoworkownice w latach 80-tych i na tej technologi pozostali. Maszyny Domaszu, Sorpacu czy Michalaka o dwie dekady wyprzedzają technologicznie tamte produkty. Domasz używa Axisa, Sorpac też Michalak  Rinstruma, a KMK  Wobit? (którego chyba nie można legalizować). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

No i już wiemy że jesteś z jednej z wymienionych firm, bo zarejestrowałeś się tylko po to aby odpisać w tym temacie, po Twojej wypowiedzi wnioskuję że albo z domaszu albo od michalaka. Tak się składa że interesuję się dozowaniem oraz pakowaniem produktów a szczególnie rolnych, przy tym grzebię trochę w mechanice precyzyjnej oraz programuję plc i widziałem oraz rozmawiałem z tymi ludźmi, być może nawet z Tobą. Pomech i Remprodex nie robią już wag mechanicznych tylko elektroniczne więc nie wiem o co Ci biega z tą starą technologią, poza tym co to za filozofia w dzisiejszych czasach zbudować wagę taśmową. Sorpac nie montuje gotowych wag tylko opiera kosz zasypowy na tensometrze i podpina prosto do sterownika, do tego w bezpośredniej rozmowie typ z sorpacu gadał najbardziej rzeczowo i nie owijał że wszystko ma najlepsze.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj