rzeznik13

Metal-Fach N267/1 czy Warfama N-218/2

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rzeznik13    287

Witam.Zakładam ten temat z tym,że w najbliższym czasie planuję kupić rozrzutnik obornika i przyczepę taką z 10 ton.Więc,żeby nie zakładać drugiego tematu to zapytam w tym,jaką przyczepę wybrać,taką 10 ton nie więcej i oczywiście jaki rozrzutnik,Z góry dziękuję za pomoc,cena nie gra roli.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem obydwa są zaj*iste na pewno lepsze od tych tytanów z brzegu jeżeli chcesz mieć lepiej kłaść ma niego to wybierz warfame nie myślałeś o cynkomecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak cena nie gra roli to może ZASŁAW na allegro jest od 44,5 netto 10t, wg mnie bardzo solidne przyczepy wkońcu dawny autosan.Co rozrzutnika niech się wypowiedzą użytkownicy ,ostatnio przybył nowy metal-fach w galerii.A no i czekamy na fotki 5524 :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

No Zasław przyczepy też mi się podobają,a rozrzutnik cynkometu,hmm,nie,nie podobają mi się kolorystycznie, i nie są takie tanie w porównaniu do M-F czy warfama.Powiedźcie coś więcej na temat przyczep Zasław i Metal-fachu i oczywiście na temat rozrzutnika Metal-fachu.Ursus ma być koło 5 marca,fotki bedą oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mobilek    1

Rozrzutniki metal-fach i cynkomet to prawie to samo, chociaż metal kolorem wygrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrunia    0

widze że ja moge swoJe zdania dorzucić co opini MF.

Więc ja jestem urzytkownikiem MF już drugi rok i przyznam ze baardzo dobże mi sie spisuje i oby tak dalej.

Jeśli chodzi o zapotrzebowanie mocy to miniumum 80 KM nie ma zmiluj sie musi być :P ale akurat u mnie współpracuje z zetorem 7211 i nawet nieźle sobie radzi, chodz jak załaduje go pełniutki ale taki pełniutki to oj podupce zetorek troszke dostaje;).Powiem jeszcze ze to jest zajbisty sprzęt do kukuydzy, żadnych odpinania borótw tylko zasuwa do góry i pocisk no to by było na tyle, pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mag    1

Mi osobiście podobają sie Tytany, chociaż słyszałem kilka nie zbyt dobrych opinii na ich temat. Chętnie bym wypróbował Warfamy drewniany bo wydaje mi się to całkiem dobry pomysł z tym drewnem. Metal - fachu maszyny nie podobają mi się (chyba firma idzie na ilość a nie jakość). NIestety nie jestem posiadaczem żadnego z tych firm, mam stary wysłużony 4,5 tony chyba z Warfamy bo nawet nie ma tabliczki znamionowej. Mam nadzieje że kiedyś (niedługo) go zmienie hehe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

na temat Warfamy mógłbym książkę napisać ;)

 

mamy w domu rozrzutnik tej firmy z pionowym adapterem.

skrzynia sypie się tam jak choinka na 3 Króli.

 

na samej gwarancji cały adapter wraz ze skrzynią był wymieniany 3 razy. i dalej się skrzynia sypei, w nowszych modelach z pionowym adapterem skrzynia jest rozwiązana zupełnie inaczej i może dzięki temu teraz będzie pracowała dłużej.

blachy są bardzo delikatne, powłoka lakiernicza również.

wady te (jak i w przypadku opryskiwacza i którym pisałem w innym temacie mogą byś spowodowane "BUM" przez PROW oraz tym, że był to pierwszy, jeszcze prawdopodobnie "nie dotarty" model)

 

dużym plusem tego rozrzutnika jest bardzo ładne i równomierne rozrzucanie obornika.

 

co do Warfamy z drewnianymi burtami, to na uczelni miałem zajęcia z Doktorką pracującą w Warfamie i jak to ona powiedział "drewno jest impregnowane pędzlem" także o czymś to świadczy :D

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Właśnie też się zastanawiam nad Metal fachem 8T i Warfamą 8T. Oba są chyba raczej masywne, do tego drewniane burty które można łatwo i prosto do tego tanio wymienić. A w Metal fachu trzeba będzie kupić nowe co wiąże się z kosztami pewnie paru tysięcy. Drewno jest zaimpregnowane więc nie ma powodu aby się bać że obornik je "zje".

 

Chętnie poczytałbym opinię o jednym i drugim bo oba są w bardzo podobnych cenach i nie wiem którego warto by było kupić.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek456788    0

alektury lepszy metal fach 8T czy tytan też około 8t lub joskin około 10T na tandemie już niedłógo będe chciał zakupić zetor fortera 105 wiec do tego ciągnika szukam rozrzutnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

Ja tez zastanawiam sie nad kupnem rozrzutnika 8 ton i wybor jest ciezki jest taki wybor moim zdaniem cynkometa to bym na samym poczatku wykluczyl nie za to ze mi sie nie podoba tylko dlatego ze jest z ocynku a wiadomo ze w polsce do jakosci sie zbytnio nie przykladaja ladne jest jak jest nowe.

ZA to warfama n266 jest fajna tylko burt drewniane i podloga tez fajne rozwiazanie ale za to klapa hydrauliczna jest tak nedznie zaprojektowana np. nie bedzie mozna doczepic dodatkowych burt do kukurydzy

Metal fach za to tez jest fajny ale jednak tytan 10 plus ma nad nim przewage ze jest dosc popularny,wykonanie jest jego lepsze z lepszego materialu , oraz ma skrzynie ladunkowa 10m3 czyli tak naprawde ma 10 ton ladownosci oraz jest doskonaly do wozenia kukurydzy czyli jest uniwersalny


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz9    0

Kolego ja posiadam warfame n266 i nie żałuje,że kupiłem.Myślałem też nad metal-fach ale zrezygnowałem.Po obejrzeniu warfamy stwierdziłem,że burty można bardzo tanio wymienić(po jakimś czasie użytkowania oczywiście)rama masywna i koła też nie byle jakie,ciho pracuje,prosty w budowie rozrzutnik i właśnie o taki mi chodziło,nie tam jakaś chinszczyzna pełna elektroniki.No i cena nie jest wysoka.Ja za swój dałem 43 tyś złotych oczywiście brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Ja tez mialem zamiar zakupic Warfame wlasnie te drewniane elementy najbardziej mnie przekonywaly do tej konstrukcji, lecz jak wiadomo w zyciu roznie bywa a wniosek obejmowal ladownosc od 6-8 ton a warfama nie oferuje takiej konstrukcji o lad 6 ton a szkoda bo szlyby jak swierze buleczki. W takim wypadku zakupilem metal facha i mysle ze nie powinienem zie zawiesc. Nawet diler konkurencji ktory mial wyzsza cene za tego metal facha niz kolo od ktorego kupilem polecal metal facha sprzedali ich 15 szt i praktycznie nie bylo problemow Powiedzial jak on za tyle ci sprzeda ten rozrzutnik to zaginaj tam dzis i sie nie ogladaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

dołączam sie do tematu MF N267/1 czy Warfama N-218/2 co byście wybrali albo czym już rozrzucacie obornika pomóżcie mam dwa tygodnie na zakup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cisek9403    1

u mnie mieliśmy do wyboru albo Tytan 10plus albo MF N267/1 i zdecydowaliśmy się na tytana gdyż ma grubsze blachy i solidniejszą ramę, po pierwszym użytkowaniu spisuję się świetnie, bardzo dobrze rozrzuca, a co do przyczepy to moim zdaniem tylko zasław, bardzo solidna konstrukcja też zakupiliśmy niedawno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

U mnie w Tytanie 10plus z 2010r to na gwarancji wyrzucało olej z przekładni od adaptera przez uszczelniacze ale serwis założył odpowietrzniki i chodzi jak ta lala. U znajomego w 10plus z 2009 ukręcały się ośki od posuwu ale potem zmienili na ośkę o większej średnicy, takiej jak montowali już u mnie i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Nie wiem jak przy oborniku, ale u mnie MF wozi warzywka i o ile buraczek i ziemniak ładnie się zrzuca, o tyle marchewka, pasternak i pietruszka jeśli jest załadowany pełniutki ponad nadstawki blokują się pod klapą i trzeba ręcznie pomagać, ale jak się nie kupi od razu to już później się nie kupi, a rozrzutnik stosunkowo krótki wiec jak do góry nie naładujesz to tak wiele nie wejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

@kris19911 oki ale u mnie będzie on służył jedynie do obornika być może do qq ale chyba raczej nie dlatego nie wiem czy opłaca się wywalać 2 tys, dodatkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LETNI    0

SIEMKA JA MAM TYTANA 10 PLUS I CHWALE GO ZA GRUBOŚĆ MATERJAŁU MAM GO JUŻ 4 LATA I FARBA ZESZŁA NIE CAŁKIEM Z WAŁKÓW ALE DO QQ SIĘ NIE NADAJE ZA POWOLNY POSÓW TAŚMY I DŁAWIK NA MAXA USTAWIONY KATASTROFA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj