lukasz321

Pomoc w wyborze

Polecane posty

lukasz321    1

Kupujemy prase ... mamy dwie kandydatki sipme Z-569/1 i unie famarol df 1,8v . Prasa chodziła by z zetorem 7340... rocznie robiła by jakieś 400 bel kiszonki i 600 słomy + zielonka dla krów... prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Skoro tyle zielonki to pewnie z rotorem chcesz? Bierzesz na prow czy za swoją gotówkę? Bo jak za swoją to moze coś z używek?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz321    1

na prow... bez noży bo zetorek nie uciągnie jej przy dobijaniu... jeśli złożyliśmy ofertę na sipme to możrmy wziąść teraz famarolkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Tylko deutz fahr wątpię żeby dostał w takiej kasie, bo pewnie max 50 tysięcy, a za deutz na pewno więcej wyjdzie, znacznie więcej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz321    1

oferta na prase jest chyba na 64 tyś

Edytowano przez lukasz321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Jak bym wybierał z tych dwóch to wybrał bym tą z famarolu może jest droższa ale napewno wydajniejsza bo ma rotor i jak dobrze pamiętam w standardzie lepsze wyposażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz321    1

obie w standardzie mają prawie to samo tylko famarolka nie ma szerokich butów... famarolka ma szerszy podbierak od sipmy, więcej wałów siatka dodawana od góry a nie jak w sipmie razem z trawą i ten rotor... jedynie czego się boje to ta elektronika... to mogę wziąść tą prasę zamiast sipmy na którą złożony jest wniosek ... cena chyba ta sama ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ile trzeba dopłacić za szerokie ogumienie? ;) Nie bój sie żadnej elektroniki, zresztą jest w niej jej tyle co kot napłakał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz321    1

z tego co tłumaczył diler to olej cały czas chodzi po prasie (zasilenie i powrót) i wszystko steruje sie tym pilotem... naciska się guzik i podnosi sie podpierak... to już jakieś obciążenie dla pompy... a co do tej elektroniki to każdy wie jak to jest... polak próbuje coś skopiować z zachodzniej ale najczęściej mu się to nie udaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

A znowu w sipmie jak jest rozdzielacz mechaniczny to jak nam wujek prasował zetorem 7340 to mu często klapę otwierało i nie mógł bel dobijać i niby w sipmie elektroniki nie ma chyba że w ciągniku są 4 wyjścia to jak nam robił mf-m i podbierak oddzielnie był podłączony a komora odzielnie to klapa się sama otwierała jak już było dobite i zabezpieczenie puściło ale bele były dość dobrze dobite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz321    1

chyba mówisz o ninnej prasie ... ja pytałem o farme II z569 a ona ma mechaniczną blokadę komory a ty mówisz najprawdopodobniej o clasiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli bym kupowal nowa prase (czego nigdy nie zrobie)to bym wzial famarolu sipma to masowka i niezbyt sa wytrzymale a z unii przypominaja deutz fahry .jaka bys chcial miec komore prasowania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

U mnie we wsi są 4 sipmy to wiem że 2 jakeś problemy miały na gwarancji niestety nie wiem jakie a te co u nas robiły bele to w jednej rozleciało się łożysko od koła przez które przechodzi sznurek i w niej jakoś komora się nie chce nieraz zamykać na te zatrzaski ale nie wiem z jakiej przyczyny a w drugiej to nie słyszałem o jakiejś poważnej awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelCGD    0

przy zakupie na prow różnice w cenie np do droższej prasy dokładasz z własnej kieszeni

prasy famarolu no nadal nowość mało jest ich użytkowników ale podobno są tylko takie drobnostki jak nie dokręcone śrubki itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Ja bym wybrał sipmę ponieważ to już bardzo dobra firma i te prasy są wybierane przez bardzo dużo rolników a famarol to jeszcze nikt opinii na jej temat nie powiedział,kupuj sipmę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mobilek    1

Ja również byłem za sipmą, znana marka jak nie patrzeć, część praktycznie od reki, ale kiedy pojechaliśmy oglądać do dilera zmieniłem zdanie jak zobaczyłem jakość wykonania, spawy słabej jakość, adapter na siatkę goły, ja prasuje dużo słomy a do łańcuchowej nie ma możliwość założenia rotora tylko do łańcuchowo-walcowej. O prasie unii słyszałem dużo zalet, zwłaszcza o zbijaniu beli, ale osobiście nikogo nie znam. U mnie wybór padł na prasę case RB344.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz321    1

osobiście nic za bardzo nie wiem na temat sipmy bo nie miałem z nią styczności podobnie zresztą jak z famarolką... wiekszość opini na podobnych tamatach zaczyna się od "ja słyszałem" , albo "sąsiad ma taką ,serwis jest u niego prawie codziennie" a wiadomo jak to jest , co ma sąsiad znaczy że bubel... diler mówł żeby brać sipme bo dużo ich sprzedają ,że mają doświatczenie w produkcji maszyn i w razie awari sipma jest dużo prostsza w naprawie ,a famarolka ma trochę elektroniki która bardzo odbiega od elektronki w innych prasach... bardzo prosił bym o opinie użytkowników tych pras... jest to zakup można powiedzieć na lata... chciałby by służyła jak aktualna prasa- 10 lat bez żadnej większej awari , jedynie łożyska na podbieraczu i pazury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UBUNTU    0

Witam. Ja początkowo planowałem kupić sipme farme II, ale w końcu wybór padł na famarolke df 1,8vd. Dziś już ją zamówiłem i zadatkowałem. Do tej pory miałem styczność tylko z sipmami i moim zdaniem famarolka ma lepsze wykonanie, rotor, rewers, noże, siatkę w standardzie no i oczywiście lepsze sterowanie. Wbrew pozorom nie ma w niej tak dużo elektroniki, jest tylko elektrozawór sterujący przepływ oleju. Co do awaryjności to będę mógł wypowiedzieć się dopiero w czerwcu :D

Wynegocjowałem moim zdaniem dobrą cenę 68.000 zł z szerokim ogumieniem i sznurkiem.

Nie zastanawiaj się i bierz famarolkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz321    1

czy prawdą jest że sipma wkłada delikatne łozyska i łańcuchy do pras ,a unia ma awaryjne tylnie klapy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Famarolka to jest skopiowana DF lub Greenland - zależy w jakim malowaniu- ja bym brał famarolkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj